Projekt

Jak wyczyścić żelazko : 11 sposobów, by sobie pomóc

Jak wyczyścić żelazko? Jeśli spód Twojego żelazka zaczyna wyglądać mniej świeżo lub jest całkowicie spalony, zapewne zastanawiasz się, jak wyczyścić żelazko… bez poparzenia sobie palców. Jest to całkowicie możliwe.

 

Jak wyczyścić żelazko

 

Jak wyczyścić żelazko

 

Jak wyczyścić żelazko teflonowe. Z odpowiednim podejściem, można przywrócić dno żelaza i utrzymać go działa tak dobrze, jak to miało miejsce w pierwszym dniu masz go. Przeczytaj 11 wskazówek, jak czyścić żelazko – bez użycia wymyślnych środków czyszczących.

 

1. Rozpuścić tylenol w gorącej żelaznej płycie nośnej

 

Rozpuścić tylenol w gorącej żelaznej płycie nośnej

 

Jeden z najlepszych hacków do czyszczenia żelaza z przypalonymi resztkami jest raczej nieoczekiwany: Tylenol. Nie musi to być markowy produkt – wystarczy dowolna tabletka z acetaminofenem. Włącz żelazko na najwyższe ustawienie. Gdy jest gorąca, wycisnąć tabletkę bezpośrednio na oparzone miejsce. Tabletka rozpuści się i zmieni w żel, który rozpuści oparzone miejsce. Użyj wilgotnej szmatki lub ręcznika papierowego, aby wyczyścić powierzchnię prasowania i powtarzaj w miarę potrzeby, aż do całkowitego usunięcia przypalenia. Spalone żelazo.

 

Oczywiście ważne jest, aby chronić swoje palce, więc podczas stosowania tej metody należy nosić rękawice kuchenne lub chroniące przed ciepłem. Nie próbuj jednak trzymać tabletu szczypcami lub pęsetą – jeden poślizg i porysujesz żelazko, a tego nie da się naprawić. Wystarczy założyć coś, co ochroni dłonie i powinno być dobrze.

 

2. Zrób pastę do czyszczenia żelazka z sodą oczyszczoną

 

Zrób pastę do czyszczenia żelazka z sodą oczyszczoną

 

Jak czyścić żelazko ceramiczne. Soda oczyszczona na żelazo. Soda oczyszczona to cudowny środek czyszczący, który czyści wszystko, od piekarnika po zmywarkę. Może też wyczyścić twoje żelazko. Zrób pastę zwalczającą plamy z zaledwie dwóch łyżek sody oczyszczonej i jednej łyżki wody.

Ostrożnie rozprowadź ją po desce do prasowania, ale staraj się, aby soda nie dostała się do otworów parowych. Jeśli jednak pasta znajdzie się w otworach parowych, pamiętaj o ich oczyszczeniu… Co prowadzi mnie do mojej kolejnej wskazówki dotyczącej czyszczenia żelazka. Jak wyczyścić mikrofalówkę 7 sposobów na umycie

 

3. Czyszczenie otworów parowych za pomocą bawełnianego wacika

 

Czyszczenie otworów parowych za pomocą bawełnianego wacika

 

 

Waciki bawełniane są idealnym narzędziem, aby faktycznie dostać się do wnętrza otworów parowych i wyczyścić je. Namocz je w destylowanym białym occie przed włożeniem, aby wyrównać siłę walki z brudem.

 

4. Namoczyć ręcznik w occie – Jak wyczyścić żelazko

 

Namoczyć ręcznik w occie - Jak wyczyścić żelazko

 

 

Innym sposobem użycia octu do czyszczenia wzdłuż deski do prasowania jest namoczenie ręcznika w occie, a następnie umieszczenie żelaza na ręczniku z powierzchnią prasowania skierowaną w dół. Pozostawić na 30 minut, a następnie wytrzeć, oczywiście zimnym żelazkiem. Jest jak nowy! Ta metoda jest szczególnie pomocna, jeśli twoje żelazo ma korozję.

 

5. Dodaj ocet do zbiornika z wodą

Jeśli masz żelazko parowe, innym sposobem na wyczyszczenie otworów parowych żelazka jest napełnienie zbiornika wody mieszaniną w połowie destylowanego białego octu i w połowie wody. Następnie weź starą szmatkę lub ręcznik i zaparuj żelazko. W miarę parowania, pozostałości wyjdą z otworów wentylacyjnych razem z octem. Jak czyścić pralkę – 7 sposobów na pranie pralki

 

6. Zrób magię za pomocą magicznej gumki

Magiczna gumka do włosów może zdziałać cuda z Twoim żelazkiem, zwłaszcza jeśli Twoje żelazko jest zniszczone przez twardą wodę. Zwilż magiczną gumkę, a następnie pocieraj nią o schłodzone żelazko, aż plamy zostaną usunięte. W razie potrzeby ponownie zwilżyć gąbkę.

 

7. Prasowanie przez gazetę i sól – Jak wyczyścić żelazko

 

Prasowanie przez gazetę i sól - Jak wyczyścić żelazko

 

Wierzcie lub nie, ale nawet sól i gazety mogą załatwić sprawę. Ustaw żelazko na najgorętsze ustawienie i połóż gazetę na desce do prasowania. Posypujemy gazetę sporą dawką soli i prasujemy posoloną gazetę raz po raz, aż będzie czysta. Jeśli nie masz pod ręką gazet, możesz użyć brązowej torby papierowej – działa równie dobrze.

 

8. Użyj kostek lodu i plastikowego noża, aby usunąć roztopiony plastik

 

Użyj kostek lodu i plastikowego noża, aby usunąć roztopiony plastik

Jeśli żelazko zetknie się z czymś plastikowym, będziesz mieć trochę bałaganu do czynienia – ale jest on dość łatwy do usunięcia. Gdy tylko Twoje żelazko wejdzie w kontakt z plastikiem, odłącz je od prądu i pozwól mu ostygnąć.

Wypełnij metalową miskę lub patelnię kostkami lodu i połóż płytę żelazka na lodzie, aby szybko utwardzić plastik (możesz pominąć ten krok, jeśli plastik już stwardniał na schłodzonym żelazku). Teraz weź plastikowy nóż i zeskrob plastik, a następnie przetrzyj powierzchnię octem w sprayu lub wilgotną szmatką. Bardzo ważne jest, aby usunąć cały plastik przed ponownym użyciem żelazka – w przeciwnym razie plastik ostatecznie rozpuści się w ubraniach. Jak czyścić biżuterię – 7 domowych sposobów

 

9. Przełącz żelazko na niską temperaturę i wyszoruj je arkuszami do suszenia.

To jest tak proste, jak to tylko możliwe: gdy żelazko jest ustawione na najniższe ustawienie, przetrzyj deskę suchą ściereczką. Gdy tylko prześcieradło do suszarki zrobi się zbyt gorące, wyrzuć je i sięgnij po kolejne. Powtarzaj czynność, aż żelazko będzie czyste.

 

10. Pull the Brillo Pad – Jak wyczyścić żelazko

Jeśli do żelazka przykleił się klej z projektu rzemieślniczego, np. z łatek do przyklejania, podkładka Brillo może być skuteczna w usuwaniu pozostałości bez zarysowania deski do prasowania.

 

11. Użyj zmywacza do paznokci, aby usunąć pozostałości

Ostatnia wskazówka, jak czyścić żelazko: Użyj zmywacza do paznokci! Weź wacik i zanurz go w acetonowym zmywaczu do paznokci. Używając rękawicy kuchennej lub chroniącej przed wysoką temperaturą, przejedź wacikiem po powierzchni gorącego żelazka.

Pozostałości rozpuszczą się błyskawicznie. Jeśli zamierzasz skorzystać z tej metody czyszczenia żelazka, powinieneś zrobić to na zewnątrz, abyś Ty (lub Twoja rodzina czy zwierzęta domowe) nie wdychał chemicznych oparów.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button