Sport

The World’s Weirdest Car – 10 najdziwniejszych samochodów

Najdziwniejszy samochód na świecie – 10 najdziwniejszych samochodów . Najdziwniejsze samochody świata Sprawdź 10 najdziwniejszych samochodów, których design Cię zaskoczy i być może nie do końca zrozumiesz, co chcieli osiągnąć inżynierowie.

 

10. Norman Timbs Special

 

Norman Timbs Special

Norman E. Timbs był wpływowym inżynierem lat czterdziestych, który pracował z samochodami Tucker. W tym czasie podjął się projektu, którego realizacja miała trwać ponad 3 lata. Celem było wyprodukowanie samochodu, który później będzie znany jako Norman Timbs Special.Co zrobił.

 

Ten samochód jest jednym z najsmuklejszych i najbardziej wydajnych pojazdów, jakie kiedykolwiek powstały. Jego długi przód i odchudzona, pozbawiona drzwi konstrukcja sprawiają, że jest to jeden z najdziwniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały.Najdziwniejszy samochód na świecie.

 

9. Stout Scarab

 

Stout Scarab

 

Scarab Stout został zaprojektowany przez Williama Bushnella Stouta w 1932 roku. Był on reklamowany jako pierwszy na świecie minivan . Scarab Stout nie trafił do masowej produkcji , powstało ich tylko około tuzina a do dziś istnieje jeszcze co najmniej 5 .

 

8. Bugatti Type 57s Aérolithe

 

Bugatti Type 57s Aérolithe

 

Dziś, gdy słyszymy nazwę Bugatti, od razu myślimy o szybkim i eleganckim samochodzie, takim jak Veyron. Ale firma wyprodukowała setki różnych modeli samochodów i niektóre z nich można uznać za dziwne, jak w przypadku Bugatti Type 57s.

 

7. General Motors Le Sabre

 

General Motors Le Sabre

General Motors Le Sabre stał się sławny w 1951 roku . Projekt samochodu został zainspirowany przez samolot – otwierana przednia szyba i skrzydła ogonowe . Jednak w 1951 roku taki samochód nie był już tak dziwny, wręcz przeciwnie, taka konstrukcja samochodu stała się wówczas powszechna.

 

6. Ford Speedster z 1932 r.

 

1932 Ford Speedster The World's Weirdest Car - 10 najdziwniejszych samochodów z całego świata. Najdziwniejsze samochody, jakie kiedykolwiek jeździły. Najdziwniejszy samochód na świecie.

Ten samochód jest jednym z najbardziej unikalnych samochodów od forda . Sprzedał się na aukcji w 2016 roku za 770 000 dolarów . Już w momencie premiery jego projekt nie miał dla nikogo sensu, a dziś jest jednym z najbardziej niezwykłych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały.

 

5. Peel P50

 

Peel P50 The World's Weirdest Car - 10 najdziwniejszych samochodów z całego świata. Dziwne samochody do prowadzenia. Najdziwniejszy samochód na świecie.

Trzeba przyznać, że ten samochód wygląda nieco uroczo. Peel P50 był trójkołowym mikrosamochodem produkowanym pierwotnie przez firmę Peel w latach 1962-1965.

 

4. 1948 Tasco

 

4. 1948 Tasco The World's Weirdest Car - 10 najdziwniejszych samochodów z całego świata. Najdziwniejsze samochody, jakie kiedykolwiek jeździły. Najdziwniejszy samochód na świecie.

 

Tasco to jeden z najdziwniejszych pojazdów, jakie wymyślił ludzki mózg. Jest wiele osób, które wciąż ją kochają. Dla reszty z nas Tasco to jednak dziwnie wyglądający samochód.

 

Tasco był prototypem amerykańskiego samochodu sportowego po II wojnie światowej i był wyposażony w układy sterowania inspirowane samolotem zaprojektowanym przez Gordona Buehriga. Był to również pierwszy na świecie samochód z dachem w kształcie litery T.

 

3) General Motors Firebird I, II i III

 

3. General Motors Firebird I, II i III Najdziwniejszy samochód świata - 10 najdziwniejszych samochodów z całego świata . Najdziwniejsze samochody, jakie kiedykolwiek jeździły. Najdziwniejszy samochód na świecie.

Samochody Firebird były prototypowymi samochodami produkowanymi przez General Motors, które były przeznaczone głównie na pokazy samochodowe Motorama w latach 1953, 1956 i 1959. Wszystkie trzy samochody były wyraźnie inspirowane odrzutowcem. A każdy zbudowany przez nich samochód był dziwniejszy od poprzedniego.

 

2. 1955 Chrysler (Ghia) Streamline X „Gilda”

 

2. 1955 Chrysler (Ghia) Streamline X

Wygląda na to, że projekt samochodu został zainspirowany jakimś statkiem kosmicznym. Twórcy zaprojektowali go tak, aby miał lepszą aerodynamikę.

 

Najdziwniejszy samochód świata

Sprawdź również :

Najszybszy samochód na świecie – top 10 najszybszych samochodów .

Wypadanie włosów u mężczyzn 

1. Ferrari 512S Modulo

 

1. Ferrari 512S Modulo The World's Weirdest Car - 10 najdziwniejszych samochodów z całego świata. Najdziwniejsze samochody, jakie kiedykolwiek jeździły. Najdziwniejszy samochód na świecie.

 

Nie, to nie jest żart, to prawdziwe Ferrari, samochód zaprojektowany przez Paolo Martino i zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 1970 roku. Trzeba przyznać, że ten samochód bardzo przypomina statek kosmiczny z taniego filmu sci-fi. Bez względu na to, pod jakim kątem spojrzysz na ten samochód, nadal byłby to najdzikszy wyglądający samochód, jaki kiedykolwiek powstał.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button