Sport

Ile złota jest w trofeum Mistrzostw Świata FIFA?

Ile złota jest w trofeum Mistrzostw Świata FIFA?
Prawdopodobnie najbardziej znane i pożądane trofeum w historii sportu, World Cup Trophy ma mityczny status wśród elitarnych piłkarzy i fanów sportu, a jego ikoniczny kształt i forma są synonimem turnieju piłkarskiego World Cup, który odbywa się co cztery lata. .

Jak doszło do powstania Trofeum Mistrzostw Świata FIFA ?

 

Ile złota jest w trofeum Mistrzostw Świata FIFA?

 

Obecne trofeum Pucharu Świata, zaprojektowane w 1970 roku przez włoskiego artystę Silvio Gazzaniga i włoską firmę projektową Stabilimento Artistico Bertoni, zostało po raz pierwszy zaprezentowane podczas Mistrzostw Świata w 1974 roku, które odbyły się w byłych Niemczech Zachodnich, gdzie poprzednie trofeum zostało zatrzymane przez Brazylię, ponieważ wygrali oni 3 kolejne mistrzostwa świata.

 

Wybór trofeum Ile złota jest w trofeum Mistrzostw Świata FIFA?

 

I tak w 1970 roku FIFA rozpoczęła konkurs na zastępcze trofeum i otrzymała 53 zgłoszenia od rzeźbiarzy z całego świata. Zwycięska praca Gazzaniga, obecnie ikoniczne trofeum, była według jego własnych słów „uniwersalnym symbolem”, który „był inspirowany dwoma podstawowymi obrazami: obrazem zwycięskiego sportowca i obrazem świata”.

 

10 najlepszych ras psów nadających się do mieszkania

 

Posąg Gazzaniga nie był podobny do żadnego tradycyjnego pucharu sportowego z tamtych czasów, miał szeroką okrągłą podstawę, która zwężała się, a następnie obracała w górę w formie dwóch ludzkich postaci z ramionami wyciągniętymi w celebracji, trzymających kulę ziemską spoczywającą na ich ramionach i wykonaną w całości ze złota. Na podstawie projektu Gazzanigi trofeum zostało wyprodukowane w 1973 roku przez mediolańską firmę projektową Bertoni, która była właścicielem Pucharu Świata FIFA.

 

 

Jest na wagę złota.

 

Trofeum Pucharu Świata FIFA

 

Trofeum FIFA World Cup ma wysokość 36,8 cm i średnicę podstawy 12,5 cm. Całkowita zawartość złota 4927 gramów (18 karatowe złoto). Trofeum jest puste, inaczej byłoby zbyt ciężkie do podniesienia. Podstawa trofeum zawiera dwie warstwy ciemnozielonego malachitu z kamieni półszlachetnych. Włosy tłuste

 

Ponieważ jest to 18 karatowe złoto (co oznacza 18 części złota do 6 części innych metali, czyli 75% złota), trofeum zawiera 3 695,25 gramów (118,8 uncji trojańskich) czystego złota. Przy cenie złota, złoto w Trofeum Pucharu Świata ma obecnie wartość rynkową około 150 000 euro. Ile złota jest w trofeum Mistrzostw Świata FIFA? Ale jako wyjątkowe trofeum sportowe, Trofeum Mistrzostw Świata FIFA jest bez wątpienia bezcenne, tak ważne, że FIFA teraz ściśle strzeże oryginału i daje replikę każdemu zwycięskiemu krajowi.

 

Najwyraźniej wybór użycia złota do stworzenia Trofeum Mistrzostw Świata FIFA był oczywisty. Nigdzie w historii trofeum ani jego projektu nie ma udokumentowanego, że była jakakolwiek dyskusja na temat tego, z czego powinien być wykonany projekt Gazzaniga.Ile złota jest w trofeum Mistrzostw Świata FIFA?  Wybór użycia złota wydaje się być naturalnym wyborem dla tak wyjątkowej i ważnej nagrody sportowej.

 

Ale to nie jest zaskakujące. Bo złoto jest rzadkie i cenne. Złoto ma swoją własną wartość. Na przestrzeni dziejów złoto było czczone w niezliczonych cywilizacjach i od dawna było kojarzone z boską sferą. Złoto symbolizuje szczyt ludzkich zawodów i osiągnięć. Gazzaniga wiedział o tym, gdy przyszło mu zaprojektować kultowe trofeum. FIFA wiedziała o tym, gdy wybierała wyjątkowy projekt Gazzanigi. Ta złota nagroda jest marzeniem każdego piłkarza, który kiedykolwiek grał na Mistrzostwach Świata.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button