Projekt

Jak wyczyścić mikrofalówkę 7 sposobów na umycie mikrofalówki

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową 7 sposobów na mycie kuchenki mikrofalowej. Kuchenki mikrofalowe można uznać za niezbędny sprzęt w każdym nowoczesnym gospodarstwie domowym. Ułatwia podgrzewanie żywności, przygotowywanie smacznych i szybkich posiłków. Ale jedną rzeczą, której żaden właściciel domu naprawdę nie chce robić, jest czyszczenie szczególnie brudnej kuchenki mikrofalowej. W przeciwieństwie do czyszczenia konwencjonalnego piekarnika, kuchenkę mikrofalową można wyczyścić w kilku prostych krokach.

 

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową

 

jak czyścić kuchenkę mikrofalową

 

Oto kilka porad i wskazówek, jak sprostać temu wyzwaniu i przedłużyć żywotność kuchenki mikrofalowej. Jak czyścić kuchenkę mikrofalową. Czego potrzebujesz: 

To tylko niektóre z najbardziej podstawowych materiałów potrzebnych do czyszczenia kuchenki mikrofalowej. Na szczęście większość z tych produktów powinieneś mieć pod ręką w swojej kuchennej i łazienkowej spiżarni. Upewnij się, że masz je pod ręką, aby być gotowym, gdy będziesz musiał poradzić sobie z brudną kuchenką mikrofalową.

 • 1 szklanka wody
 • Gąbka
 • Cytryna
 • Biały ocet
 • Soda oczyszczona
 • Mydło do naczyń
 • Komercyjny środek czyszczący
 • ściereczki z mikrofibry
 • Miska nadająca się do kuchenki mikrofalowej

Teraz, gdy znasz już narzędzia, które pomogą Ci w czyszczeniu kuchenki mikrofalowej, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, jeśli chodzi o czyszczenie sprzętu:

 

Metoda mokrego ręcznika papierowego

 

Jak szybko wyczyścić kuchenkę mikrofalową? Jeśli kuchenka mikrofalowa nie wygląda na wypaloną, to użycie garści mokrych ręczników papierowych do jej wyczyszczenia będzie więcej niż wystarczające. Wystarczy umieścić mokre ręczniki papierowe w kuchence mikrofalowej i włączyć ją na najwyższym ustawieniu mocy na około 5 minut. Ta sztuczka wytworzy parę, która pomoże usunąć niechciany brud i zanieczyszczenia z kuchenki mikrofalowej. Służy również jako wstęp do trudniejszych problemów, takich jak przyklejone jedzenie.

Używanie płynu do naczyń

 

Używanie płynu do naczyń

 

Ta metoda działa prawie tak samo jak metoda mokrego ręcznika papierowego. Napełnij niemetalową miskę nadającą się do użycia w kuchence mikrofalowej porcjami wody i płynu do naczyń, a następnie umieść ją w kuchence mikrofalowej. Pozostawić na 1 minutę na dużym ogniu lub do momentu zaparzenia. Wyjmij miskę i wytrzyj wnętrze kuchenki mikrofalowej za pomocą gąbki. Nie zapomnij przy tym wyczyścić drzwiczek kuchenki mikrofalowej.

 

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej sodą oczyszczoną – Jak czyścić kuchenkę mikrofalową?

 

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej sodą oczyszczoną - Jak czyścić kuchenkę mikrofalową?

 

Soda oczyszczona jest między innymi środkiem do czyszczenia przyklejonego jedzenia w kuchence mikrofalowej. Po prostu przygotuj pastę z sody oczyszczonej i wody i nałóż ją na stwardniałe jedzenie, które utknęło w kuchence mikrofalowej. Czyszczenie kuchenki mikrofalowej sodą oczyszczoną. Pozostawić na co najmniej 5 minut, a następnie zetrzeć wilgotną gąbką lub ręcznikiem. Proces ten można powtarzać do momentu całkowitego i łatwego usunięcia niechcianego przypalonego jedzenia. Jak czyścić biżuterię – 7 domowych sposobów.

 

Roztwór octu i wody – Jak czyścić kuchenkę mikrofalową? 

 

Roztwór octu i wody - Jak czyścić kuchenkę mikrofalową?

 

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej octem. Procedura korzystania z tego rozwiązania jest taka sama jak w przypadku metody z użyciem płynu do naczyń. Weź miskę nadającą się do kuchenki mikrofalowej i wymieszaj w niej jedną szklankę wody i octu w równych proporcjach.

 

Umieść go w kuchence mikrofalowej i pozwól mu parować przez dłuższy czas. Przed ponownym użyciem należy wytrzeć urządzenie do sucha, aby wewnątrz kuchenki mikrofalowej nie pozostały żadne ślady octu.

 

Woda z octem to ponadczasowy, uniwersalny, naturalny środek czyszczący, który pomaga w usuwaniu uporczywych plam i zabrudzeń. Jak czyścić kuchenkę mikrofalową. Produkt idealny do bardzo brudnych kuchenek mikrofalowych.

 

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową cytryną

 

Jak szybko wyczyścić kuchenkę mikrofalową

 

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową cytryną? Podobnie jak ocet, cytryna jest kolejnym doskonałym, naturalnym środkiem do dezynfekcji mikrofalówki. Wystarczy przekroić jedną cytrynę na pół i umieścić ją przekrojoną stroną w dół na talerzu nadającym się do mikrofalówki. Dodaj kilka łyżeczek wody i umieść talerz w kuchence mikrofalowej, aż utworzy się para. Zdejmij talerz i wytrzyj nadmiar płynu wewnątrz kuchenki mikrofalowej, to naprawdę takie proste. Ponownie, nie zapomnij wytrzeć wewnętrznej i zewnętrznej strony drzwiczek kuchenki mikrofalowej. Piwo na włosy.

 

Rozcieńczony płyn do mycia szyb w drzwiczkach kuchenki mikrofalowej

 

Rozcieńczony środek do czyszczenia szyb w drzwiczkach kuchenek mikrofalowych

 

Chociaż możesz tego nie zauważać, drzwiczki kuchenki mikrofalowej również wymagają troskliwej opieki. Dobrze, że rozcieńczony środek do czyszczenia okien zdziała cuda zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kuchenki mikrofalowej. Użyj szmatki lub gąbki, zanurz ją w roztworze i zacznij szorować wnętrze i zewnętrzną część urządzenia. Powtórz procedurę, aby upewnić się, że mikrofalówka jest dokładnie wyczyszczona. Jeśli zapach płynu do mycia okien przeszkadza ci, użyj czystej szmatki nasączonej wodą i wyszoruj ją jeszcze raz.

 

Komercyjne środki czyszczące – Jak czyścić kuchenkę mikrofalową?

 

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową cytryną

 

Jeśli nie chcesz ryzykować używania innych środków dezynfekujących do czyszczenia kuchenki mikrofalowej, a cytryna, soda oczyszczona lub ocet po prostu nie działają, nadszedł czas, aby kupić łatwo dostępne komercyjne środki do czyszczenia mikrofalówek.

 

Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy: wybierz komercyjny środek czyszczący, który nie pozostawi na urządzeniu nieprzyjemnych zapachów lub oparów, które mogą wpływać na zapach i smak przygotowywanych potraw.

 

Ostrzeżenia i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

 

 • Przed czyszczeniem należy prawidłowo wyłączyć kuchenkę mikrofalową i odłączyć ją od zasilania, aby uniknąć niepożądanych wypadków, chyba że do czyszczenia urządzenia konieczne jest użycie ciepła.
 • Nigdy nie wkładaj metalowych przedmiotów do kuchenki mikrofalowej. Do czyszczenia kuchenki mikrofalowej nie należy używać metalowych szczotek itp. Jak czyścić kuchenkę mikrofalową?
 • Zachowaj ostrożność podczas korzystania z wody. Kuchenki mikrofalowe są urządzeniami elektrycznymi i jeśli nie zachowasz szczególnej ostrożności podczas czyszczenia urządzenia wodą, może ono ulec uszkodzeniu.
 • Od czasu do czasu należy wyjąć i wyczyścić talerz obrotowy kuchenki mikrofalowej. Można go myć ręcznie jak każdy inny talerz lub wrzucać do zmywarki. Upewnij się tylko, że całkowicie wyschnie przed ponownym użyciem. I nigdy nie zapomnij odłożyć go na miejsce, zanim ktoś inny skorzysta z mikrofalówki.
 • Zawsze używaj pokrywek podczas podgrzewania żywności lub napojów w kuchence mikrofalowej. Zmniejszy to liczbę rozprysków, maksymalizując czas między kolejnym czyszczeniem urządzenia.
 • Jeśli to możliwe, podczas korzystania z kuchenki mikrofalowej należy ustawić ją na niskim poziomie, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachlapania lub przypalenia żywności. Nie zapominaj o prawidłowym korzystaniu z kuchenki mikrofalowej, nie tylko w celu ułatwienia czyszczenia, ale także w celu uniknięcia wypadków w kuchni.
 • Do czyszczenia kuchenki mikrofalowej nie należy używać silnych środków chemicznych. Pamiętaj, że podgrzewasz żywność lub napoje w urządzeniu i nie chcesz przypadkowo spożyć tych chemikaliów.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button