Projekt

Zapach z pralki , Zapach z pralki – przyczyny i jak się go pozbyć

Zapach z pralki , Zapach z pralki – przyczyny i jak się go pozbyć . Kiedy myślisz o pralce , myślisz o czystych , świeżo pachnących ubraniach . Pranie ma pachnieć świeżo – zapach wypranych ubrań jest tak popularny, że powstała nawet woda kolońska, która naśladuje zapach prania.

Zapach z pralki

 

Jak pozbyć się zapachu z pralki Zapach z pralki , Zapach z pralki - przyczyny i jak się go pozbyć .

 

Ale co zrobić, gdy Twoja pralka śmierdzi w środku? Pralka prawdopodobnie nie jest wadliwa , po prostu wymaga prania . Zapachu można uniknąć za pomocą kilku kroków .

 

Dlaczego pralka śmierdzi / Washing machine smell

 

Dlaczego pralka śmierdzi .

Pralki, które napełniają się z boku są doskonałe w praniu kierunków . Są one łagodniejsze dla ubrań, a także lepiej czyszczą ubrania. Ale po jakimś czasie , to te pralki zaczynają śmierdzieć .

Pralki ładowane z boku zużywają znacznie mniej wody do prania. To dobrze , ale tylko wtedy, gdy używasz skutecznych środków czyszczących . Ale jeśli używasz niewłaściwego rodzaju mydła lub zmiękczacza tkanin , mniejsza ilość wody nie może ich całkowicie wypłukać . Bęben jest w końcu pokryty warstwą szumowiny mydlanej , która zawiera brud z Twoich ubrań. Ciepło i wilgoć Twojej pralki stanie się domem dla pleśni i bakterii .

Zapach pogłębia fakt, że w pralkach zastosowano gumową uszczelkę, która zapobiega wyciekowi wody. Brud może osadzać się pod uszczelką, tworząc kolejną pożywkę dla nieprzyjemnych zapachów.

Jak pozbyć się zapachu z pralki ?

 

Jak pozbyć się zapachu z pralki ?

Śmierdząca pralka to nic przyjemnego . Zabierzmy się więc za jego czyszczenie i pozbycie się zapachu.

Procedura usuwania zapachu z Twojej pralki

1. Soda Wodorowęglan sodu

Wymieszaj 1/4 szklanki sody oczyszczonej z równoważną ilością wody. Dodaj mieszaninę do pojemnika z detergentem.

2. Dodać ocet

Wlej do bębna 2 szklanki białego octu, a następnie uruchom cykl prania na wysokim poziomie – oczywiście bez ubrań.

Soda oczyszczona i ocet powinny rozbić każdy brud zatrzymany na bębnie i zabić każdą pleśń obecną. Pomogą one również usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy.

3. Czyszczenie ręczne pralki

Jeśli widzisz nadal brudne plamy na pralce , użyj szorstkiej strony gąbki kuchennej nasączonej mieszaniną octu i wody na nich .Możesz powtórzyć tę procedurę czyszczenia raz w miesiącu jako zapobieganie zapachowi.Zapach pralki .Możesz być zainteresowany :

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

Jak mieć pralkę bez zapachu

 

Jak mieć pralkę bez zapachu Zapach z pralki , Zapach z pralki - przyczyny i jak się go pozbyć .

Więc teraz twoja pralka jest czysta, ale musisz ją utrzymać w ten sposób, prawda? Oto jak utrzymać pralkę w czystości i bez zapachu. Zapach z pralki .

1) Wymienić proszek do prania

Jeśli masz pralkę, która ładuje się z boku , zacznij używać proszku stworzonego dla ciężkich maszyn . Konwencjonalne detergenty wytwarzają więcej osadów niż ta pralka może usunąć. Mniej piany to mniej środowiska dla zapachu. Jak czyścić pralkę – 7 sposobów na pranie pralki.

2. Utrzymuj bęben pralki w stanie suchym

Gdy pozbędziesz się nadmiaru piany , przejdź do bębna .Bęben nie powinien być długo mokry . Dlatego , po praniu , zawsze wyciągaj pranie jak najszybciej i zostaw otwarte drzwiczki na pralce, aby wilgoć mogła uciec .

3. Oczyścić uszczelkę

Nawet przy prawidłowym użyciu detergentu i ochronie przed wilgocią, Twoja pralka nie ma gwarancji, że pozbędzie się zapachu na zawsze. Szczególnie problematyczna jest gumowa uszczelka wokół drzwi pralki, dlatego należy regularnie usuwać wszelkie zanieczyszczenia w niej tkwiące i przecierać je roztworem czyszczącym składającym się z octu i wody.
Wreszcie, nie zapomnij wyczyścić filtr odpływowy wokół syfonu .Wystarczy wyczyścić go raz w tygodniu.

Czytaj także :

Kupuj mądrze: najlepsze odkurzacze dla Twojego domu

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button