Projekt

Jak czyścić pralkę – 7 sposobów na pranie pralki

Jak czyścić pralkę – 7 sposobów na zachowanie świeżości i zdrowia. Czyste ubrania zaczynają się od czystej pralki, więc zastosuj się do naszych najważniejszych wskazówek, aby upewnić się, że Twoja pralka jest w jak najlepszym stanie.

 

Na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwne urządzenie, które samo czyści Twoje ubrania, ale gdy się nad tym zastanowić, oczywiście ma to sens. Nie wykąpałbyś się w brudnej wannie lub pod prysznicem, więc jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje ubrania są wyprane najlepiej jak to możliwe, musisz wiedzieć jak wyczyścić pralkę.

 

Regularne sprawdzanie pralki pomoże pozbyć się pleśni, nieprzyjemnych zapachów i niszczących ubrania resztek – i być może zapobiegnie jej uszkodzeniu, więc odrobina troski i czyszczenia jest bardzo pomocna.

 

Jak czyścić pralkę

 

Jak czyścić pralkę

 

 

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, a także z najlepszymi wskazówkami ekspertów, a Twoja pralka błyskawicznie wróci do najlepszego stanu.

1. Wyczyścić szufladę na detergenty

 

Wyczyścić szufladę na detergenty

Szuflada na detergenty może być rajem dla bakterii, inkrustowanego proszku do prania i pleśni, i jest to mała przestrzeń, która może się zabrudzić szybciej niż byś sobie wyobrażał, biorąc pod uwagę, że to właśnie tam umieszczasz produkt przeznaczony do czyszczenia Twoich ubrań i prania!

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wyjmij całą szufladę i zabierz się do pracy ze starą szczoteczką do zębów i zwykłym domowym środkiem czyszczącym. Jeśli nie jesteś pewien, jak wyjąć szufladę, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Nie zapomnij również wyczyścić wnęki szuflady. W ciągu kilku minut będzie nieskazitelnie czysta, a Twoje ubrania będą natychmiastowo świeższe.

 

2. Czyszczenie filtra – Jak czyścić pralkę

 

Czyszczenie filtra - Jak czyścić pralkę

Filtr zanieczyszczeń ma za zadanie chronić pompę pralki poprzez zatrzymywanie kłaczków, zabłąkanej tkanki, monet i ogólnych zanieczyszczeń. Oznacza to, że podobnie jak szuflada na detergenty, jest to miejsce, w którym zbierają się bakterie. Jest również ciepły i wilgotny, więc stanowi idealną pożywkę dla podejrzanych zapachów, które przenikają do pralki… i twoje pranie.

 

Rozwiązanie? Regularnie sprawdzaj filtr, aby usunąć kłaczki i zanieczyszczenia, które się w nim nagromadziły. Filtr pralki znajduje się zazwyczaj wzdłuż dolnej krawędzi pralki za pokrywą na zawiasach. W razie wątpliwości należy zapoznać się z instrukcją obsługi.

 

Odłącz zasilanie i pozwól, aby cała uwięziona woda spłynęła. Włóż z powrotem wtyczkę, wyjmij miskę i połóż ręcznik na podłodze. Ostrożnie odkręcić lub poluzować pokrywę filtra. Wszelkie uwięzione zanieczyszczenia powinny odpłynąć wraz z uwięzioną wodą, ale dla pewności sprawdź wnętrze wnęki. Przetrzyj otoczenie szmatką, wyczyść wszystkie elementy i wymień pokrywę. Ponownie sprawdź, czy prawidłowo wymieniłeś pokrywę, aby zapobiec przypadkowemu wyciekowi.

 

3. Czyszczenie bębna – Jak czyścić pralkę

 

Nawet jeśli wnętrze Twojej pralki wygląda na lśniąco czyste, prawdopodobnie takie nie jest. Jest mnóstwo zakamarków, w których bakterie mogą się ukryć i zagnieździć. Twój najlepszy zakład jest biegać pustą pralkę każdy few miesiące.

 

Aby wyczyścić pralkę, ustaw ją na pusty cykl i dodaj detergent bezpośrednio do bębna. Nie musi to być długi cykl, wystarczy, że gdy jest gorąco. Gorące pranie powinno mieć najlepiej 60 stopni. To powinno zabić zarazki, usunąć zapachy i powstrzymać powstawanie piany z mydła i kamienia w trudno dostępnych miejscach.

 

Ekspert od czyszczenia zaleca użycie sody krystalicznej: „Wlej 500 ml prosto do bębna i włącz najgorętsze pranie, na jakie pozwoli Twoja pralka.

 

4. Zapobieganie nieprzyjemnym zapachom – Jak czyścić pralkę

 

Zapobieganie nieprzyjemnym zapachom - Jak czyścić pralkę

Czy kiedykolwiek otworzyłeś drzwi pralki i przywitał Cię nieprzyjemny zapach stęchlizny? Może to być spowodowane tym, że wilgotne warunki świeżo uruchomionej pralki są idealne dla rozwoju pleśni.

 

Pozostawienie drzwi pralki lekko uchylonych po praniu pozwala powietrzu krążyć wokół bębna, co pomaga powstrzymać zarazki od rozmnażania się i zmniejsza związane z tym wilgotne zapachy. Jest to tym bardziej ważne podczas cieplejszej pogody latem.

 

Jak wyczyścić swoją pralkę. Upewnij się również, że zewnętrzny odpływ jest wolny od zanieczyszczeń i regularnie czyszczony, ponieważ zapachy mogą dostać się z powrotem do pralki.

 

5. Oczyścić uszczelkę drzwi

 

Oczyścić uszczelkę drzwi

Kiedy wpychasz pranie do pralki i wyciągasz je z powrotem wilgotne, łatwo zapomnieć o przestrzeni między drzwiczkami a bębnem. Ta gumowa uszczelka, która zapobiega wylewaniu się wody na podłogę w kuchni lub pomieszczeniu gospodarczym, jest również miejscem przechowywania nadmiaru detergentu i brudu. Jeśli pozwolisz mu się nagromadzić, zamienia się w pleśń i staje się coraz trudniejszy do usunięcia.

 

Delikatnie przetrzyj uszczelkę wilgotną szmatką przed i po każdym praniu, a to powinno wystarczyć, aby utrzymać tę część pralki w dobrym stanie. Oznacza to również, że czyste pranie nie zabrudzi się po wyjęciu go do suszenia.

 

6. Używaj właściwego detergentu

 

 Używaj właściwego detergentu

W obliczu przytłaczającej ilości detergentów wyłożonych na półkach supermarketów, łatwo jest myśleć tylko o ich wpływie na ubrania. Co ciekawe, dodatkowe środki pieniące i płynne zmiękczacze tkanin zostały powiązane z pozostawianiem w pralce pozostałości, które mogą przyczyniać się do powstawania nieprzyjemnych zapachów i pleśni. Projekt domu z drewna – 17 inspiracji na Twój dom z drewna

 

Krótko mówiąc, jeśli chcesz być milszy dla swojej pralki (i pomóc jej przetrwać dłużej), używaj raczej proszków niż płynów. Wiedza o tym, czego używać i jak prać ubrania, pomaga uzyskać lepsze wyniki prania za każdym razem – brzmi oczywiście, ale byłbyś zaskoczony!

7. Regularne czyszczenie pralki – Jak czyścić pralkę

 

 Regularne czyszczenie pralki - Jak czyścić pralkę

Najlepszym sposobem na pozbycie się zapachu z pralki jest zapobieganie jego powstawaniu w pierwszej kolejności. Oznacza to dodanie czyszczenia pralki do listy obowiązków domowych. Jak wyczyścić swoją pralkę.

Królowa czystości, zaleca czyszczenie pralki co drugi tydzień. „Ja swoją pralkę czyszczę co drugi tydzień. Szczególnie latem, gdy jest gorąco i pralka łatwiej zaczyna pachnieć – wyjaśnia.

 

Jeśli nie możesz nadążyć, postaraj się robić to przynajmniej raz w miesiącu. Staraj się tylko nie czekać, aż zacznie zbyt mocno pachnieć. Jak wyczyścić dywan – 10 sposobów

Jeśli Twoja pralka nadal pachnie śmiesznie, może nie być zbawienna i być może trzeba będzie kupić nową pralkę.

Zanim jednak rzucisz ręcznik, wypróbuj te poręczne wskazówki dotyczące czyszczenia pralki, ponieważ może ona właśnie potrzebować odrobiny wysiłku, aby twoje bielidła stały się bielsze.

 

Jak często czyścić pralkę?

Jak wyczyścić pralkę. Ważne jest, aby zapewnić regularne czyszczenie pralki, ponieważ bakterie mogą się w niej gromadzić, co prowadzi do nieprzyjemnego zapachu. 'Zalecamy mycie pralki co 2 miesiące lub co 30 prań, aby zapewnić utrzymanie urządzenia w czystości i zmniejszyć ryzyko odkładania się kamienia. Środek do czyszczenia pralki dokładnie wyczyści Twoją pralkę i usunie 99,9% bakterii i mikroorganizmów. Jak wyczyścić mikrofalówkę 7 sposobów na umycie

 

'Wsypać proszek bezpośrednio na dno pustej pralki lub bębna pralki, następnie wybrać standardowy program czyszczenia i rozpocząć cykl. Sprzęt AGD znajduje się w niekończącym się cyklu, dlatego użycie specjalistycznego detergentu, który wygoni bakterie i mikroorganizmy żyjące wewnątrz, sprawi, że Twoje ubrania i pralka będą pachniały świeżością i będą higienicznie czyste.

 

Jak wyczyścić śmierdzącą pralkę?

 

Choć istnieje wiele specjalistycznych produktów. Co można kupić, aby usunąć nieprzyjemne zapachy w pralce. Wybierz bardziej naturalną drogę i użyj zamiast tego podstawowych produktów ze sklepów. Soda oczyszczona i biały ocet to dwa składniki, których potrzebujesz, więc weź pierwszą z nich i dodaj 1/4 szklanki tej drugiej do 1/4 szklanki wody, a następnie wlej ten roztwór do dozownika detergentu swojej pralki. Następnie weź 2 filiżanki białego octu i dodaj go do bębna, a następnie uruchom cykl wysokiej temperatury, pozostawiając myjkę pustą.

Połączenie sody oczyszczonej i octu wraz z wysoką temperaturą wygna wszelkie nieprzyjemne zapachy i pozostawi Twoją pralkę czystą i świeżą.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button