Atrakcje

Ranking 10 najlepiej sprzedających się konsol do gier

Najlepiej sprzedające się konsole do gier. W dzisiejszych czasach gry na konsolach stały się częścią naszego życia. W przeciwieństwie do prostych urządzeń rozrywkowych, takich jak Atari 2600 czy Pong, dzisiejsze konsole do gier to karty graficzne, które pozwalają na płynne i realistyczne animacje. Ręczne konsole do gier oferują wysoką przenośność i są w stanie odtwarzać wiele gier. Konsole do gier otrzymują również ekskluzywne gry od najlepszych deweloperów. Oto lista 10 najlepiej sprzedających się konsol do gier wszech czasów.

10. Nintendo Entertainment System, 61,91 mln sztuk

 

Nintendo Entertainment System, 61,91 mln sztuk

Jest to 8-bitowa konsola do gier od Nintendo, która została pierwotnie wydana w Japonii w 1983 roku. Później została wydana w Ameryce Północnej, Europie i Australii. Na całym świecie sprzedano prawie 62 miliony NES-ów, które były najlepiej sprzedającą się konsolą do gier w tamtych czasach.Recenzja Spacebase Startopia – co ciekawego jest w grze

 

Jest to pierwsza w historii konsola do gier, w której wprowadzono pad kierunkowy. Wyposażony w ikoniczne franczyzy, takie jak Super Mario Bros, The Legend of Zelda i ostateczne fantasy.

 

Super Mario Bros. zaliczyło sukces na Nintendo Entertainment System. Duck Hunt, Donkey Kong i Stack-Up to kolejne najbardziej znane gry na serwerze NES. Dostępność akcesoriów do gier od Nintendo również zwiększyła sprzedaż NES-a.

 

9. PlayStation Portable, 77 – 80 milionów sztuk

 

PlayStation Portable, 77 - 80 milionów sztuk

Playstation portable to pierwsza w historii firmy Sony ręczna konsola do gier, która pierwotnie pojawiła się w Japonii w 2004 roku. W tym czasie sprzedano już blisko 77-80 milionów sztuk PSP.

 

Do 2013 roku w Japonii sprzedano 19 milionów przenośnych konsol PlayStation. PSP wykorzystuje format dysku optycznego jako podstawowy nośnik pamięci. Ta konsola do gier posiada również interfejs USB 2.0 oraz port Memory Stick.

 

8. PlayStation 3, 80 milionów sztuk Najlepiej sprzedające się konsole do gier

 

  PlayStation 3, 80 milionów sztuk

 

PlayStation 3 to następca najpopularniejszej konsoli do gier – PlayStation 2, która ukazała się w Japonii w 2006 roku. W kolejnych latach PS3 pojawiło się również na rynkach międzynarodowych. Według stanu na listopad 2013 roku, na całym świecie sprzedano 80 milionów sztuk PlayStation 3. Sony kontynuowało dostarczanie PS3 do 2015 roku.

 

PlayStation 3 to pierwsza w historii konsola do gier, która jako podstawowy nośnik danych wykorzystuje płyty Blue Ray, na których można przechowywać do 54 GB danych. Zawiera również cztery porty USB, jedno wyjście HDMI, port Bluetooth 2.0 oraz łączność bezprzewodową.

 

Resistance: fall of man, F.E.A.R i The Elder Scrolls IV Oblivion to popularne tytuły na PlayStation 3. Do PS3 dostępne są również takie akcesoria jak adapter kart pamięci, pilot Blue-ray oraz kabel HDMI AV.

 

7. Game Boy Advance, 81,51 mln sztuk

 

Game Boy Advance, 81,51 mln sztuk

Jest to najnowsza ręczna konsola do gier firmy Nintendo o tytule „Game Boy”. Został wydany w 2001 roku jako następca Game Boya. Do 2010 roku Nintendo sprzedało 81,51 mln maszyn do gier, w tym 41,64 mln w Ameryce i 16,96 mln w Japonii.

 

Wszystkie urządzenia z serii Game Boy posiadają 8-bitowy procesor z wyjątkiem Game Boy Advance. Posiada 32-bitowy procesor i zapewnia 17-krotnie większą szybkość obliczeniową niż jego poprzednicy. Super Mario Advance, Final Fantasy VI Advance i The Legend of Spyro: The Evenings to najpopularniejsze tytuły na Game Boy Advance.

 

6. Xbox 360, 83,7 mln sztuk

 

Xbox 360, 83,7 mln sztuk

Xbox 360 to druga konsola do gier z serii Xbox wyprodukowana przez firmę Microsoft, wprowadzona na rynek w 2005 roku. Użytkownicy mogą cieszyć się grami i filmami na DVD na Xbox 360. Najlepiej sprzedające się konsole do gier. Obejmuje ona również usługę Xbox Live online. Usługa ta pozwala użytkownikom grać z przyjaciółmi online.

 

Xbox Live Arcade oferuje również najnowocześniejsze gry i wideo Xbox wprowadza strumieniowe przesyłanie popularnych programów telewizyjnych na konsolę Xbox 360. Od października 2013 roku Microsoft sprzedał na całym świecie 83,7 mln konsol Xbox 360. W samych Stanach Zjednoczonych do 2011 roku Xbox 360 sprzedał się w ilości 25,1 mln sztuk.

 

Microsoft wprowadził również na rynek kilka urządzeń peryferyjnych dla konsoli Xbox 360, takich jak bezprzewodowe kontrolery, kamera reagująca na ruch oraz dodatkowa pamięć na dysku twardym. Najlepiej sprzedające się konsole do gier. Dysk Xbox 360 dostępny jest w różnych wariantach pojemności 20, 60, 120, 250 lub 320 GB. Call of duty 2, Ghost recon advanced fighter, The Elder Scrolls IV: Oblivion, Dead or Alive, Halo 3 i Gear of Wars to najpopularniejsze gry na Xbox 360.

5. Wii, 101,15 mln sztuk

 

Wii, 101,15 mln najlepiej sprzedających się konsol do gier

W listopadzie 2006 roku firma wydała konsolę do gier Nintendo Wii. W ciągu sześciu lat od premiery przebiła ona globalną sprzedaż PlayStation 3 firmy Sony i Xbox 360 firmy Microsoft. Światowa sprzedaż konsoli do gier wideo Wii osiągnęła 101,15 mln od czasu jej premiery w 2009 roku.

Posiada Wii Remote i urządzenie wskazujące, które wykrywa ruch w trzech wymiarach. Umożliwia użytkownikom sterowanie grą za pomocą fizycznych gestów. Nintendo Wii oferuje również Wi-Fi i Bluetooth.

4. PlayStation, 102,49 mln sztuk

 

PlayStation, 102,49 mln sztuk Najlepiej sprzedające się konsole do gier

Jest to pierwsza w historii konsola do gier z serii PlayStation firmy Sony, wydana w 1994 roku. PlayStation jest pierwszą konsolą do gier, która osiągnęła 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Globalna sprzedaż PlayStation osiągnęła 102,49 mln sztuk, zanim Sony zaprzestało jej produkcji w 2006 roku.

 

Oprócz gier, PlayStation może również odtwarzać płyty audio CD. Air Combat, Battle Arena Thoshinden, Street Fighter: The Movie, Total Eclipse Turbo i Zero Device to niektóre z popularnych tytułów na PlayStation w momencie premiery.

3. Game Boy, 118,69 mln sztuk

 

  Game Boy, 118,69 mln sztuk Najlepiej sprzedające się konsole do gier

To pierwsza w historii konsola ręczna we franczyzie gier Nintendo. Został pierwotnie wydany w Japonii w 1989 roku, a następnie na rynkach międzynarodowych w bardzo następnym roku.Najlepiej sprzedająca się konsola do gier.  Po zakończeniu sprzedaży w 2003 roku, światowa sprzedaż Game Boya przekroczyła 118,69 mln.

 

W przeciwieństwie do innych konsol do gier, takich jak Atari Lynx czy Sega, Game Boy posiada stosunkowo niedrogi wyświetlacz. Ale bateria AA Game Boya oferuje 30 godzin gry, co jest jedną z najbardziej obiecujących cech urządzenia.

 

Game Boy firmy Nintendo posiadał również najmniejszy na świecie aparat cyfrowy, uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa w 1999 roku.

2. Nintendo DS, 153,99 mln sztuk

 

Najlepiej sprzedające się konsole do gier Nintendo

Nintendo DS to ręczna konsola do gier z dwoma ekranami wydana w 2004 roku. Urządzenie to wyposażone jest w dwa ekrany LCD; dolna część służy jako ekran dotykowy, który odbiera dane wejściowe za pomocą dedykowanego rysika. Posiada również łączność bezprzewodową oraz mikrofon. CS GO skin za darmo – Działa za DARMO.

 

Na czerwiec 2014 roku Nintendo sprzedało 153,99 mln sztuk konsoli do gier Nintendo DS, co czyni ją drugą najlepiej sprzedającą się konsolą do gier wszech czasów. Nintendo DS obsługuje grę wieloosobową przy użyciu jednej karty gry. Jednocześnie stacje pobierania DS umożliwiają użytkownikom pobieranie ulubionych gier na DS.


 

 

1. PlayStation 2, 155 milionów sztuk

 

  PlayStation 2, 155 milionów sztuk Najlepiej sprzedające się konsole do gier

 

Sony PlayStation 2 to najlepiej sprzedająca się konsola do gier wszech czasów. W marcu 2012 roku Sony sprzedało 155 milionów sztuk PlayStation 2. Druga konsola do gier z serii PlayStation ma swoją premierę 4. Marzec 2000 r. Od 2000 roku na PlayStation 2 ukazało się 3 870 tytułów gier.

 

Dzięki szerokopasmowemu połączeniu użytkownicy PlayStation 2 mogą wybierać i grać w swoje ulubione gry przez Internet, a także rywalizować z internetowymi przyjaciółmi i rywalami z różnych krajów. Oprócz gier na PlayStation 2 obsługuje również odtwarzanie płyt DVD i CD.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button