Projekt

Kamienie ozdobne top 10 najpiękniejszych kamieni do ogrodu

Kamienie ozdobne top 10 najpiękniejszych kamieni do ogrodu. Oferta kamieni dekoracyjnych obejmuje ponad 20 różnych kamieni dekoracyjnych.  Zapoznaj się z naszym wyborem kamieni dekoracyjnych.  Jeśli nie możesz się zdecydować, który kamień wybrać, skorzystaj z naszej listy poniżej.

 

Kamienie ozdobne top 10 najpiękniejszych kamieni do ogrodu

 

Kamienie ozdobne top 10 najpiękniejszych kamieni do ogrodu

 

Ten rok ma kilka zaskakujących wyników, w tym „nowicjusza”, jeden z naszych kamieni z nowej edycji.

10. Tifton

 

kamień do ogrodu

Pink Tifton to kamień o szorstkiej fakturze i poszarpanych krawędziach. Kamienie ozdobne. Gama kolorów występujących w mieszance Pink Tifton. Kamienie ozdobne mają kolor od różowego do fioletowego i wiele innych odcieni pomiędzy nimi. Ogólny wygląd ma połysk w całym zakresie, który można znaleźć zarówno w dużych, jak i małych rozmiarach.

Kamienie ozdobne 9. Granit rozłożony

 

Kamienie ozdobne 9. Granit rozłożony

Rozłożony granit zawiera szeroki zakres wielkości kamieni od około 1/8″ lub 1/4″ na najmniejszej stronie do maksymalnie 1″ na największej stronie. Kształty kamieni są w większości surowe. W obrębie tego kamienia dekoracyjnego odcienie dominującego pomarańczu i brązu są akcentowane przez niektóre ciemne, prawie czarne kamienie.

8. Shooting Star

 

kamień do ogrodu

Ten kamień ozdobny jest zupełnie nowy w naszej ofercie kamieni i już nas zaskoczył trafiając do pierwszej dziesiątki!  Jest to odważny, szary kamień o zróżnicowanych odcieniach od jasnoszarego do prawie czarnego. Jak w przypadku większości kamieni dekoracyjnych, kolor jest najbardziej wyrazisty, gdy jest mokry. Unikalny kamień Shooting Star posiada również lekki połysk. Kamienie te mają nieregularny kształt z poszarpanymi krawędziami i około 1-1/2″ średnicy.

7. Large Bark Nuggets

 

piec do ogródka skalnego

Duże bryły kory mają wygląd zwietrzałych wiórów drzewnych i zabarwienie przeważnie brązowe z pewnymi odcieniami szarości. Kamienie są stosunkowo lekkie i mają zazwyczaj wielkość piłki golfowej, ale powszechnie spotyka się również kawałki wielkości dziesięciocentówki. Ten kamień jest podobny do kamienia Autumn Smoke (patrz poniżej).

 

6. Flint Stone

 

żwiry ozdobne

Flint Stone składa się z głębokich, odważnych, bogatych odcieni rdzawej czerwieni, burgundu, brązu, średniej i ciemnej szarości. Kamienie są w większości gładkie z kilkoma poszarpanymi kawałkami o nieregularnych kształtach. Ten kolorowy, wyrazisty kamień byłby świetnym akcentem dla bezpretensjonalnego, przeważnie zielonego krajobrazu. Flint Stone występuje zarówno w średnich jak i dużych rozmiarach. Zobacz próbki osobiście, aby uzyskać najlepsze porównanie.

5. Slate Chips

 

żwir ozdobny

W 2019 roku Slate Chips awansował z 8 miejsca na liście. Jak sama nazwa wskazuje, kamień ten ma wygląd kawałków szarego łupka. Cienko uwarstwione fragmenty tego kamienia można by również określić jako łupek. Ciemnoszary kolor lśni w świetle słonecznym. Cechy tego kamienia zapewniają silny kontrast i wyjątkowy, a zarazem wyrafinowany wygląd. To świetny akcent dla domów z szarym sidingiem lub gontami dachowymi w rodzinie szarych i czarnych.

Kamienie ozdobne 4. Meramec

 

Kamienie ozdobne 4. Meramec

Meramec to rodzina kamieni, które występują w średnich i dużych rozmiarach, przy czym duże są najbardziej popularne i większe niż piłka golfowa. Kolory to odważne odcienie złota, karmelu i brązu. Kamienie te mają teksturowaną powierzchnię i niespójny kształt, co powoduje bardziej rustykalny wygląd krajobrazu.

Kamienie ozdobne 3. Jesienny dym

 

Kamienie ozdobne 3. Jesienny dym

Autumn Smoke jest ciemniejszy od Large Bark Nuggets i składa się głównie z szarości węgla drzewnego z kilkoma brązowymi tonami. Tekstura jest porowata i lekka. Neutralne schematy kolorów domu mogłyby skorzystać z głębokich neutralnych tonów znalezionych w Jesiennym Dymie.

Kamienie ozdobne 2. Amerykańskie dziedzictwo

 

Kamienie ozdobne 2. Amerykańskie dziedzictwo

American Heritage, który zajmuje drugie miejsce w latach 2018, 2019 i 2020, to mieszanka odważnych i jasnych kolorów, które obejmują kremowo-białe kamienie, beżowe kamienie, szary granit i różowy granit. Powierzchnie kamieni są w przeważającej mierze gładkie, z pewną ilością kamieni szlifowanych. Wielkość kamienia American Heritage można z grubsza porównać do wielkości jajka.

Kamienie ozdobne 1. Skała rzeczna

 

Kamienie ozdobne 1. Skała rzeczna

Najlepszy zwycięzca przez trzy lata z rzędu! River Rock dostępny jest w wersji dużej (ok. 1-1/2″ średnicy) i małej (ok. 3/4″ średnicy). Jego tekstura jest na ogół gładka, a w mieszance występuje szeroka gama kolorów. Znajdziesz tu ciemny granitowo-szary, bladą plażową biel, złoto, szarość, a nawet łososiowy róż. Ten rodzaj skały jest stylowo używany do pomijania skał nad wodą, ale podwaja się jako świetny akcent krajobrazowy. Możesz rozważyć go wokół basenu dla gładkich skał pod bosymi stopami.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button