Filmy i rozrywka

The Dig The Dig 2021 film online cz free

The Dig 2021 film online cz free. The Dig to brytyjski film dramatyczny z 2021 roku w reżyserii Simona Stone’a, oparty na powieści z 2007 roku o tym samym tytule autorstwa Johna Prestona, przedstawiający wydarzenia z wykopalisk w Sutton Hoo z 1939 roku. Występują w nim Carey Mulligan, Ralph Fiennes, Lily James, Johnny Flynn, Ben Chaplin, Ken Stott, Archie Barnes i Monica Dolan.

 

Oglądaj online

 

The Dig 2021

 

Wydanie miało limitowaną edycję 15 sztuk. 2021 stycznia, a następnie streaming na Netflixie 29 stycznia. Styczeń 2021 r. Film spotkał się z pozytywnym przyjęciem krytyki i otrzymał pięć nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, w tym nagrodę za Wybitny Film Brytyjski. W 1939 roku właścicielka ziemska z Suffolk, Edith Pretty, zatrudniła miejscowego archeologa-samouka Basila Browna, by zajął się dużymi pochówkami w jej wiejskiej posiadłości w Suttone Hoo, niedaleko Woodbridge. Początkowo oferuje te same pieniądze, które otrzymał od Ipswich Museum, czyli płacę rolniczą , ale stwierdza, że to za mało; zwiększa więc swoją ofertę o 12% do 2 funtów tygodniowo (ok. 120 funtów w 2020 r.), co ten przyjmuje.

 

The Dig 2021 film online cz

 

Wykopaliska The Big 2021 film online cz free

 

 

Dawni pracodawcy bezskutecznie próbują namówić Browna do pracy nad rzymską willą, którą uważają za ważniejszą. Ignorują Browna, który opuścił szkołę w wieku 12 lat, kiedy sugeruje, że kurhany mogą być anglosaskie, a nie bardziej powszechne w epoce wikingów.

 

 

Pracując z asystentami z posiadłości Pretty’ego, Brown powoli odkopuje co bardziej obiecujące kopnięcia. Pewnego dnia rów zawala się na niego, ale w porę zostaje odkopany. Tymczasem więcej czasu spędza z wdową Edith i jej młodym synem Robertem, ignorując codzienne listy żony May. Edyta zmaga się ze swoim zdrowiem, lekarz przestrzegał ją, by unikała stresu.

 

Brown jest zdumiony, gdy odkrywa żelazne nity ze statku, a ten stał się miejscem pochówku kogoś niezmiernie innego, np. króla. Wybitny miejscowy archeolog James Reid Moir próbuje dołączyć do wykopalisk. Jednak zostaje odrzucony; Edith zamiast tego werbuje do projektu swojego kuzyna, Rory’ego Lomaxa. Wieści o odkryciu szybko się rozchodzą i przybywa archeolog z Cambridge Charles Phillips, który ogłasza, że stanowisko ma znaczenie narodowe i przejmuje je na polecenie Bureau of Works.

 

Film 2021

 

The Dig The Dig 2021 film online cz

 

Gdy zbliża się II wojna światowa, Philips sprowadza duży zespół, w tym Peggy Piggott. Która ujawnia dowody na to, że jest pochodzenia anglosaskiego. Brown zostaje zdegradowany do utrzymywania strony w porządku, ale Edyta wtrąca się i dalej kopie. Brown odkrywa małą złotą monetę z późnego antyku, Merovingian Tremissis, a Philips ogłasza, że miejsce to ma wielkie znaczenie historyczne. Philips chce wysłać wszystkie artefakty do British Museum, ale Edith, zaniepokojona wojennymi nalotami na Londyn, dochodzi swoich praw. Śledztwo potwierdza, że to on jest właścicielem statku i jego bezcennego zasobu dóbr grobowych. Ale rozpaczała, gdy jej zdrowie stale się pogarszało. Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów

 

Peggy, zaniedbywana przez męża Stuarta, rozpoczyna romans z Rorym, ale wkrótce zostaje powołana do Królewskich Sił Powietrznych. Edith postanawia przekazać skarb Sutton Hoo do British Museum z prośbą o uznanie Browna za jego pracę. Film kończy się tym, że Brown i jego współpracownicy wymieniają brud nad statkiem, aby go zakonserwować.

 

Gdy zaczynają się napisy końcowe, tekst wyjaśnia losy Edith i odzyskanych przedmiotów. Edyta zmarła w 1942 roku. Skarb został ukryty w londyńskim metrze w czasie wojny, a po raz pierwszy wystawiono go – bez wzmianki o Basilu Brownie – dziewięć lat po śmierci Edith. Dopiero niedawno Brown został w pełni doceniony za swój wkład i jego nazwisko jest teraz na stałe umieszczone obok nazwiska Pretty’ego w British Museum.

 

The Dig 2021 film online cz

 

aktorzy The Dig 2021

 

Rotten Tomatoes podaje, że 88% ze 138 krytyków wystawiło filmowi pozytywne recenzje ze średnią oceną 7,2/10. Konsensus krytyków serwisu jest następujący: „Z pięknie dobranymi kreacjami Ralpha Fiennesa i Carey Mulligan na tle przepięknie sfilmowanych angielskich krajobrazów, The Dig dostarcza skarbnicy dramatów z epoki.” Według serwisu Metacritic, który pobrał próbki 35 krytyków i obliczył średnią ważoną ocenę 73 na 100, film otrzymał „ogólnie korzystną ocenę”.

Rosyjskie filmy wojenne – 10 najlepszych rosyjskich filmów wojennych

 

pełny film cz dubbing

 

Film online cz

 

Kevin Maher z The Times dał filmowi 5 na 5 gwiazdek, nazywając go „poważnym”.  Kino zaangażowane intelektualnie i przenikliwe emocjonalnie. Unmissable.”  Katie Rife z A.V. Klub dał filmowi ocenę B- i napisał: „Przy całej zamaszystej romantycznej wyobraźni filmu, rzeczywiste doświadczenie oglądania The Dig . jest bardzo podobne do siedzenia na przystanku autobusowym”. Will Gompertz z BBC News ocenił film na 4/5 gwiazdek, pisząc: „To naprawdę przyjemny film, zrobiony z subtelnością i wrażliwością: prawdziwy tonik na te ponure zimowe dni i noce. Brakuje mu darów emocjonalnych i intelektualnych oraz zgryzoty. Aby jednak był to film klasyczny nie do pominięcia, z chęcią obejrzałbym go jeszcze raz i jeszcze raz. ’ W bardziej mieszanej recenzji Mark Kermode z The Guardian ocenił film na 3/5 gwiazdek, pisząc, że „to melancholijny kaprys o wspólnym celu, nowej przyjaźni i wytrzymałości filmu. przeszłość, chwilami zanurzona w nieco zbędnym romantycznym podtekście, ale wspierana przez żywiołowe zdjęcia Mike’a Eleya”.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button