Projekt

Jak wyczyścić dywan – 10 sposobów

Jak wyczyścić dywan. Jak czyścić dywan. Najlepsze domowe środki do czyszczenia dywanów do usuwania plam z każdego rodzaju dywanu. Spójrzmy prawdzie w oczy, plamy się zdarzają. Wykładziny i dywany są magnesem dla wypadków, niezależnie od tego, czy chodzi o filiżankę kawy, wpadkę z markerem czy odciski łap.

Na szczęście istnieje domowy sposób na czyszczenie dywanów, który poradzi sobie z każdym problemem – a najlepsze jest to, że nie wymaga on specjalnych, kupionych w sklepie sprayów czy rozpuszczalników. Z kilkoma składnikami, które prawdopodobnie masz już pod ręką, możesz zrobić własny środek do czyszczenia dywanów, który poradzi sobie z każdą plamą.

 

Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy dywan jest wykonany z włókien syntetycznych czy naturalnych. Następnie skorzystaj z naszego przewodnika poniżej, aby dowiedzieć się, jaka kombinacja składników jest najlepsza dla Twojego typu plamy i Twojego typu dywanu. Podąża te przepisy dla domowych dywanowych czyścicieli dokładnie, i twój dywan będzie na swój sposobie być plamą bezpłatnie znowu.

 

Jak wyczyścić dywan

 

Jak wyczyścić dywan

 

 

Czy wiesz Jak wyczyścić dywan z moczu? Aby wyczyścić plamy na dywanach syntetycznych, namocz białą szmatkę w tych środkach do czyszczenia dywanów i przyłóż do plamy. Nigdy nie wylewaj roztworów bezpośrednio na dywan. Jak czyścić dywany. Umieszcza te naturalnych włókien dywanowych cleaning rozwiązania (oprócz rozpuszczalnika) w butelkach spray i lekko rozpyla je na plamie. Home Carpet Beats: 

 

1. środek do czyszczenia dywanów z detergentem

 

 • W przypadku dywanów syntetycznych: wymieszać ¼ łyżeczki półprzezroczystego płynu do mycia naczyń w jednej filiżance letniej wody. Soda oczyszczona i dywan.
 • Do dywanów z włókien naturalnych: wymieszać jedną łyżeczkę półprzezroczystego płynu do mycia naczyń w 1 szklance letniej wody.

2. Środek do czyszczenia dywanów z octem

 

 • Do dywanów z włókien syntetycznych: do dywanów z włókien syntetycznych użyj octu: zmieszaj jedną filiżankę białego octu z dwiema filiżankami wody.
 • Dla dywanów z włókien naturalnych: zmieszaj ¼ szklanki białego octu z 3/4 szklanki wody.
 • Projekt domu z drewna – 17 inspiracji na Twój dom z drewna

 

3. Środek do czyszczenia dywanów z rozpuszczalnikiem

Użyj rozpuszczalnika do olejów. Albo zastąpić go zmywaczem do paznokci, np. bezacetonowym.

 

4. Amoniakalny środek do czyszczenia dywanów

Tylko dla dywanów z włókien naturalnych: Wymieszaj jedną łyżkę stołową czystego domowego amoniaku z ½ szklanki letniej wody.

 

Jak wyczyścić dywan z jedzenia i napojów

 

Oto jak wyczyścić dywan z jedzenia i napojów. Na początku artykułu ( Nagłówki zaczynające się od numeru1-4 ) znajdują się rozwiązania, korzystasz z jednego z nich zgodnie z poniższą instrukcją.

Ako vyčistiť koberec od jedla a nápojov

Dywany i chodniki z włókien syntetycznych
Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami podczas usuwania plam z wina, ketchupu, czekolady, kawy, herbaty, piwa, mleka, sosu pomidorowego, jagód, twardych cukierków i soków:

 

 1. Namocz białą szmatkę (lub biały ręcznik papierowy bez nadruku) w domowym roztworze syntetycznego środka do czyszczenia dywanów i namocz ją wielokrotnie, a następnie przyciśnij szmatkę na kilka sekund. Odczekaj 15 minut (potrzeba czasu, aby plama się rozpadła), a następnie namocz nadmiar płynu suchą białą ściereczką.
 2. Namoczyć szmatkę w roztworze octu z dywanu syntetycznego i pocierać ją wielokrotnie, a następnie docisnąć szmatkę do plamy na kilka sekund. Poczekaj jeszcze 15 minut. (Jest to ważny krok, ponieważ biały ocet usuwa pozostałości detergentu, które przyciągną brud, jeśli pozostaną w dywanie).
 3. Spłukać ściereczką nasączoną letnią wodą. Odczekać godzinę lub do całkowitego wyschnięcia dywanu. Dla ciężkich plam, po kroku 2, umieszcza półcalowy stos białych papierowych ręczników nad plamą i wtedy umieszcza szklanego naczynia do pieczenia nad plamą dla 15 minut.
 4. Jeśli zauważysz, że plama rozjaśnia się, powtarzaj te czynności, aż zniknie.

Dywany i chodniki z włókien naturalnych

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami podczas leczenia plam z piwa, kawy i herbaty za pomocą odplamiacza do dywanów:

 1. Spryskaj plamę domowym roztworem środka do czyszczenia dywanów z włókien naturalnych, a następnie przetrzyj ją suchą białą szmatką.
 2. W przypadku dywanów z włókien naturalnych należy spryskać plamę roztworem octu, a następnie przetrzeć ją suchą białą szmatką.
 3. Spryskać plamę roztworem środka do czyszczenia dywanów z włókien naturalnych, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 4. Spryskaj plamę letnią wodą, a następnie przetrzyj ją suchą białą szmatką.
 5. Powtarzaj kroki od 1 do 4, aż plama zostanie usunięta.

 

 1. Jak czyścić dywan? Do plam z twardych cukierków, czekolady, jagód, soków, wina, napojów gazowanych i mleka: Przed użyciem roztworu octu w kroku 2, spryskaj plamę roztworem amoniaku do dywanów z naturalnego włókna, a następnie przetrzyj ją suchą białą szmatką.
 2. Plamy z ketchupu, Gatorade, Kool-Aid i sosu pomidorowego: wykonaj kroki od 1 do 5 (powyżej), ale w kroku 2 zastąp roztwór amoniaku roztworem octu.

 

Jak usunąć plamy z oleju i tłuszczu z dywanów

 

Oto jak usunąć plamy z oleju i smaru z dywanów. Na początku artykułu ( Nagłówki zaczynające się od numeru1-4 ) znajdują się rozwiązania, korzystasz z jednego z nich zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak usunąć plamy z oleju i tłuszczu z dywanów

Podąża instrukcje below traktować plamy od masła, sałatkowego sosu, ser, eggnog, kucharskiego oleju, drzewnego soku, kredek, lotionu, tuszu do rzęs, szminki i paznokciowego lakieru z domową dywanową plamą zmywaczem.

Dywany i chodniki z włókien syntetycznych

 1. Nanieś niewielką ilość domowego rozpuszczalnika do czyszczenia dywanów na białą ściereczkę. Zaplamić wielokrotnie, a następnie przycisnąć ściereczkę do plamy na kilka sekund.
 2. Spłukać białą serwetką nasączoną letnią wodą.
 3. Odczekać godzinę lub do całkowitego wyschnięcia dywanu. Jeśli plama rozjaśni się, powtórz procedurę, aż do usunięcia plamy.

Dywany i chodniki z włókien naturalnych

 1. Nanieść niewielką ilość rozpuszczalnika na białą szmatkę, a następnie zaprać plamę.
 2. Spryskać plamę roztworem detergentu, a następnie zaprać suchą białą szmatką.
 3. Spryskaj plamę letnią wodą, a następnie przetrzyj ją suchą białą szmatką.
 4. Odczekać godzinę lub do całkowitego wyschnięcia dywanu. Jeśli plama stanie się jaśniejsza, powtarzaj te czynności, aż zniknie.

Jak wyczyścić dywan z błota i brudu

 

Oto jak wyczyścić błoto i brud z dywanu. Na początku artykułu ( Nagłówki zaczynające się od numeru1-4 ) znajdują się rozwiązania, korzystasz z jednego z nich zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak wyczyścić dywan z błota i brudu

Dywany i chodniki z włókien syntetycznych

 1. Odkurz suchy brud, aby usunąć go jak najwięcej.
 2. Namoczyć białą szmatkę w roztworze środka do czyszczenia dywanów z włókien syntetycznych i wielokrotnie zamoczyć, a następnie docisnąć szmatkę na kilka sekund. Odczekaj 15 minut, a następnie nasącz nadmiar płynu suchą białą ściereczką.
 3. Kolejną suchą białą ściereczkę namoczyć w letniej wodzie i wielokrotnie zamoczyć, a następnie przycisnąć do siebie na kilka sekund.

Dywany i chodniki z włókien naturalnych

 1. Odkurz suchy brud, aby usunąć go jak najwięcej.
 2. Spryskać plamę roztworem środka do czyszczenia dywanów z włókien naturalnych, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 3. W przypadku dywanów z włókien naturalnych należy spryskać plamę roztworem octu, a następnie przetrzeć ją suchą białą szmatką.
 4. Ponownie zastosować roztwór detergentu, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 5. Spryskaj plamę letnią wodą, a następnie przetrzyj ją suchą białą szmatką.

 

Jak usunąć gumę do żucia i wosk z dywanów

 

Oto jak usunąć gumę i wosk z dywanów. Na początku artykułu ( Nagłówki zaczynające się od numeru1-4 ) znajdują się rozwiązania, z jednego z nich skorzystasz postępując zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak usunąć gumę do żucia i wosk z dywanów

Dywany i chodniki z włókien syntetycznych i naturalnych

 1. Delikatnie pocieraj plamę z torbą zip-lock wypełnioną kostkami lodu, aż plama stwardnieje. Rozgnieć go tępym przedmiotem, np. szpatułką, a wióry zdmuchnij.
 2. Nanieść niewielką ilość rozpuszczalnika za pomocą białej szmatki, a następnie zaprać plamę.
 3. Spłukać ściereczką nasączoną letnią wodą.

Jak usunąć sos i majonez z dywanów

 

Oto jak usunąć sos i majonez z dywanów. Na początku artykułu ( Nagłówki zaczynające się od numeru1-4 ) znajdują się rozwiązania, z jednego z nich skorzystasz postępując zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak usunąć sos i majonez z dywanów

Dywany i chodniki z włókien syntetycznych

 1. Nanieść niewielką ilość rozpuszczalnika na białą szmatkę, a następnie przetrzeć. Odczekaj 15 minut, aż wyschnie. W razie potrzeby powtórzyć proces.
 2. Spłukać białą ściereczkę namoczoną w letniej wodzie. Odczekać 15 minut, a następnie odessać nadmiar płynu suchą białą szmatką.

Dywany i chodniki z włókien naturalnych
Sos:

 1. Spryskać plamę roztworem środka do czyszczenia dywanów z włókien naturalnych, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 2. W przypadku dywanów z włókien naturalnych spryskać plamę roztworem amoniaku, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 3. W przypadku dywanów z włókien naturalnych należy spryskać plamę roztworem octu, a następnie przetrzeć ją suchą białą szmatką.
 4. Ponownie zastosować roztwór detergentu, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
  Spryskaj plamę wodą, a następnie przetrzyj ją suchą białą szmatką.

Jak wyczyścić dywan Majonez:

 1. Spryskać plamę roztworem środka do czyszczenia dywanów z włókien naturalnych, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 2. W przypadku dywanów z włókien naturalnych spryskać plamę roztworem amoniaku, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 3. W przypadku dywanów z włókien naturalnych należy spryskać plamę roztworem octu, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
  Ponownie nałożyć roztwór detergentu, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.

 

Jak wyczyścić dywan z tuszu i markerów

 

Oto jak wyczyścić dywan z atramentu i markerów. Na początku artykułu ( Nagłówki zaczynające się od numeru1-4 ) znajdują się rozwiązania, korzystasz z jednego z nich zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak wyczyścić dywan z tuszu i markerów

Dywany i chodniki z włókien syntetycznych
Tusz do piłek:

 1. Nanieść niewielką ilość rozpuszczalnika na białą szmatkę, a następnie zaprać. Odczekaj 15 minut do wyschnięcia; w razie potrzeby powtórz proces.
 2. Spłukać ściereczką nasączoną letnią wodą.

Marker permanentny z filcową końcówką:

 1. Nanieść niewielką ilość rozpuszczalnika na białą szmatkę, a następnie przetrzeć. Odczekaj 15 minut, aż wyschnie.
 2. Namocz białą ściereczkę w roztworze detergentu i potrzyj ją wielokrotnie, a następnie przyciśnij ściereczkę do miejsca przez kilka sekund. Odczekać 15 minut, a następnie odessać nadmiar płynu suchą białą ściereczką.
 3. Spłukać białą ściereczkę namoczoną w letniej wodzie.
 4. Dywany i chodniki z włókien naturalnych
 5. Wysokość szafek kuchennych – jakie powinny być wymiary

Jak wyczyścić dywan Ball Ink:

 1. Spryskać plamę roztworem środka do czyszczenia dywanów z włókien naturalnych, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 2. W przypadku dywanów z włókien naturalnych spryskać plamę roztworem amoniaku, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 3. W przypadku dywanów z włókien naturalnych należy spryskać plamę roztworem octu, a następnie przetrzeć ją suchą białą szmatką.
 4. Ponownie zastosować roztwór detergentu, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 5. Spryskaj plamę wodą, a następnie przetrzyj ją suchą białą szmatką.

Marker permanentny z filcową końcówką:

 1. Nanieść niewielką ilość rozpuszczalnika na białą szmatkę, a następnie przetrzeć.
 2. Spryskać plamę roztworem detergentu, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 3. Spryskaj plamę wodą, a następnie przetrzyj ją suchą białą szmatką.
 4. Podlewanie trawnika – Jak prawidłowo podlewać trawnik

Jak wyczyścić dywan ze zwierząt domowych

 

Oto jak wyczyścić dywan ze zwierząt domowych. Na początku artykułu ( Nagłówki zaczynające się od numeru1-4 ) znajdują się rozwiązania, korzystasz z jednego z nich zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak wyczyścić dywan ze zwierząt domowych

Dywany i chodniki z włókien syntetycznych

 1. Namoczyć białą szmatkę w roztworze środka do czyszczenia dywanów z włókien syntetycznych i wielokrotnie zamoczyć, a następnie docisnąć szmatkę na kilka sekund.
 2. Odczekać 15 minut, a następnie zmoczyć nadmiar płynu suchą białą ściereczką.
  Zanurz ściereczkę w roztworze octu do dywanów z włókien syntetycznych i namocz ją wielokrotnie, a następnie przyciśnij ściereczkę na kilka sekund. Poczekaj jeszcze 15 minut.
 3. Odczekać godzinę lub do całkowitego wyschnięcia dywanu. Jeśli plama rozjaśni się, powtórz pierwsze trzy kroki, aż plama zniknie.

Dywany i chodniki z włókien naturalnych

 1. Spryskać plamę roztworem środka do czyszczenia dywanów z włókien naturalnych, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 2. W przypadku dywanów z włókien naturalnych spryskać plamę roztworem amoniaku, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
 3. W przypadku dywanów z włókien naturalnych należy spryskać plamę roztworem octu, a następnie przetrzeć ją suchą białą szmatką.
 4. Ponownie zastosować roztwór detergentu, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.
  Spryskać plamę letnią wodą, a następnie przetrzeć suchą białą szmatką.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button