Sport

Najlepszy słowacki hokeista : 10 słowackich hokeistów

Który słowacki hokeista jest Twoim zdaniem najlepszy ? Najlepszy słowacki hokeista. Zostaw nam komentarz, ale my przygotowaliśmy listę Najlepszych Słowackich Hokeistów Wszech Czasów.

10. Marian Gaborik

 

Marian Gaborik

Marián Gaborík to słowacki napastnik w hokeju na lodzie, gwiazda NHL. Najlepszy słowacki hokeista. W sezonie 2013/14 zdobył Puchar Stanleya z Los Angeles Kings.

9. Tomas Tatar

 

Tomas Tatar

Tomáš Tatar to słowacki zawodowy napastnik grający w hokeja na lodzie. Najlepszy słowacki hokeista.

8. Marian Hossa

 

 Marian Hossa

Marián Hossa to były zawodnik reprezentacji Słowacji w hokeju na lodzie. Jest uważany za jednego z najlepszych napastników w NHL, a także za jednego z najszybszych łyżwiarzy w lidze.

 

7. Andrej Sekera – Najlepszy słowacki hokeista

 

Andrej Sekera najlepszy słowacki hokeista

Andrej Sekera to słowacki obrońca w hokeju na lodzie grający dla Dallas Stars w kanadyjsko-amerykańskiej lidze NHL.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o łysieniu typu męskiego

6. Jozef Stümpel

 

 Jozef Stümpel

Jozef Stümpel to słowacki zawodnik hokeja na lodzie, grający na pozycji centra. Jest uważany za rozgrywającego, dzięki konstruktywnej grze i dokładnym podaniom. W klubie i reprezentacji tworzył zgrany duet z Žigmundem Pálffym. Jako sport uzupełniający uprawia hokej, W październiku 2012 został wybrany na prezydenta Słowackiego Związku Hokejowego.

5. Sigmund Pálffy

 

Žigmund Pálffy

Žigmund Pálffy to były słowacki napastnik hokeja na lodzie, mistrz świata i czołowy zawodnik NHL. Tworzył produktywny duet z Jozefem Stümplem na poziomie klubu i reprezentacji.

4. Zdeno Chara

 

Zdeno Chara

Zdeno Chára to słowacki obrońca w hokeju na lodzie. Jest najwyższym graczem w historii NHL i pierwszym słowackim zawodnikiem, który zdobył Puchar Stanleya jako kapitan drużyny (w sezonie 2010-11). W reprezentacji Słowacji zdobył dwa srebrne medale na Mistrzostwach Świata w 2000 roku i Mistrzostwach Świata w 2012 roku. Jego ojciec Zdeněk Chára pochodzi z Czech, był reprezentantem Czech i Słowacji w zapasach.

 

3. Miroslav Šatan – Najlepszy słowacki hokeista

 

Miro Šatan Najlepszy słowacki hokeista

Miroslav Šatan jest obecnym prezesem Słowackiego Związku Hokeja na Lodzie. W przeszłości był napastnikiem hokejowym i jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Słowacji, zdobywcą wszystkich czterech medali Mistrzostw Świata oraz zdobywcą Pucharu Stanleya z Pittsburgh Penguins w 2009 roku. Ile złota jest w trofeum Mistrzostw Świata FIFA?

2. Jaroslav Halak

 

Jaroslav Halak najlepszy słowacki hokeista

Jaroslav Halák to słowacki bramkarz grający w hokeja na lodzie. Jest uznawany za najlepszego bramkarza ze Słowacji.

1. Pavol Demitra – Najlepszy słowacki hokeista

 

 Najlepszy słowacki hokeista Pavol Demitra

Pavol Demitra był słowackim napastnikiem w hokeju na lodzie. Ostatnio grał dla rosyjskiego klubu KHL Lokomotiv Yaroslavl. Był kapitanem reprezentacji Słowacji na kilku krajowych imprezach. Swój ostatni mecz dla nich rozegrał w dniu 9. Maj 2011 przeciwko Danii (4:1).

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button