Projekt

Jak kosic trawe : 14 rzeczy przed koszeniem trawy

Jak kosic trawe, Jak kosić trawnik: 14 rzeczy do rozważenia przed koszeniem trawy.Kiedy nadejdzie wiosna, niektórzy z nas będą szukać koszenia trawnika i rozpoczną przygotowania do pierwszego koszenia trawnika w roku. Oznacza to odkurzenie kosiarki i narzędzi ogrodowych w celu przygotowania się do nadchodzącego sezonu. Na jakie jednak ważne rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę przed pierwszym w roku koszeniem trawnika?

 

Jak kosic trawe : 14 rzeczy do zrobienia przed koszeniem trawy

 

Nasze trawniki odgrywają ważną rolę w letnim wypoczynku na świeżym powietrzu – goszczą przyjęcia, zapewniają miejsce do zabawy, relaksu i czytania, a także oferują naszym roślinom i krzewom wspólne tło, na którym mogą błyszczeć.

 

Dlatego tak ważne jest, aby pierwszy przyrost trawy w roku był jak najbardziej prawidłowy, abyśmy mogli przygotować nasze trawniki do letniego użytkowania.

 

1. Nie przekopuj całego ogrodu

Wybierz część ogrodu do zagospodarowania, a część pozostaw bez częstego koszenia. Dobrym pomysłem jest pozostawienie przez całe lato nieskoszonego trawnika dla dzikich zwierząt i siedlisk kwitnienia. Można tu nawet zasadzić kilka nasion dzikich kwiatów i uczynić z tego miejsca prawdziwą atrakcję wizualną w ogrodzie. Jak kosic trawe.

 

2. Czy wystarczy kosić tylko chodnik?

Co by było, gdybyś mógł po prostu skosić ścieżkę, a ścieżka prowadziłaby przez Twój ogród wśród dzikich kwiatów. Bogaty naturalny ekosystem jest dobry dla zdrowia i o dziwo może utrzymać pod kontrolą szkodniki.

 

jak kosić trawę

 

3. Oczyść trawnik przed koszeniem – Jak kosic trawe

 

 

Po miesiącach braku światła słonecznego ogród może wyglądać na nieco zaniedbany. Ważne jest, aby przed pierwszym koszeniem trawnika poświęcić czas na uprzątnięcie wszelkiego bałaganu wokół obszaru, który ma być koszony, w tym gałęzi, liści i wszelkich śmieci, które się tam zebrały. Podlewanie trawnika – Jak prawidłowo podlewać trawnik

 

Sprawdź, co kryje się w ogrodzie; kamienie i grube gałęzie mogły przedostać się na zarośnięty trawnik i jeśli kosiarka je złapie, mogą uszkodzić ostrze kosiarki. Utrzymanie krawędzi ostrza kosiarki jest niezbędne, ponieważ uszkodzenia, które może spowodować tępe ostrze, mogą być szkodliwe dla trawy.

 

4. Sprawdź trawnik przed koszeniem Jak kosić trawnik

Sprawdź, czy na obszarze, który zamierzasz kosić, nie ma zwierząt. Jeże często chowają się w stertach trawy i liści. Jeśli znajdziesz je , rozważ koszenie innej części trawnika zamiast i pozostawiając go w ten sposób .

 

5. Nie zwlekaj z koszeniem Jak kosić trawnik

 

5. Nie zwlekaj z koszeniem Jak kosić trawnik

 

Chociaż różnice w klimacie mogą zależeć od miejsca w kraju, badania wykazały, że pierwsze dwa tygodnie kwietnia to najpopularniejszy czas na wyprowadzenie kosiarki na pierwsze koszenie.

6. Nie krój trawnika zbyt nisko – Jak kosic trawe

 

Podczas pierwszego koszenia trawnika należy zawsze przestrzegać zasady jednej trzeciej: nigdy nie należy kosić więcej niż jedną trzecią źdźbła trawy za jednym razem. Jeśli kosisz więcej, może to nadwyrężyć trawę.

 

W ciągu kilku tygodni należy stopniowo zmniejszać długość trawy, aby osiągnąć pożądaną długość. Zbyt krótkie i zbyt szybkie koszenie trawy jest znane jako „skalpowanie” i może prowadzić do chorób i zachwaszczenia.

 

7. A jeśli trawnik jest zaniedbany?

 

Jeśli Twój trawnik był trochę nieuporządkowany podczas chłodniejszych miesięcy i urósł na Tobie, to nie martw się, nadal stosuj zasadę jednej trzeciej, ale rób to stopniowo przez kilka tygodni. Stopniowo zmniejszaj wysokość koszenia kosiarki, aby uzyskać pożądaną długość trawy.

 

8. Wytyczanie konturów trawnika Jak kosić trawnik

 

Przy pierwszym koszeniu nie zapominaj o krawędziach. Przerośnięte krawędzie mogą wyglądać nieestetycznie i mogą oznaczać stratę czasu i wysiłku w ogrodzie. Po skoszeniu przyciąć krawędzie na prosto.

 

9. Nie podlewać trawnika po skoszeniu – Jak kosic trawe

 

Najlepiej unikać nawyku podlewania trawnika bezpośrednio po koszeniu. Nie ma określonego momentu w miesiącu, w którym należy spuścić wąż z trawnika – należy to po prostu zrobić, gdy potrzebna jest wilgoć – ale istnieje kilka wytycznych dotyczących pory dnia, w której należy to zrobić:

 

  • Podlewanie późnym wieczorem lub w nocy może prowadzić do problemów z grzybami, ponieważ trawa nie ma czasu na wyschnięcie.
  • Środek dnia to zazwyczaj czas, kiedy słońce jest najgorętsze, co może prowadzić do natychmiastowego odparowania wody lub kropli działających jak szkło powiększające i spalających źdźbła trawy.
  • Najlepszym momentem jest więc pierwsza rzecz rano, kiedy powietrze jest chłodne i woda może dotrzeć do korzeni przed wyschnięciem.

 

10. Kiedy kosić nowy trawnik?

 

Nowa trawa wyhodowana z nasion będzie wyraźnie słabsza od reszty trawnika i może być łatwo uszkodzona w przypadku nieprawidłowego koszenia. Przed pierwszym koszeniem najlepiej poczekać, aż trawa urośnie do trzech centymetrów długości, aby dać jej czas na nabranie sił.

 

11. Spraw, by koszenie stało się nawykiem – Jak kosic trawe

 

leczenie trawnika

 

Po pierwszym koszeniu w sezonie może być konieczne koszenie utrzymanej części trawnika raz lub dwa razy w tygodniu, aby utrzymać pożądaną długość. Dzieje się tak za sprawą ciepłej pogody, która zachęca ogród do wzrostu.

 

12. Wybierz kosiarkę Jak kosić trawnik

 

Należy pamiętać, że żadne dwa trawniki czy ogrody nie są takie same, nawet jeśli są postawione obok siebie. Wybierając najlepsze narzędzia do pracy, weź pod uwagę stan i wielkość trawnika oraz swoje potrzeby ogrodnicze. Aby wybrać bardziej ekologiczny wybór, wybierz kosiarkę elektryczną zamiast spalinowej.

13. Pozostawienie ścinków trawy na trawniku

 

Pozostaw letnie ścinki trawy na kilka słonecznych dni, aby zamienić je w „siano” i uwolnić nasiona, które odświeżą trawnik na przyszły rok, a także zapewnią pożywienie dla żywiących się nasionami ptaków i innych dzikich zwierząt.” Siano „może być następnie usunięte i kompostowane. ”

 

14. Jak kompostować ścinki trawy Jak kosić trawnik – Jak kosic trawe

 

Utrata składników odżywczych, przy założeniu, że nie stosuje się nawozów, powoduje, że trawnik staje się coraz bardziej cienki, zapewniając miejsce dla dzikich kwiatów, zwłaszcza koniczyny, i dzikiej przyrody. Kompostowanie ścinków trawy jest dobre do późniejszego wykorzystania jako nawóz do trawy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button