Zwierzęta rolne

Rodzaje pszczół w ulu – królowa, robotnice, trutnie, larwy

Rodzaje pszczół w ulu. Jeśli zastanawiasz się jakie pszczoły mieszkają w ulu to dobrze trafiłeś. Rodzaje pszczół w ulu rozróżnia się ze względu na pozycję na liście pszczół królowej, robotnicy i drona.

Podobnie jak u kilku innych gatunków pszczół eusocjalnych, w kolonii znajduje się zazwyczaj jedna królowa – samica; sezonowo do kilku tysięcy trutni; oraz dziesiątki tysięcy robotnic. Wszystko o pszczołach można znaleźć na stronie Bees, Honey Bee . Szczegóły różnią się między różnymi gatunkami pszczół miodnych, ale wspólne cechy obejmują:

 

Rodzaje pszczół w ulu - królowa, robotnice, trutnie, larwy

 

Królowa pszczół – Rodzaje pszczół w ulu

 

Królowa pszczół - Rodzaje pszczół w ulu

 

Jaja są składane pojedynczo przez królową w komórce w plastrze woskowym, który jest wykonywany i kształtowany przez pszczoły robotnice. Królowa, za pomocą swojej spermathecy, może wybrać zapłodnienie złożonego przez siebie jaja, zwykle w zależności od tego, w której komórce je złoży. Trutnie powstają z niezapłodnionych jaj i są haploidalne, natomiast samice (królowe i robotnice) powstają z zapłodnionych jaj i są diploidalne. Larwy początkowo żywią się mleczkiem pszczelim produkowanym przez pszczoły robotnice, później przechodzą na miód i pyłek. Wyjątkiem jest larwa karmiona wyłącznie mleczkiem pszczelim, z którego rozwija się matka pszczela. Larwa przechodzi szereg wylęgu, następnie przędzie kokon w komórce i przepoczwarza się.

 

Pszczoły robotnice – Rodzaje pszczół w ulu

 

Młode pszczoły robotnice, zwane czasem „pielęgniarkami”, czyszczą ul i karmią larwy. Kiedy ich gruczoły produkujące mleczko pszczele zaczynają zanikać, zaczynają budować komórki grzebienia. Z wiekiem przechodzą do innych ról w kolonii, takich jak odbieranie nektaru i pyłku od zbieraczek i pilnowanie ula. Gatunki pszczół. Później pszczoła robotnica wykonuje pierwsze loty orientacyjne, w końcu opuszcza ul i zazwyczaj spędza resztę życia jako zbieraczka. Owce na mięso i wełnę – 10 najlepszych ras owiec

Pszczoły współpracują w poszukiwaniu pożywienia i używają wzoru „tańca” (znanego jako taniec pszczół lub taniec waggle), aby przekazać sobie nawzajem informacje dotyczące zasobów. Taniec ten różni się w zależności od gatunku, ale wszystkie żyjące gatunki Apis wykazują jakąś formę tego zachowania. Jeśli zasoby znajdują się bardzo blisko ula, mogą również wykazywać mniej specyficzny taniec, zwany potocznie „tańcem okrągłym. „Możesz być również zainteresowany produktami pszczelimi

 

Pszczoły robotnice - Rodzaje pszczół w ulu

 

Trutnie – Rodzaje pszczół – Rodzaje pszczół w ulu

 

Dron jest samcem pszczoły i jego jedynym zadaniem jest zapłodnienie królowej. Po zapłodnieniu dron ginie.

 

Nowa królowa pszczół – gatunki pszczół

Nowa królowa opuszcza ul z kilkoma robotnicami i trutniami, zakładając nową rodzinę pszczelą.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button