Sport

Kluby piłkarskie Top 10 klubów piłkarskich na świecie

Najlepsze kluby piłkarskie na świecie . Największe kluby piłkarskie świata . Na pewno znasz taki klub jak REAL Madryt czy FC Barcelona, ale co jeszcze .

10. Manchester City (Anglia) – Kluby piłkarskie 

Manchester City (Anglia)


Manchester City FC – angielski klub piłkarski z Manchesteru w Anglii, założony w 1880 roku. Stadion, nazwany Etihad Stadium, może pomieścić 53 tysiące widzów. Pseudonim klubu to „The Citizens lub The Sky Blues”. Klub czterokrotnie zdobył tytuł mistrza Anglii (1937, 1968, 2012, 2014), pięciokrotnie Puchar Anglii (1904, 1934, 1956, 1969, 2011), trzykrotnie Puchar Ligi (1970, 1976, 2014), a także raz Puchar Zdobywców Pucharów (1970).Kluby piłkarskie.

Szacuje się, że Manchester City ma około 10 500 000 fanów w Wielkiej Brytanii i około 50 000 000 fanów na całym świecie. W klubie występował Słowak Vladimír Weiss Jr, który w 2010 roku przeniósł się do szkockiej drużyny Rangers FC.

9.  AC Milan (Włochy)

AC Milan (Włochy)


Associazione Calcio Milan, potocznie nazywane A.C. Milan lub po prostu Milan, to profesjonalny włoski klub piłkarski zlokalizowany w Mediolanie, w Lombardii, grający w Serie A. Firma Milan została założona w 1899 roku przez angielskiego producenta koronek Herberta Kilpina oraz biznesmena Alfreda Edwardsa i innych. Klub gra w najlepszej lidze Włoch, znanej jako Serie A, od początku jej istnienia, z wyjątkiem sezonów 1980-81 i 1982-83, w latach 1929-30.

8. Liverpool (Anglia) – Kluby piłkarskie 

Liverpool (Anglia)


Kluby piłkarskie . Liverpool FC to angielski klub piłkarski z Liverpoolu grający w FA Premier League, najwyższej angielskiej lidze piłkarskiej. Klub zdobył 6 Pucharów Europy, więcej niż jakikolwiek angielski klub, 3 Puchary UEFA, 3 Superpuchary Europy, 18 tytułów ligowych, 7 Pucharów Anglii, rekordowe 8 Pucharów Ligi, 6 Ligi Mistrzów UEFA i 15 Tarcz Wspólnoty FA.

7. Juventus (Włochy)

Juventus (Włochy)


Juventus Football Club S.p.A. , często nazywany Juventusem lub w skrócie Juve, to włoski profesjonalny klub piłkarski z siedzibą w mieście Turyn, stolicy regionu Piemont w północno-zachodnich Włoszech. Jest to trzeci najstarszy klub w kraju i, z wyjątkiem sezonu 2006/07, przez całą swoją historię występował w najwyższej klasie rozgrywkowej (znanej jako Serie A od 1929 roku).

6. Arsenal (Anglia) – Kluby piłkarskie 

Arsenal (Anglia) Kluby piłkarskie


Arsenal Football Club to angielski klub piłkarski z Londynu. Jest jednym z najbardziej utytułowanych angielskich klubów z 13 tytułami Premier League i 13 tytułami FA Cup.

Arsenal został założony w 1886 roku w londyńskiej dzielnicy Woolwich. W 1893 roku stali się pierwszym klubem z południa Anglii, który dołączył do drugiej najwyższej klasy rozgrywkowej. W 1913 roku przeniósł się na północ do dzielnicy Highbury. W latach trzydziestych Arsenal zdobył pięć tytułów ligowych i dwa FA Cup.

Kluby piłkarskie . Po okresie 2. II wojna światowa Arsenal zdobył tytuł ligowy i ponownie dwa FA Cup. W sezonie 1970 – 1971, w latach 90. i w pierwszej dekadzie XXI wieku. wieku, Arsenal zdobył jeszcze dwa tytuły ligowe. Nawet w 2006 roku był finalistą Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z Barceloną 2-1. Ze względu na bliskie sąsiedztwo, największym rywalem Arsenalu jest Tottenham Hotspur. Derby pomiędzy Arsenalem a Tottenhamem nazywane są derbami północnego Londynu.

 

 

5. Chelsea (Anglia)

Chelsea (Anglia) Kluby piłkarskie


Chelsea Football Club, znany również jako Chelsea FC lub po prostu Chelsea, to angielski klub piłkarski z siedzibą w Fulham w Londynie. Klub został założony w 1905 roku i gra w Premier League. Jego domem jest liczący 41 837 miejsc stadion Stamford Bridge, na którym klub gra od momentu powstania.

Czy pot jest niebezpieczny dla włosów? Jak mu przeciwdziałać?

Kluby piłkarskie .Chelsea swój pierwszy sukces odniosła w 1955 roku, kiedy to zdobyła mistrzostwo ligi, a w latach 60-tych, 70-tych, 90-tych i 00-tych wygrała kilka rozgrywek pucharowych. Od 1996 roku klub przeżywa najbardziej udany okres w swojej historii. Chelsea jest jedynym angielskim klubem z Londynu, który wygrał Ligę Mistrzów UEFA.

4. Bayern Monachium (Niemcy) – Kluby piłkarskie 

Bayern Monachium (Niemcy) Kluby piłkarskie
FC Bayern München to niemiecki klub sportowy z siedzibą w Monachium. Bayern Monachium to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w historii futbolu. Klub zdobył dwukrotnie Puchar Interkontynentalny, pięciokrotnie Ligę Mistrzów UEFA, raz Puchar UEFA i Puchar Zdobywców Pucharów, 25 razy tytuł Bundesligi na rodzimej ziemi i 16 razy Puchar Niemiec.

Jest to najbardziej utytułowany niemiecki klub piłkarski. Liczy 147 072 członków (stan na 30 czerwca 2008), co plasuje ją na trzecim miejscu pod względem wielkości na świecie. Bayern Monachium to jeden z trzech profesjonalnych klubów piłkarskich w Monachium. Jego miejskim rywalem jest TSV 1860, klub, który odnosił szczególne sukcesy w latach 60. Kluby piłkarskie.

3. Manchester United (Anglia)

Manchester United (Anglia) Kluby piłkarskie


Manchester United to angielski klub piłkarski występujący w Premier League. Jest to najbardziej utytułowany angielski klub w historii. Jego domowym stadionem jest Old Trafford w Manchesterze w północnej Anglii. Klub został założony pod nazwą Newton Heath LYR F.C. w 1878 roku i dołączył do ligi w 1892 roku. W angielskiej ekstraklasie grał od 1938 roku, z wyjątkiem sezonu 1974/75. Mimo to, średnia frekwencja na stadionie jest najwyższa w całej Anglii od sezonu 1964/65. Ma fanów na całym świecie.

2. Real Madryt (Hiszpania)

Real Madryt (Hiszpania) Kluby piłkarskie


Real Madrid Club de Futból, powszechnie znany jako Real Madryt lub po prostu Real, to profesjonalny klub piłkarski znajdujący się w Madrycie, w Hiszpanii. Klub został założony w dniu 6. Marzec 1902 jako Madrid Football Club i od początku nosił białe koszulki na mecze domowe. Słowo Real to po słowacku Królewski, klub otrzymał to wyróżnienie od króla Alfonsa XIII w 1920 roku, wraz z królewską koroną na herbie.

Klub rozgrywa domowe mecze na mieszczącym 81 044 osób stadionie Santiago Bernabéu od 1947 roku. W przeciwieństwie do większości europejskich instytucji sportowych, klub w całej swojej historii był własnością i był zarządzany przez członków Realu Madryt (socios).

1) FC Barcelona (Hiszpania)

  FC Barcelona (Hiszpania) Kluby piłkarskie
Kluby piłkarskie . Klub został założony 29. Listopad 1899 roku przez grupę szwajcarskich, angielskich i katalońskich piłkarzy pod wodzą Joana Gampera. Klub stał się symbolem katalońskiej kultury i katalońskiej narodowości, stąd motto „Més que un club”.

Lionel Messi – Wszystko o Lionelu Messim

Oficjalnym hymnem FC Barcelony jest „Cant del Barça”, którego autorami są Jaume Picas i Josep Maria Espinàsk. Fani FC Barcelony nazywają siebie culés lub culers.Klub jest drugim najbogatszym klubem piłkarskim na świecie pod względem przychodów, z rocznym obrotem 398 milionów euro. Klub od dawna rywalizuje z Realem Madryt, a mecze pomiędzy obiema drużynami określane są mianem „El Clásico”.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button