Sport

Hokeista Slavkovsky – wszystko o nim

Slavkovsky, Juraj Slavkovský to słowacki zawodowy napastnik grający w hokeja na lodzie w drużynie TPS w fińskiej Lidze.

 

Hokeista Slavkovsky

 

Hokeista Slavkovsky

 

Urodził się w Koszycach, jego matka Gabriela Slavkovská jest byłą krajową pływaczką i jest produktem HC Košice. Do lat nastoletnich grał dla Koszyc, potem wyjechał do Austrii, gdzie grał dla Red Bull Academy i do Czech, gdzie grał dla Mountfield HK. W wieku 15 lat przeniósł się do fińskiego klubu TPS Turku.

W sierpniu 2021 roku zadebiutował w pierwszej drużynie TPS Turku w SM-League. W tym sezonie osiągnął wielki sukces w klubowej koszulce, kiedy to wywalczył awans do rozgrywek ligi fińskiej.

Jest uważany za hokejowy talent i prognozuje się, że zostanie wybrany wysoko w 2022 NHL Draft.

 

W seniorskiej reprezentacji zadebiutował na Mistrzostwach Świata IIHF w 2021 roku, gdzie reprezentował Słowację i został najmłodszym w historii reprezentantem Słowacji na seniorskim czempionacie. Słowacy w NHL : 10 najlepszych słowackich graczy w historii NHL

Wraz z Simonem Nemcem, Slavkovský był jednym z dwóch 17-letnich hokeistów dopuszczonych do reprezentowania Słowacji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku. Slavkovsky zdobył obie bramki Słowacji w meczu otwarcia z Finlandią, stając się pierwszym 17-letnim zawodnikiem, który zdobył bramkę w turnieju olimpijskim mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich od czasu Eddiego Olczyka w 1984 roku. Po zdobyciu brązowego medalu został uznany za najbardziej produktywnego gracza (MVP) Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w hokeju na lodzie. Razem 7 punktów (7+0)

 

Juraj Slavkovský

 

Juraj Slavkovský

Obywatelstwo –  Słowacja
Narodziny – 30. marzec 2004 r. (18 lat), Koszyce, Słowacja
Pozycja – napastnik
Strzelanie – lewa ręka
Juraj Slavkovsky Wzrost i waga – 192 cm, 99 kg
Zespół – TPS Turku
Poprzednie drużyny – HC Košice U16, U18, EC Red Bull Salzburg U18, Mountfield HK U16, U18
Aktywna działalność – 2021 – obecnie ,
Najlepszy słowacki hokeista : 10 słowackich hokeistów

 

Juraj Slavkovský Wzrost i waga

 

Juraj Slavkovský to nowa, wschodząca gwiazda słowackiego hokeja. Jest młodym i zdolnym zawodnikiem, hokeistą, który stał się siłą napędową dla Słowacji na Olimpiadzie i wierzymy, że pokaże nam o wiele więcej na Mistrzostwach Świata w Hokeju w 2022 roku. Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.  Hokeista Slavkovsky – Wierzymy, że w swojej karierze znajdzie się w elicie jak Hossa, Chara, Gaborik i inni inteligentni słowaccy hokeiści.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button