Projekt

Jak wyczyścić piekarnik w 5 minut

Jak wyczyścić piekarnik w mniej niż pięć minut? Czyszczenie piekarnika to jeden z najbardziej zaniedbanych obowiązków. Jest to niezwykle łatwe do zignorowania – wystarczy zamknąć drzwi – ale ma straszny efekt toczenia. Zanim w pełni zdasz sobie sprawę z grozy sytuacji, mogą minąć miesiące – a wtedy masz przed sobą warstwy zapieczonego tłuszczu i brudu. Wszystko, czego będziesz potrzebować do całej metody to soda oczyszczona, woda, biały ocet, wilgotna ścierka do naczyń, gumowe rękawice i butelka ze spryskiwaczem.

 

Jak wyczyścić piekarnik

 

Jak wyczyścić piekarnik

 

 

Jak wyczyścić piekarnik? Bardzo kuszące jest sięgnięcie po jeden z tych uniwersalnych środków do czyszczenia piekarników, które pozostawia się na noc, ale ostrzeżenia o chemicznych oparach mogą być zniechęcające. Istnieje bardziej naturalny sposób podejścia do tego zadania. Wystarczy postępować zgodnie z naszym 8-stopniowym przewodnikiem i w ciągu pięciu minut (plus czas potrzebny na namoczenie) będziesz miał lśniące urządzenie gotowe do ponownego działania.

 

1. Upewnij się, że piekarnik jest wyłączony i schłodzony
Zanim zaczniesz szorować brud i nadmiar jedzenia, zacznij od wyczyszczenia półek piekarnika.

 

2. Wymieszaj swój własny roztwór czyszczący z sody oczyszczonej i wody
Świetny piekarnik cleaning hack jest używać prostego homemade rozwiązanie pieczenie soda i woda.

 

Czego użyć do czyszczenia piekarnika?

 

Czego użyć do czyszczenia piekarnika

 

 

  • Czego użyć do czyszczenia piekarnika? Do całej metody będziesz potrzebować jedynie sody oczyszczonej, wody, białego octu, wilgotnej ściereczki do naczyń, gumowych rękawic i butelki ze spryskiwaczem.
  • Możesz również użyć amoniaku jako świetnej alternatywy dla sody oczyszczonej.
  • W małej misce wymieszaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej z kilkoma łyżkami wody, aż uzyskasz substancję przypominającą pastę.

 

3. Pokryć piekarnik pastą czyszczącą
Domową pastę rozprowadzić po całym wnętrzu piekarnika. Jeśli Twój piekarnik jest szczególnie brudny, użyj gumowych rękawic. Jeśli pasta zmieni kolor na brązowy, jest to normalne.

Upewnij się, że pokryłeś pastą wszystkie części piekarnika – łącznie ze szklanymi drzwiczkami.

4. Pozostawić na noc.
Pozwól roztworowi sody oczyszczonej odpocząć na piekarniku przez 12 godzin (lub przez noc). W międzyczasie dobrym pomysłem może być poświęcenie tego czasu na dokładne wyczyszczenie rusztów. Jak wyczyścić piekarnik.

5. Przetrzeć piekarnik
Po tym, jak piekarnik spędził 12 godzin (lub noc) w roztworze sody oczyszczonej, weź wilgotny ręcznik do naczyń i wytrzyj wnętrze piekarnika tak bardzo, jak tylko możesz. Użyj szpatułki, aby zeskrobać twarde, wypróbowane i prawdziwe pozostałości sody oczyszczonej w trudno dostępnych miejscach.

 

Czyszczenie piekarników

 

Czyszczenie piekarników

 

6. Spryskać go octem
Czyszczenie piekarnika. Wlej trochę białego octu do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj całe wnętrze piekarnika, aby zapewnić musujące, dokładne czyszczenie. W miarę jak ocet będzie reagował z roztworem sody oczyszczonej, zacznie się tworzyć piana – to normalne!

7. Przetrzyj piekarnik po raz ostatni
Weź wilgotną szmatkę i wytrzyj ją po raz ostatni, czyszcząc każdy zakamarek, aby upewnić się, że wszystkie pozostałości sody oczyszczonej zniknęły. Spryskaj go dodatkowo octem, aby mieć pewność, że jest w 100% czysty.

8. Wymienić półki w piekarniku
Gdy wnętrze piekarnika jest całkowicie czyste i suche, wytrzyj ruszty piekarnika i włóż je z powrotem do środka. Wtedy, hej presto! Twój piekarnik będzie lśniąco czysty i gotowy do kolejnego użycia.

 

Więcej porad dotyczących czyszczenia piekarnika Jak wyczyścić piekarnik

 

Więcej porad dotyczących czyszczenia piekarnika Jak wyczyścić piekarnik

 

 

Jeśli brakuje Ci czasu lub nie masz składników, aby zrobić własną domową pastę, istnieje kilka innych opcji dostępnych w sklepach spożywczych, ,.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button