Filmy i rozrywka

Filmy o łodziach : 10 najlepszych filmów o łodziach

Filmy o łodziach . Najlepsze filmy z udziałem statków . Filmy rozgrywające się na morzu . Najlepsze filmy o statkach wszech czasów. 

 

10. Bitwa o Midway Filmy o okrętach

 

bitwa o midway

Film wojenny światowej sławy reżysera Rolanda Emmericha (Dzień Niepodległości, Patriota, Godzilla) opowiada o losach marynarki wojennej i sił powietrznych USA w bitwie o Midway, która stanowiła punkt zwrotny w teatrze Pacyfiku II wojny światowej. Gwiazdorska obsada (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas i inni) w imponujący sposób pokazuje nie tylko tło konfliktu, ale przede wszystkim samą bitwę, która jeszcze nigdy nie została tak spektakularnie sfilmowana. Jednocześnie jedna z decydujących bitew morskich II wojny światowej zostanie przedstawiona z perspektywy japońskich elit wojskowych.

 

9. Do ostatniego oddechu Filmy o statkach

 

Do ostatniego tchnienia

Heroiczny thriller akcji, Do ostatniego oddechu opowiada niezwykłą historię najbardziej śmiałego rejsu małej łodzi ratunkowej w historii Straży Przybrzeżnej. Nowa Anglia trafiła na 18. Luty 1952 roku potężna burza, znana też lokalnie jako nor’easter. Miasta wschodniego wybrzeża zostały poturbowane przez fale, a sztorm zniszczył wszystko na swojej drodze, w tym SS Pendleton, tankowiec klasy T2 zmierzający do Bostonu. Została dosłownie rozerwana przez wiatr i uwięziła ponad 30 żeglarzy w swoim szybko tonącym kadłubie.

Jako najwyższy rangą oficer na pokładzie, zastępca głównego inżyniera Ray Sybert (Casey Affleck) szybko uświadamia sobie, że to do niego należy przejęcie dowodzenia nad przerażoną załogą i nakłonienie jej do zapomnienia o swoich żalach i wspólnej pracy, aby utrzymać statek na powierzchni podczas jednego z najgorszych sztormów, jakie kiedykolwiek nawiedziły wschodnie wybrzeże USA. Gdy sztorm zbliża się do bazy amerykańskiej straży przybrzeżnej w Chatham w stanie Massachusetts, komendant Daniel Cluff (Eric Bana) zarządza śmiałą operację, próbując uratować rozbitą załogę statku.

Pomimo ogromnych trudności, czterech mężczyzn pod przewodnictwem kapitana Bernie Webber (Chris Pine) podjąć do morza w drewnianej łodzi z złym silnikiem i niewiele, jeśli w ogóle możliwości nawigacyjnych, aby stawić czoła mroźnej pogody, 20-stopowe fale, i huraganowe wiatry razem.

Filmy o łodziach

 

8. The Perfect Storm Filmy o statkach

 

Idealna burza

Żywioły nie mają litości. Poczujesz ich wściekłość. Atlantyk faluje 30-metrowymi falami. Wiatr jest na maksymalnym poziomie! W październiku 1991 roku trzy fronty atmosferyczne – w tym huragan Grace – zderzają się w największej burzy w historii, nazwanej przez meteorologów „The Perfect Storm. „Filmy o łodziach .W filmie The Perfect Storm załoga łodzi rybackiej Andrea Gail walczy z najpotężniejszymi żywiołami, jakie kiedykolwiek rozpętała natura….

 

7. USS Indianapolis: walka o przetrwanie

 

USS Indianapolis Walka o przetrwanie

II wojna światowa dobiega końca, a pancernik USS Indianapolis potajemnie transportuje jedną z dwóch bomb atomowych, które mogą zakończyć wojenny szał. Japończycy jednak zaatakowali i zatopili ciężki krążownik. Misja USS Indianapolis była tak ściśle tajna, że nikt nie przeoczył okrętu, a informacja o jego ataku została podana do publicznej wiadomości dopiero cztery dni później.

Filmy o statkach .Prawie 300 członków załogi z ogólnej liczby 1197 od razu utonęło. Pozostali rozbitkowie z USS Indianapolis utknęli na wodach Morza Filipińskiego, gdzie cierpieli z powodu głodu, pragnienia, gorąca i halucynacji, odpierając nieustanne ataki rekinów. Tylko 317 mężczyzn przeżyło mękę, która trwała pięć dni.

Przyczyny utraty włosów u mężczyzn: główni winowajcy

6. W sercu morza

 

W sercu morza Filmy o statkach

Zimą 1820 roku statek wielorybniczy z Nowej Anglii został zaatakowany przez coś niesamowitego: mamuta o ogromnej wytrzymałości i niemal ludzkiej chęci zemsty. Ta prawdziwa katastrofa morska zainspirowała pisarza Hermana Melville’a do napisania powieści „Biały wieloryb”.

 

5. Kapitan Phillips

 

Kapitan Phillips Filmy o statkach

Kapitan Philips to kompleksowe studium porwania w 2009 roku amerykańskiego frachtowca Maersk Alabama przez somalijskich piratów. Unikalna perspektywa reżysera Paula Greengrassa oferuje nam połączenie thrillera suspensu i spojrzenia na szerokie spektrum konsekwencji globalizacji. Film skupia się na relacji pomiędzy dowódcą Alabamy, kapitanem Richardem Phillipsem (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks), a kapitanem somalijskich piratów Muse (Barkhad Abdi), który bierze go jako zakładnika. Phillips i Muse ścierają się, gdy Muse i jego załoga kierują się na nieuzbrojony statek Phillipsa. W bitwie woli i determinacji, która następuje 230 km od wybrzeży Somalii, dwaj mężczyźni są na łasce losu, który jest całkowicie poza ich kontrolą.

 

4. Battleship Filmy o statkach

 

Battleship Filmy o statkach

Hopper (Taylor Kitsch) nigdy nie chciał służyć w marynarce wojennej jak jego starszy brat. Musiał jednak z powodu dużych kłopotów. Nie chciał nawet poprosić swojej dziewczyny (Brooklyn Decker) o rękę jej ojca (Liam Neeson), przypadkowo swojego głównodowodzącego. Będzie musiał. Nigdy też nie chciał walczyć z inwazją obcych. Okoliczności zmuszą go również do tego. Jeśli nie, to odpadamy. Peter Berg, reżyser komedii akcji „Hancock” i thrillera „Królestwo”, sprowadził na Ziemię kolejnych wrogich kosmitów.

 

Dzielni marynarze, w których szeregach znajduje się obiecujący artylerzysta Raikes i gwiazda pop Rihanna w „cywilnym” ubraniu, stoczą z nimi uczciwą walkę. Wszyscy oni byli ofiarami ambitnego eksperymentu naukowego, którego celem było znalezienie inteligentnego życia w dowolnym miejscu we wszechświecie. W rzeczywistości odebrali sygnał na jednej planecie i wysłali kilka statków badawczych, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi i jak wygląda. Obcy wylądowali na morzu w pobliżu Wysp Hawajskich, w środku trwających międzynarodowych ćwiczeń marynarki wojennej, co zinterpretowali na swój sposób i zaczęli się bronić.

Filmy o łodziach

 

Utworzyli nieprzenikalną tarczę wokół swojej floty i części wybrzeża, pod którą utknęło kilka pancerników (w tym ten, na którym służy Hopper) oraz dziewczyna Hoppera, która była na trekkingu na hawajskich wzgórzach w pobliżu nadajnika wspomnianego sygnału. Chmielarz ma dobry powód, by włączyć się do walki. Walka ogniowa do ostatniej kuli pomiędzy „naszymi” a obcymi wojownikami będzie miała taki sam zgrzyt jak Autoboty i Decepticony w Transformers.

 

3. Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach Filmy o statkach

 

.Piraci z Karaibów na nieznanych wodach Filmy o statkach

 

Johnny Depp powraca do swojej ikonicznej roli kapitana Jacka Sparrowa w pełnej akcji opowieści o prawdzie, zdradzie, młodości i odejściu. Kiedy Jack spotyka kobietę ze swojej przeszłości (Penelope Cruz), nie jest pewien, czy to miłość – czy też ta kobieta tylko „gra na jego emocjach” i wykorzystuje go do odnalezienia legendarnej Fontanny Młodości. Kiedy zostaje zmuszony do wejścia na pokład Zemsty Królowej Anny, statku groźnego pirata Czarnobrodego (Ian McShane), Jack trafia na niespodziewaną przygodę, podczas której nie wie, kogo bać się bardziej: Czarnobrodego czy kobiety z jego przeszłości. Film pojawi się w czeskich kinach w wersji 3D z dubbingiem, 2D z dubbingiem i napisami.

 

2. 1597: Bitwa pod Myeongryangiem

 

1597 Bitwa pod Myeongryang Filmy okrętowe

 

Odrzucony admirał okrętów dynastii Joseon zostaje wezwany z powrotem na swoje stanowisko, by stawić czoła japońskiej inwazji w 1597 roku. Choi Min-sik, bez wątpienia jeden z największych koreańskich skarbów aktorskich, wcielił się w rolę historycznego giganta porównywalnego z naszym Janem Žižkiem w najlepiej zarabiającym koreańskim filmie wszech czasów.

 

1. Titanic

 

Titanic Filmy o statkach

 

Był ogromny i luksusowy. Ludzie mówili o nim w swojej dumie, że jest niezatapialny. Kiedy Titanic wyruszył w swój dziewiczy rejs, na pokładzie znaleźli się także biedny Jack i bogata Rose. On wygrał w pokera, ona wynajęła jeden z najbardziej luksusowych apartamentów. Przeżyli czas swojego życia i przyrzekli sobie nigdy więcej się nie rozstawać – aż do tej pamiętnej nocy, kiedy duma ludzkości zderzyła się z górą lodową na Morzu Północnym, posyłając Titanica nieubłaganie na dno. Piękny romans zmienił się w szaleńczą i tragiczną walkę o ocalenie. Ile im zostało? Godzina, może dwie…

Sprawdź również :

Top 10 filmów romantycznych

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button