Projekt

Podlewanie trawnika – Jak prawidłowo podlewać trawnik

Podlewanie trawnika. Porady dotyczące podlewania trawnika – kiedy najlepiej podlewać trawnik?
Dowiedz się, jak współpracować z naturą, klimatem i systemem nawadniania, aby skutecznie podlewać trawnik.

 

Podlewanie trawnika

 

Podlewanie trawnika

 

Woda jest niezbędnym elementem szczęśliwego i zdrowego trawnika. Należy jednak pamiętać o tym, aby prawidłowo ją podlewać. Jeśli na przykład uruchomisz zraszacz w nocy, stworzysz idealne warunki dla chorób. Jeśli będziesz podlewać zbyt lekko, korzenie trawy nie będą rosły wystarczająco głęboko, co spowoduje problemy dla Twojego trawnika, gdy nadejdą upały.

Wykonaj te kroki, aby uzyskać nawodniony trawnik.

 

Kiedy podlewać trawnik

 

Kiedy podlewać trawnik

Jeśli zauważysz, że Twój trawnik nabrał szarawego odcienia lub wydaje się matowo zielony, oznacza to, że potrzebuje wody. Możesz też sprawdzić swój trawnik, chodząc po nim: Jeśli ślady nie znikają szybko, to dlatego, że źdźbła trawy nie mają wilgoci, której potrzebują, aby się zregenerować.

 
 
Kiedy należy podlewać trawnik? Choć może się wydawać, że można podlewać trawnik o każdej porze dnia, w rzeczywistości wymaga on bardziej szczegółowej pielęgnacji. Podlewanie rano (przed 10.00) to najlepszy czas dla trawnika; jest chłodniej i wiatr zazwyczaj jest spokojniejszy, więc woda może wsiąknąć w glebę i zostać wchłonięta przez korzenie trawy, zanim zdąży wyparować.

Podlewany trawnik. Jeśli musisz podlewać wieczorem, staraj się to robić między godziną 16 a 18, co powinno dać źdźbłom trawy czas na wyschnięcie przed zmrokiem. Im później podlewasz, tym większe prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się chorób w Twoim trawniku. Warto jednak zauważyć, że niekoniecznie trzeba podlewać trawnik. Trawniki są odporne. Założone i prawidłowo pielęgnowane trawniki mogą przetrwać tygodnie bez wody, przechodząc w stan spoczynku (kiedy trawnik brązowieje), a następnie odradzając się po ponownych opadach deszczu.

Ile wody należy zużyć – Podlewanie trawnika

 

Ile wody należy zużyć - Podlewanie trawnika

Ile wody przypada na m2 trawnika? Podczas podlewania założonego trawnika zwykle zaleca się podlewanie do momentu, gdy górne 6 do 8 cm gleby (gdzie rośnie większość korzeni trawnika) jest wilgotne. Większość trawników potrzebuje od 1 do 1,5 cm wody tygodniowo – z deszczu lub z podlewania – aby tak głęboko nasiąknąć glebę. Taką ilość wody można zastosować podczas jednego podlewania lub podzielić na dwa podlewania w ciągu tygodnia. Należy tylko uważać, aby nie podlewać nadmiernie trawnika.

 

Sprawdzić glebę

 

Sprawdzić glebę

Aby sprawdzić, jak długo potrwa wsiąkanie w glebę, podczas pierwszego podlewania sprawdzaj co 15 minut śrubokrętem, jak głęboko przesunęła się woda. Zaznacz czas, kiedy gleba nasiąknie na głębokość co najmniej 6 cm – tyle czasu będziesz potrzebował w przyszłości na każdorazowe podlewanie trawnika.

Masz mało czasu i chcesz wiedzieć, czy możesz pominąć podlewanie na jeden dzień? Użyj tej zasady: Jeśli nie da się łatwo wbić śrubokręta na głębokość 6 cm w glebę, trzeba podlewać.

 

Zrób matematykę – podlewanie trawnika

Jak często należy podlewać trawnik? Ta metoda jest najłatwiejsza, jeśli masz system zraszaczy, ponieważ natężenie przepływu (galony na minutę) będzie dostępne od producenta. Wystarczy pomnożyć powierzchnię trawnika przez 0,62 galona (co odpowiada 1 calowi wody na stopę kwadratową), a następnie podzielić przez natężenie przepływu zraszacza. To pokaże Ci liczbę minut potrzebnych do uruchomienia systemu zraszania. Podlewanie trawnika.

 

Pomiar z użyciem kociołków

Umieść czyste, puste puszki po tuńczyku w różnych miejscach wokół trawnika i zmierz, ile czasu potrzeba, aby każda puszka zebrała od 1 do 1,5 cala wody. Ponieważ sposób pokrycia trawnika zraszaczem może być różny, użyj średniego czasu potrzebnego do napełnienia wszystkich puszek. Kiedy sadzić czosnek? Najlepszy czas na sadzenie

Używanie zegara sterującego przepływem (lub zegara wodnego)

Wybierz timer, który mierzy przepływ wody w setkach galonów. Pomnóż powierzchnię trawnika przez 0,62 galona (co odpowiada jednemu calowi wody na stopę kwadratową), aby określić całkowitą liczbę galonów potrzebnych do pokrycia całego trawnika.

Podczas podlewania trawnika można zauważyć, że nie wchłania on wody tak szybko, jak powinien. Jeśli zauważysz, że przy każdym podlewaniu tworzą się kałuże, spróbuj podlewać w krótszych cyklach, aż do osiągnięcia czasu potrzebnego na nałożenie odpowiedniej ilości wody (np. 10 minut włączone, 10 minut wyłączone, 10 minut włączone itd.)

 

Podlewanie różnych rodzajów trawników – Podlewanie trawnika

 

Podlewanie różnych rodzajów trawników - Podlewanie trawnika

W pierwszym roku wzrostu trawnika, niezależnie od tego, czy jest on świeżo zasiany, obsiany trawą, nawadniany, czy też zasklepiony, nie należy polegać jedynie na Matce Naturze w kwestii nawadniania. Zawsze należy zapewnić dodatkowe nawadnianie.

Podczas nawadniania świeżo zasianego trawnika kluczem jest utrzymanie stałego poziomu wilgotności wierzchniej warstwy gleby, ale nie jej zawilgocenie. Prawdopodobnie trzeba będzie podlewać posiane miejsce raz lub dwa razy dziennie (lub częściej, jeśli na zewnątrz jest gorąco i sucho). Podlewanie trawnika. Podlewanie trawnika to majsterkowanie.

Gdy nasiona zaczną kiełkować, należy nadal utrzymywać wilgoć w górnych 2 cm gleby, aż nowa trawa osiągnie wysokość cięcia około 3 cm. Następnie zacznij ograniczać podlewanie do dwóch razy w tygodniu i namocz glebę głębiej, na około 6 do 8 cm, aby zachęcić korzenie trawy do wrastania w głąb gleby. Pielęgnacja trawników w okresie letnim. Owoce o najwyższej zawartości wody Top 10 owoców

Pamiętaj o tych wskazówkach podczas podlewania trawy w zimnej porze roku:

 

Pamiętaj o tych wskazówkach podczas podlewania trawy w zimnej porze roku:

PODSUMOWANIE: Kostrzewa wysoka ma głęboki system korzeniowy i największą tolerancję na suszę spośród wszystkich gatunków traw chłodnosezonowych.

  • Trawniki, które są mieszanką Kentucky bluegrass, miękkiej darni i miękkiej darni, przechodzą w stan uśpienia podczas suszy, jeśli nie są podlewane, ale wracają do życia (ponownie się zazieleniają), gdy znów pada deszcz.
  • Pamiętajmy o tych wskazówkach podczas podlewania traw ciepłolubnych:
  • Augustyna, Bermudy i stonoga mają głęboki system korzeniowy, dzięki czemu lepiej znoszą suszę.
  • Ogólnie rzecz biorąc, trawy ciepłolubne wymagają mniej wody niż trawy chłodnolubne. Miejsce zamieszkania decyduje o tym, jak często należy podlewać, ponieważ opady deszczu i letnie warunki pogodowe są różne. Trawy potrzebują najwięcej wody w warunkach upałów, suszy, niskiej wilgotności i silnych wiatrów. Rodzaj gleby, którą masz, również odgrywa rolę: Gleba gliniasta dłużej utrzymuje wodę i może być podlewana rzadziej niż gleba piaszczysta, która bardzo szybko się odwadnia (i dlatego trzeba ją częściej podlewać).
  • Istnieje wiele sposobów podlewania trawnika, od zraszaczy po inteligentne rozwiązania nawadniające. Każda z nich ma swoje zalety, dlatego wybierz rozwiązanie, które najbardziej odpowiada Tobie i Twojemu trawnikowi. Poniżej przedstawiamy kilka metod, które warto rozważyć. Dlaczego warto uprawiać owoce 5 powodów

 

Systemy nawadniania

 

Systemy nawadniania

 

Zraszacze pulsacyjne (wyżymaczki wodne): strzelają one wodą poziomo z dużą prędkością, dzięki czemu na wodę nie ma wpływu wiatr. Podlewanie trawników. Kiedy nawadniać?

Zraszacze końcowe z węża: Świetne do małych i średnich trawników. Istnieje wiele różnych typów, więc możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego trawnika.

Zraszacze gruntowe: Zraszacze te mogą dostarczać wodę w najbardziej efektywnej formule. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz zraszacze, które są nisko przy ziemi i używają poziomego strumienia.

Inteligentne systemy zraszania: większość systemów integruje się z naziemnymi systemami zraszania. Wielu z nich posiada kontrolery. Które pozwalają zaplanować podlewanie za pomocą smartfona, a także wykorzystują dane pogodowe w czasie rzeczywistym, aby zautomatyzować podlewanie, dzięki czemu nie musisz o nim myśleć. Na przykład system Gro™ Controller 7 wykorzystuje dane pogodowe w czasie rzeczywistym, aby zapewnić. Dzięki czemu zraszacze włączają się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne i można nimi sterować za pomocą smartfona lub tabletu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button