Sport

Sztuki walki : 8 najlepszych sztuk walki na świecie

Sztuki walki Top 8 sztuk walki na świecie .Najlepsze sztuki walki na świecie . Zobacz najlepsze sztuki walki z całego świata .Jak trenować.

Sztuka walki ma długą historię, szczególnie na Dalekim Wschodzie. W dzisiejszych czasach sztuki walki trenuje się przede wszystkim dla samoobrony lub zdrowia fizycznego i psychicznego . Sztuki walki stały się dość znane, zwłaszcza w filmach zobacz.
Top 10 najlepszych filmów o sztukach walki
.Cóż dziś przygotowaliśmy dla Was 8 najlepszych sztuk walki . 

 

1.  Boks tajski  Sztuki walki 

 

Tajski boks, sztuki walki

Boks tajski  to sport walki wywodzący się z Tajlandii. Boks tajski znany jest również jako sztuka ośmiu kończyn, ponieważ w walce wykorzystuje się pięści, uderzenia łokciami, kopnięcia nogami i kolana. Boks tajski ma swoje korzenie w treningu wojskowym, który tajska armia prowadziła przez kilka wieków, gdyż ten styl walki wywodzi się z wojen w walce człowiek na człowieka. Tajski boks ma bogatą kulturę i tradycję, opartą na buddyzmie i animizmie.

 

2. Ninjutsu

 

Ninjutsu Martial Arts

Ninjutsu to sztuka walki, strategia i taktyka szpiegostwa, sabotażu i innych rodzajów tajnej wojny w feudalnej Japonii.  Broń Ninja 10 najlepszych i najbardziej zabójczych broni ninja. Wojownik posługujący się systemem ninjutsu nazywany był shinobi-no-mono , w skrócie shinobi . Po II wojnie światowej upowszechniła się nazwa ninja, powstała w wyniku alternatywnego odczytania postaci . Kobiety wojowniczki nazywane są kunoichi.Filmy o ninja :10 najlepszych filmów o ninja.

3. Karate

 

Karate Sztuki Walki

Karate to sztuka walki pochodząca z japońskiej wyspy Okinawa. W karate sportowym istnieją dwie dyscypliny – kata i kumite. Wyewoluowała z oryginalnych sztuk walki Wysp Ryukyu pod wpływem chińskich sztuk walki.

 

4. Sztuka walki Taekwondo 

 

Taekwondo

Taekwondo to stosunkowo nowy koreański sport i sztuka walki bez użycia broni, nastawiony głównie na samoobronę, samokontrolę i zdrową pewność siebie. Taekwondo Ma ono na celu zagwarantowanie pełnego wykorzystania siły i szybkości ludzkiego ciała. Technika kopania jest charakterystyczna. Od 27. Olimpiada w Sydney to jedna z dyscyplin olimpijskich.

5.Sztuka walki Aikido 

 

Aikido

Aikido jest jedną z najmłodszych japońskich sztuk walki. Jest syntezą oryginalnych sztuk walki (aiki jutsu, ju jutsu, ken jutsu, daito ryu, yagyu i wielu innych), w których pominięto oryginalne elementy śmiertelne. Charakteryzuje się przede wszystkim strategią obronną opartą na nieinwazyjnym odparciu ataku, a następnie uniemożliwieniu dalszej konfrontacji (najczęściej w postaci unieruchomienia napastnika za pomocą tzw. „dźwigni” na miejscu). Ideą aikido jest nieagresja, która traktuje walkę jedynie jako ostatnią formę rozwiązywania konfliktów. W przeciwieństwie do innych sztuk walki, aikido ma za zadanie chronić zdrowie nie tylko obrońcy, ale i napastnika. Praktyka tej sztuki walki ma na celu rozwój ćwiczącego zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów

6. Kung – fu Martial Arts 

 

Kung - fu Martial Arts

Kung fu pochodzi z Chin  a także sposób życia. Sam termin odnosi się do ogólnie nabytej zdolności lub umiejętności. Sztuka walki sama w sobie jest trudna do skategoryzowania, ponieważ ewoluowała w niezliczone formy i style od czasu jej powstania w klasztorach Shaolin. Kung fu używa różnych bloków, ciosów, kopnięć, trzymań, punktów nacisku i broni, wiele technik i stylów czerpie inspirację odpowiednio z natury. zwierzęta (modliszka, tygrys, wąż…). Jak wiele innych sztuk walki, kung fu uczy nie tylko samoobrony i walki, ale także równowagi psychicznej oraz harmonii ciała i umysłu.

7. Judo

 

  Judo

Judo to metoda samoobrony, ale przede wszystkim sport olimpijski, który rozwija sprawność fizyczną, a także wytrzymałość psychiczną ćwiczącego. Filozofia judo kładzie duży nacisk na technikę i zdolności psychiczne, dzięki którym judoka może w razie potrzeby wyeliminować znacznie silniejszego przeciwnika. Istotną częścią praktyki judo jest jego etyka, która przyczynia się do harmonijnego rozwoju osobowości ćwiczącego.

8) Wushu

 

Sztuki walki Wushu

Wushu lub wushu to chińska sztuka walki. Początki tej starożytnej sztuki walki sięgają północnochińskiej prowincji Chenan, gdzie znajduje się legendarny klasztor Shaolin. Jest to ważne miejsce narodzin kungfu, czyli chińskiego boksu psychicznego. Pochodzenie niektórych stylów przypisuje się jednak połączeniu starożytnej greckiej sztuki pankrationu i grecko-rzymskich zapasów. Stało się tak głównie dzięki podbojowym zachowaniom Aleksandra Wielkiego.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button