Psy

Zachowanie psa – 10 rzeczy, które robi twój pies i co one oznaczają

Zachowanie psa .Czy jesteś ciekawy co Twój pies wyraża gestami behawioralnymi. W takim razie jesteś na właściwym artykule . Wybraliśmy 10 najlepszych zachowań psów i ich znaczenie. Czytaj poniżej.

 

10. Przynoszenie rzeczy – Zachowanie psa 

 

Przynoszenie rzeczy - Zachowanie psa

 

Czy Twój futrzany przyjaciel przyniósł Ci swoją ulubioną piłkę lub dmuchaną zabawkę ? Jest szansa, że przynosi ci te rzeczy tylko jako smakołyk. On pokazuje, że naprawdę cię kocha, bo przynosi ci rzeczy, których potrzebuje i które kocha. Zachowanie psa.

 

9. Kiedy ziewa – Zachowanie psa 

 

Zwykłe skądinąd ziewnięcie może oznaczać tak wiele różnych rzeczy. Jak pewnie najpierw pomyślałeś, a może być tak, że Twój pies jest zmęczony. Jeśli jednak Twój mały przyjaciel ziewa przy obcych, może to oznaczać, że jest przestraszony lub zestresowany. Jeśli ziewa przed tobą lub innymi ludźmi, których zna, sprawdź, czy ktoś inny w pokoju ziewnął, ponieważ mogą one być lustrzane działanie. Tak, ziewanie jest zaraźliwe również dla twoich futrzanych przyjaciół.

 

8. Uszkodzić meble

 

Nikt nie lubi takiego zachowania , ale trzeba zrozumieć, że jest tu głębszy sens. Jeśli Twój szczeniak jest nerwowy lub nieszkolony i żuje meble, może to być oznaką lęku separacyjnego. Jeśli nie jest, może to oznaczać, że są znudzeni i trzeba się upewnić, że dostają wystarczająco dużo ćwiczeń.

 

7. Jedna łapa w powietrzu

 

Większość ludzi uważa, że posiadanie jednej z łap w powietrzu oznacza, że są zaniepokojeni, ale w rzeczywistości odzwierciedla to tylko ich koncentrację. Jeśli mają głowę w dół i jedną łapę w górę, to prawdopodobnie zaraz się na coś rzucą.

 

6. Oprzyj się na swoich stopach

 

Zachowanie psa .Jeśli robią to nagle, gdy właśnie się poruszasz, może to oznaczać, że próbują się uspokoić i poczuć bezpiecznie. Jednak w ogólnej sytuacji oznacza to, że pragnie trochę miłości i uwagi i chce być blisko ciebie.

 

5. Wspina się na łóżko

 

Jeśli twój futrzany pupil wspina się na łóżko i czuje się komfortowo, może to świadczyć o tym, że próbuje twierdzić, że jest to jego własna strefa, ale oznacza to znacznie więcej niż to. Pokazuje też, że faktycznie chce być przytulany i kochany przez Ciebie. Jestem pewien, że nie będziesz miał nic przeciwko.

 

4. Nagle siada na twoich nogach

 

Może to oznaczać różne rzeczy w zależności od osobowości twojego psa. Może to robić tylko po to, by być naprawdę z Tobą, by poczuć się komfortowo po dłuższej nieobecności. Aby pokazać, że jesteś jego przed innymi zwierzętami lub ludźmi, lub po prostu może odzwierciedlać jego dominującą osobowość. Jeśli dobrze rozumiesz swojego pupila, będziesz w stanie zorientować się, która interpretacja najlepiej pasuje do danej sytuacji.Dog Behavior. Co może jeść pies, a czego należy unikać?

 

3. Dzięki temu będziesz w stanie najlepiej ocenić możliwości psa w danej sytuacji.

 

Zachowanie psa . To zależy od tego, jak dokładnie patrzy na ciebie twój pies. Jeśli patrzy w twoje oczy z normalnym wyrazem, jest to jeden z najlepszych sposobów, w jaki może pokazać ci swoje uczucie. Jeśli patrzy na ciebie bez mrugnięcia okiem, gdy wychodzisz z domu, świadczy to o odrobinie lęku separacyjnego, a także o tym, że ufa, że wrócisz.

 

2. Migotanie językiem – zachowanie psa

 

Migotanie językiem to sytuacja, w której pies wyciąga język prosto z pyska i natychmiast go wycofuje. Wskazuje to na nieufność wobec jakiegoś niechcianego kontaktu lub wobec nieznanej osoby, która wywołuje u psa niepokój. Jeśli twój pies jest bardzo uległy, to może to być sposób na uspokojenie jeszcze bardziej dominującej obecności. Zachowanie psa.

 

1. ogon między nogami – zachowanie psa 

 

Jeśli twój pies ma ogon między nogami , to znaczy, że się boi. Wtedy trzeba być dla niego życzliwym i otoczyć go miłością .Dog Behavior.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button