Projekt

Jak wyczyścić mikrofalówkę 7 sposobów na umycie

Jak wyczyścić mikrofalówkę 7 sposobów na umycie mikrofalówki. Kuchenki mikrofalowe można uznać za niezbędny sprzęt w każdym nowoczesnym gospodarstwie domowym. Ułatwia podgrzewanie potraw, przygotowywanie smacznych i szybkich posiłków. Ale jedna rzecz, której żaden właściciel domu naprawdę nie chce robić, to czyszczenie szczególnie brudnej mikrofalówki. W przeciwieństwie do czyszczenia zwykłego piekarnika, mikrofalówkę można wyczyścić w kilku prostych krokach.

 

Jak wyczyścić mikrofalówkę

 

Jak wyczyścić mikrofalówkę 7 sposobów na umycie

 

Oto kilka porad i wskazówek, jak możesz pokonać to wyzwanie i pozwolić swojej mikrofalówce przedłużyć jej żywotność. Jak wyczyścić swoją mikrofalówkę. Co będzie potrzebne: 

To tylko niektóre z najbardziej podstawowych materiałów, które będą potrzebne podczas czyszczenia mikrofalówki. Na szczęście większość z tych przedmiotów powinnaś mieć pod ręką w swojej kuchennej i łazienkowej spiżarni. Upewnij się, że masz je pod ręką, dzięki czemu będziesz gotowy zawsze, gdy będziesz musiał poradzić sobie z brudną mikrofalówką.

 • 1 szklanka wody
 • Gąbka
 • Cytryna
 • Biały ocet
 • Soda oczyszczona
 • Mydło do naczyń
 • Detergent handlowy
 • Ściereczki z mikrofibry
 • Miska do mikrofalówki

Teraz, gdy znasz już narzędzia, które pomogą Ci podczas czyszczenia mikrofalówki, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, jeśli chodzi o czyszczenie sprzętu:

 

Metoda mokrego ręcznika papierowego

 

Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę? Jeżeli twój mikrofalówka no wygląda jak ono był nuked, then używać garść mokrych papierowych ręczników czyścić je będzie więcej niż dosyć. Wystarczy umieścić mokre ręczniki papierowe w mikrofalówce i uruchomić mikrofalówkę na najwyższym ustawieniu mocy przez około 5 minut.

Dzięki tej sztuczce powstanie para, która pomoże Ci usunąć niechciane zabrudzenia i zanieczyszczenia w Twojej mikrofalówce. Służy również jako podkład do trudniejszych problemów, takich jak przyklejone jedzenie. Podlewanie trawnika – Jak prawidłowo podlewać trawnik

 

Używanie mydła do naczyń

 

Używanie mydła do naczyń

 

Ta metoda działa prawie tak samo jak metoda mokrego ręcznika papierowego. Napełnij niemetalową miskę nadającą się do mikrofalówki porcjami wody i mydła do naczyń i umieść ją w mikrofalówce. Pozwól mu działać tylko przez 1 minutę na dużym ogniu lub do momentu, aż się zaparuje. Wyjmij miskę i za pomocą gąbki przetrzyj wnętrze mikrofalówki. Nie zapomnij wyczyścić drzwi mikrofalówki, gdy to zrobisz.

 

Czyszczenie mikrofalówki sodą oczyszczoną – Jak wyczyścić mikrofalówkę

 

Czyszczenie mikrofalówki sodą oczyszczoną - Jak wyczyścić mikrofalówkę

 

Soda oczyszczona jest między innymi środkiem do czyszczenia przyklejonego jedzenia w mikrofalówce. Wystarczy zrobić pastę z sody oczyszczonej i wody i nałożyć ją na każde stwardniałe jedzenie, które utknęło w mikrofalówce. Czyszczenie mikrofalówki za pomocą sody oczyszczonej. Pozostaw go na co najmniej 5 minut, a następnie po prostu wytrzyj go wilgotną gąbką lub ręcznikiem. Możesz powtarzać ten proces aż do całkowitego i łatwego usunięcia niechcianego spalonego jedzenia w środku.

Roztwór octu i wody – Jak wyczyścić mikrofalówkę 

 

Roztwór octu i wody - Jak wyczyścić mikrofalówkę 

 

Czyszczenie mikrofalówki za pomocą octu. Procedura stosowania tego roztworu jest taka sama jak w przypadku metody z mydłem do naczyń. Weź miskę przystosowaną do mikrofalówki i wymieszaj w niej jedną filiżankę wody i octu w równych proporcjach.

 

Umieść go w mikrofalówce i pozwól mu parować przez dość długi czas. Pamiętaj, aby przed ponownym użyciem wytrzeć urządzenie do sucha, aby wewnątrz mikrofalówki nie pozostały ślady octu.

 

Woda z octem to ponadczasowy, uniwersalny, naturalny środek czyszczący, który wspomaga usuwanie uporczywych plam i zabrudzeń. Jak wyczyścić swoją mikrofalówkę. Produkt idealny do szczególnie zabrudzonej mikrofalówki.

 

Jak wyczyścić mikrofalówkę z cytryną

 

Jak wyczyścić mikrofalówkę z cytryną

 

Jak wyczyścić mikrofalówkę za pomocą cytryny. Podobnie jak ocet, cytryna jest kolejnym wielkim, naturalnym sanityzatorem mikrofalówki, Wystarczy przeciąć jedną cytrynę na pół i umieścić ją przeciętą stroną do dołu na talerzu przystosowanym do mikrofalówki. Dodaj kilka łyżeczek wody i umieść talerz w mikrofalówce, aż powstanie para. Wyjmij talerz i wytrzyj nadmiar płynu wewnątrz mikrofalówki, to wszystko, to naprawdę takie proste. Ponownie nie zapomnij przetrzeć wewnętrznej i zewnętrznej strony drzwi mikrofalówki.

 

 

Rozcieńczony środek do mycia szyb w drzwiach kuchenki mikrofalowej

 

Rozcieńczony środek do mycia szyb w drzwiach kuchenki mikrofalowej

 

Chociaż możesz nie zauważyć tego wystarczająco, twoje drzwi kuchenki mikrofalowej potrzebują trochę tender loving care zbyt. Dobrze, że rozcieńczony środek do mycia okien uczyni cuda zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Twojej mikrofalówki.

Użyj szmaty lub gąbki, namocz ją w roztworze i zacznij szorować wnętrze i zewnętrzną część swojej maszyny. Powtórz proces, aby upewnić się, że mikrofalówka jest dokładnie czysta. Jeśli przeszkadza Ci zapach płynu do mycia okien, użyj czystej szmatki nasączonej wodą i wyszoruj jeszcze jedną rundę. Projekt domu z drewna – 17 inspiracji na Twój dom z drewna

 

Środki czyszczące do zastosowań komercyjnych – Jak wyczyścić mikrofalówkę

 

Środki czyszczące do zastosowań komercyjnych - Jak wyczyścić mikrofalówkę

 

Jeśli nie chcesz ryzykować używania innych środków dezynfekujących do czyszczenia mikrofalówki, a używanie cytryny, sody oczyszczonej lub octu po prostu nie zadziała, to czas kupić łatwo dostępne komercyjne środki do czyszczenia mikrofalówek. Jak wyczyścić dywan – 10 sposobów

 

Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy: wybierz środek czyszczący, który nie pozostawi na Twoim sprzęcie nieprzyjemnych zapachów lub oparów, które mogą wpłynąć na zapach i smak przygotowywanych potraw.

 

Ostrzeżenia i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

 

 • Przed czyszczeniem należy prawidłowo wyłączyć mikrofalówkę i odłączyć ją od zasilania, aby uniknąć niepożądanych wypadków, chyba że do czyszczenia urządzenia trzeba użyć ciepła.
 • Nigdy nie wkładaj do kuchenki mikrofalowej żadnych metalowych przedmiotów. Podczas czyszczenia kuchenki mikrofalowej nie należy używać szczotek metalowych i tym podobnych. Jak wyczyścić swoją mikrofalówkę.
 • Zachowaj ostrożność podczas używania wody. Kuchenki mikrofalowe to urządzenia elektryczne i jeśli nie zachowasz szczególnej ostrożności podczas czyszczenia urządzenia wodą, może dojść do uszkodzenia urządzenia.
 • Od czasu do czasu należy zdjąć i wyczyścić płytę obrotową kuchenki mikrofalowej. Jest całkowicie bezpieczny, można go myć ręcznie jak każdy inny talerz lub wrzucić do zmywarki. Pamiętaj tylko, aby pozwolić mu całkowicie wyschnąć przed ponownym użyciem. I nigdy nie zapomnij odłożyć go na miejsce, zanim ktoś inny skorzysta z mikrofalówki.
 • Zawsze używaj pokrywek podczas podgrzewania żywności lub napojów w mikrofalówce. Zmniejszy to liczbę zachlapań, maksymalizując czas pomiędzy kolejnym czyszczeniem urządzenia.
 • Jeśli to możliwe, podczas używania mikrofalówki trzymaj ją na niskim ustawieniu, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachlapania lub przypalenia jedzenia. Pamiętaj o prawidłowym korzystaniu z mikrofalówki nie tylko po to, by ułatwić sobie sprzątanie, ale także by uniknąć wypadków w kuchni.
 • Podczas czyszczenia kuchenki mikrofalowej nie należy używać silnych środków chemicznych. Pamiętaj, że w urządzeniu podgrzewasz jedzenie lub napoje i nie chcesz przypadkowo spożywać tych chemikaliów.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button