styl życia

Jak oczyścić granat 3 sztuczki

Jak oczyścić granat? Trzy proste sposoby na czyszczenie granatów. Och, granaty. Tak bardzo Cię kochamy, ale dlaczego tak trudno Cię skonsumować? Nie martw się, poznaliśmy trzy proste sposoby na wydobycie pestek – lub strzałek – z granatów, abyś mógł cieszyć się nimi od razu.

 

Jak oczyścić granat?

 

Jak oczyścić granat?

 

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem pracy dokładnie umyć zewnętrzną stronę granatu.

 

SZTUCZKA Z WODĄ

 

SZTUCZKA Z WODĄ

 

 

Sok z granatu jest barwiony, dzięki czemu ta metoda jest jedną z najmniej niechlujnych. Napełnij dużą miskę wodą. Granat podzielić na ćwiartki. Zanurz granat pod wodę i delikatnie odciągnij skórkę, następnie wyciśnij nasiona. Skórki opadną na dno naczynia, a skóra i miąższ będą pływały na powierzchni wody. Gdy uda Ci się usunąć wszystkie nasiona, usuń miąższ i kompostuj. Odcedzić wodę i nasiona do durszlaka i usunąć pozostałe kawałki miąższu. Smacznego!

 

SZTUCZKA Z LYCŠ

 

SZTUCZKA Z LYCŠ

 

Granat pokroić na połówki lub ćwiartki. Trzymając granat nad dużą miską, stroną z pestkami w dół, uderzaj w niego mocno drewnianą łyżką. Wszystkie nasiona wpadają do miski. Powtórz procedurę z pozostałymi ćwiartkami, usuwając miąższ w razie potrzeby.

 

Jak oczyścić granat TRICK Z PLATANAMI

 

Jak oczyścić granat TRICK Z PLATANAMI

 

  • Przy tej metodzie trzeba być precyzyjnym przy krojeniu, co może być uciążliwe.
  • Zacznij od ostrożnego odcięcia górnej części granatu (około ćwierć cala od góry).
  • Następnie naciąć skórkę z granatu. Kroimy tylko białe części, aby uniknąć wcinania się w nasiona i robienia bałaganu. Jak wyczyścić mikrofalówkę 7 sposobów na umycie mikrofalówki
  • Za wskazówkę niech posłużą białe grzbiety – naturalne „kieszonki” oddzielające nasiona.
  • Delikatnie rozsuń kliny i palcami wyciśnij pestki. Ponieważ naciąłeś wokół miąższu, wszystkie nasiona powinny być odsłonięte, więc możesz je łatwo wybrać bez konieczności usuwania tak dużej ilości miąższu, jak w przypadku dwóch pozostałych metod powyżej. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button