Atrakcje

Poranne sprzątanie – Jak sprzątają wczesne ptaki

Poranne sprzątanie. Najważniejsze zabiegi czyszczące dla wczesnych ptaków. Jeśli bardziej Ci to odpowiada, wybierz sprzątanie skupione na godzinach nocnych, nawet jeśli jesteś wczesnym ptakiem.

 

Sprzątanie poranne

 

Sprzątanie poranne

 

Jesteś wczesnym ptakiem? Czy wstajesz wcześnie, aby złożyć pranie i przygotować posiłki zanim twoja rodzina się obudzi?  Nie ma znaczenia, czy masz naturalny rytm okołodobowy, czy budzisz się ze słońcem, istnieje sposób na dostosowanie porannego sprzątania do Twojego harmonogramu.

Zamiast zostawiać wszystkie obowiązki na weekend (kiedy prawdopodobnie będziesz chciał spędzić czas z przyjaciółmi lub zrelaksować się z rodziną), zapytaliśmy profesjonalistów od sprzątania, jak płynnie włączyć codzienne sprzątanie do swojej codziennej rutyny. Na początku być może będziesz musiał codziennie rano ścielić łóżko, ale gdy już się do tego przyzwyczaisz, te rutyny szybko staną się drugą naturą.

 

Jak wybrać najlepszą procedurę czyszczenia

 

Jak wybrać najlepszą procedurę czyszczenia

Zanim zdecydujesz się na rutynę czyszczenia, będziesz chciał dowiedzieć się, czy jesteś wczesnym ptakiem (większość z nas natychmiast zidentyfikuje ). Następnie pozwól, aby twój naturalny rytm okołodobowy poprowadził cię wraz z twoim harmonogramem pracy i rodziny. Jak wyczyścić mikrofalówkę 7 sposobów na umycie mikrofalówki

 

Codzienny reżim sprzątania dla wczesnych ptaków – Poranne sprzątanie

 

Codzienny reżim sprzątania dla wczesnych ptaków - Poranne sprzątanie

Poranny

Jest to najbardziej produktywny czas w ciągu dnia, więc wykorzystaj go i włącz te dokładniejsze zadania związane z czyszczeniem do swojej rutyny przygotowawczej.

  • Zrób łóżko. Wyrób sobie nawyk ścielenia łóżka zaraz po przebudzeniu. To zajmuje tylko kilka minut, ale Twoja sypialnia od razu będzie wyglądać schludniej.
  • Wytrzyj prysznic. Wczesne ptaki biorą prysznic rano, a nie wieczorem, dlatego polecam przetarcie płytek prysznicowych ściereczką z mikrofibry lub ściągaczką, aby zapobiec tworzeniu się w przyszłości piany z mydła i pleśni.
  • Wyczyść swoje ubrania. Jeśli próbujesz na wielu strojach, aby zobaczyć, co chcesz nosić do pracy, ponownie powiesić wszystkie „odrzuty” i umieścić je z powrotem w szafie, więc nie jesteś witany z bałaganem, gdy wrócisz do domu.
  • Opróżnij zmywarkę. Uruchom zmywarkę wieczorem i rozładuj ją rano. Następnie załaduj zmywarkę naczyniami ze śniadania. Umyj ręcznie wszystkie naczynia z poprzedniego wieczoru.
  • Odłóż swoje rzeczy. W nocy użyj kosza na pranie, aby zebrać wszelkie zabawki, koce, ubrania itp. które są poza miejscem. Rano, gdy masz więcej energii, odłóż wszystkie rzeczy na swoje miejsce.
  • Wyjąć ubrania z suszarki. Jeśli zastosujesz się do tej rutyny, będziesz miał gotowe pranie z poprzedniego wieczoru. Złóż je i odłóż na miejsce.

Pora snu – Poranne sprzątanie

Nawet jeśli noc nie jest twoim głównym czasem pracy, istnieje kilka nocnych nawyków, które pozwolą ci przygotować się na bardziej produktywny poranek.

  • Załadować zmywarkę. Nie zapomnijcie uruchomić go na sam koniec nocy. Naczynia, które trzeba umyć ręcznie, zostaw na rano.
  • Wytrzyj kuchenny blat. Jest to szybkie zadanie, które nie pochłonie wiele energii. Pozostawienie rozlanych płynów tylko utrudnia poranne sprzątanie.
  • Zróbcie szybką zbiórkę. Użyj kosza na pranie, aby zebrać wszelkie przedmioty, które są nie na miejscu lub należą do innego pokoju (ale poczekaj do rana, aby je posprzątać).
  • Zacznij od prania. Nie zapomnij przenieść go do suszarki przed snem, abyś miał ubrania, które możesz złożyć i odłożyć następnego ranka. Buty zimowe dla chłopców – jak prawidłowo wybrać

 

Jak podzielić główne zadania porządkowe – Sprzątanie poranne

 

Jak podzielić główne zadania porządkowe - Sprzątanie poranne

Jeśli jesteś naprawdę zdeterminowany, aby uniknąć sprzątania w weekendy, podziel swoje główne zadania związane ze sprzątaniem według dni tygodnia, a następnie wykonaj je rano lub wieczorem, zgodnie ze swoim harmonogramem. Na przykład poniedziałek to dzień prania, wtorek to dzień sprzątania kuchni, środa to dzień sprzątania łazienki itd. Skupienie się tylko na jednym dużym zadaniu lub pomieszczeniu na dzień zapewni Ci, że do piątku (w końcu!) zrobisz wszystko.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button