Projekt

Jak czyścić biżuterię – 7 domowych sposobów

Jak czyścić biżuterię? Biżuteria może być droga i chcesz, aby wyglądała tak pięknie, jak w dniu, w którym ją kupiłeś. Biżuterię można utrzymać w połysku i blasku dzięki produktom, które już masz w domu. Dowiedz się, jak wyczyścić biżuterię przy użyciu codziennych składników i naszych wskazówek.

 

Jak czyścić biżuterię

 

Jak czyścić biżuterię

 

Nie musisz kupować drogich środków czyszczących, aby utrzymać swoją biżuterię. Wystarczy trochę czasu i nagromadzenie odpowiednich składników, aby Twoje diamenty lśniły, a złoto błyszczało.

 

 • Amoniak
 • Ocet i ziemia okrzemkowa
 • Pasta do zębów
 • Ugotuj swoją biżuterię
 • Antacids
 • Folia aluminiowa
 • Mydło i woda
 • Zwykły środek do czyszczenia biżuterii

 

Amoniak

 

Amoniak

Wiele osób używa amoniaku do czyszczenia podłóg, ale jest on również dobry do czyszczenia diamentów bez ich uszkadzania.

 

Czyszczenie biżuterii amoniakiem

 • 1/4 szklanki amoniaku
 • 1 szklanka ciepłej wody
 • Pojemnik lub miska

 

Wymieszaj amoniak i wodę w szklance lub misce. Umieść diamenty w słoiku i pozwól im siedzieć przez około 15 minut. Po namoczeniu klejnotów weź szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem i delikatnie wyszoruj klejnoty, aby usunąć resztki brudu.

Upewnij się, że skupisz się na ustawieniu i szczelinach biżuterii, ponieważ brud i zanieczyszczenia często przylegają do tych obszarów. Opłucz biżuterię wodą i za pomocą miękkiej szmatki dokładnie ją osusz.

 

Jak czyścić biżuterię Ocet i ziemia okrzemkowa

 

 

Ocet czyści prawie wszystko, ale jest szczególnie dobry dla złota i kamieni szlachetnych.

Jak czyścić biżuterię? Użyj tylko białego octu, wlej go do pojemnika lub miski i pokryj nim całkowicie czyszczoną biżuterię. Podczas czyszczenia biżuterii octem, pozostaw biżuterię do namoczenia na około 15 minut, mieszając ją co kilka minut, aby ją wzburzyć.

Po zakończeniu moczenia użyj szczoteczki z miękkim włosiem, aby delikatnie wyszorować biżuterię w celu usunięcia brudu i pozostałości. Spłukać czystą wodą i osuszyć. Jeśli posypiesz biżuterię odrobiną ziemi okrzemkowej, to również zapobiegnie to matowieniu.

 

Jak wyczyścić biżuterię Pasta do zębów

 

Jak wyczyścić biżuterię Pasta do zębów
Jak wyczyścić biżuterię Pasta do zębów

 

Pasta do zębów jest bardzo skutecznym środkiem do czyszczenia biżuterii i jest to świetna opcja do czyszczenia biżuterii w podróży. Wymieszaj łyżkę stołową ciepłej wody i centymetr pasty do zębów, aby uzyskać luźną pastę.

 

Jest to środek łagodnie ścierny, więc usunie brud z biżuterii, a dla zwiększenia mocy czyszczącej możesz go zastosować ze szczoteczką z miękkim włosiem. Mimo że pasta do zębów jest lekko ścierna, nie porysuje Twojej biżuterii. Dokładnie je wypłukać. Jak wyczyścić biżuterię.

 

Możesz również użyć pasty do zębów do czyszczenia reflektorów samochodowych i pozbyć się niebezpiecznego zamglenia, które może je z czasem pokryć. Użyj szmatki do szorowania brudnych reflektorów i prostej, nieżelowej pasty do zębów, aby ponownie nabrały blasku.

 

Zaparz swoją biżuterię

 

Nie każdą biżuterię można wygotować, np. drobne kamienie szlachetne, ale do litego złota można użyć wrzącej wody. Upewnij się, że żadne części nie są sklejone i że złoto nie jest zimne przed włożeniem go do wrzątku. To rozwiązanie lepiej sprawdza się w przypadku biżuterii, której nie da się wyczyścić w inny sposób.

 

Umieść biżuterię w misce i powoli zalewaj ją wrzącą wodą, aż woda całkowicie przykryje biżuterię. Pozostawić, aż woda ostygnie, a następnie delikatnie wyszorować każdy element biżuterii szczoteczką z miękkim włosiem. Dokładnie wysuszyć. Jak wyczyścić biżuterię.

Jak wyczyścić biżuterię Antacids

 

Leki zobojętniające, które bierzesz na zgagę, utrzymują również Twoją biżuterię w czystości.

Jak czyścić biżuterię. Do czyszczenia biżuterii używaj leków zobojętniających, takich jak vilin, które działają jak roztwór musujący, ponieważ bąbelkują i musują. Umieść dwie tabletki zobojętniające w filiżance ciepłej wody i pozwól, aby się spieniły.

 

Dodaj biżuterię do kubka i pozostaw na kilka minut przed usunięciem biżuterii. Opłucz biżuterię i osusz miękką szmatką. Jak wyczyścić dywan – 10 sposobów

 

Folia aluminiowa – Jak wyczyścić biżuterię

 

Zmatowiałą srebrną biżuterię oczyścić folią aluminiową. Jest to idealny sposób na czyszczenie srebra w domu.

Wyłóż tacę czystym kawałkiem folii i rozłóż na niej swoją biżuterię. Posypać każdy kawałek biżuterii sodą oczyszczoną tak, aby każdy kawałek był pokryty. Zagotuj kilka szklanek wody i ostrożnie zalej nią biżuterię.

 

Folia wyłapie zmatowiałą powłokę z biżuterii, wyjmie ją i wyczyści. Użyj tej metody z dobrym domowym środkiem do czyszczenia biżuterii, a twoje srebro znów będzie błyszczeć. Jak wyczyścić mikrofalówkę 7 sposobów na umycie

 

Najrozsądniej jest zrobić najpierw jedną stronę biżuterii, odwrócić ją, a następnie zrobić drugą stronę, aby wyczyścić ją równomiernie. Użyj ciepłej wody, aby go spłukać, a następnie delikatnie osusz.

 

Jak czyścić biżuterię – Mydło i woda

 

Jak czyścić biżuterię - Mydło i woda

 

 

Stara, dobra woda i mydło działają tak samo dobrze na biżuterię, jak na prawie wszystko inne, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Jak czyścić pralkę – 7 sposobów na pranie pralki

Jest to idealny środek do czyszczenia kamieni, które są porowate i miękkie, takie jak turkusy czy perły. Wymieszaj dwie filiżanki ciepłej wody i trzy krople łagodnego detergentu do prania lub mydła do naczyń.

 

Szybko zanurz biżuterię w roztworze i użyj miękkiej szmatki, aby ją wytrzeć i osuszyć. Pozwól biżuterii wyschnąć na powietrzu w ciągu dnia przed przechowywaniem.

 

Zwykły środek do czyszczenia biżuterii

 

Zwykły środek do czyszczenia biżuterii

Zawsze istnieje komercyjna alternatywa czyszczenia biżuterii za pomocą doskonałego środka do czyszczenia biżuterii.

Dziękuję za przeczytanie informacji o czyszczeniu biżuterii przy użyciu przedmiotów, które już masz w domu. Proszę podzielić się tymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia biżuterii z innymi na Facebooku, aby każdy mógł skorzystać.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button