Projekt

Dom mobilny – wszystko o domach mobilnych, porady i typy

Dom mobilny. Znamy mobile home jako najszybszy, najtańszy i najprostszy sposób na uzyskanie własnego, komfortowego, w pełni wyposażonego i umeblowanego domu mobilnego, który może służyć jako domek letniskowy, miejsce wypoczynku lub nawet miejsce zamieszkania.

Jak jest zaprojektowany dom mobilny?

 

Jak jest zaprojektowany dom mobilny

 

Nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, wizy projektowej itp. ponieważ prefabrykowany dom mobilny, zamontowany na stałym podwoziu z kołami. Nie ma więc potrzeby przygotowywania niezbędnych fundamentów w miejscu, w którym postawimy domek mobilny, czyli jego wniesienia.

W stu procentach ekologiczny nie tylko dlatego, że materiały, z których jest wykonany, są przyjazne dla środowiska i mogą być poddane recyklingowi, ale także dlatego, że jego umieszczenie na placu budowy w żaden sposób nie szkodzi przyrodzie i środowisku.

 

Gdzie umieścić domek mobilny? – Dom mobilny

 

Gdzie umieścić domek mobilny

 

Można je stawiać (podobnie jak przyczepy kempingowe) wszędzie: przy plaży, w górach, w strefach chronionych (jak Natura 2000), w rezerwatach, na kempingach, w gospodarstwach rolnych, na terenach łowieckich, na terenach o nieuregulowanym stanie prawnym itp. Wypadanie włosów?

 

Pozwolenie na budowę domu mobilnego

 

Nie potrzeba więc do tego pozwolenia na budowę. Nie potrzebujesz pozwolenia na budowę domu mobilnego. Domy mobilne: doskonałe rozwiązanie, jeśli masz działkę i chcesz szybko zbudować domek na nim lub po prostu miejsce, gdzie można iść na relaks, ten dom proste rozwiązanie.

 

Mieszkasz w domu mobilnym? – Dom mobilny

 

Mieszkasz w domu mobilnym

 

Jeśli szukasz małego miejsca do kochania lub po prostu potrzebujesz niewielkiej przestrzeni do życia, dom mobilny jest zdecydowanie do utrzymania.

Jeśli więc zdecydujesz się na mieszkanie w domu mobilnym, a mieszkasz w zimnej okolicy, np. na północy Słowacji. Zdecydowanie polecam Ci jego ocieplenie. W lecie jest tam przyjemnie ciepło, ale w zimie dość chłodno. Jeśli więc zdecydujesz się na ocieplenie domu i dobudowanie tarasu czy czegoś innego, to już potrzebujesz pozwolenia na budowę.

Czy do mobile home’u doprowadzona jest woda i prąd?

 

Ten dom oczaruje Cię doskonałym rozwiązaniem. Jest w pełni wyposażony i umeblowany (meble, łóżka, kuchnia….), trzeba tylko podłączyć się do prądu lub wody. Prąd, również ustanowiony w całym domu, jak również woda. Wystarczy podłączyć do głównego zasilania. Do mobilnego domu jest woda i prąd.

W Europie sprzedaje się rocznie do 30 000 domów mobilnych – głównie dla kamperów i osób prywatnych – a tempo wzrostu produkcji wynosi 15%. Na Słowacji domy mobilne dopiero raczkują i niewiele osób o nich wie. Ale z pewnością w najbliższej przyszłości wystartują.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button