Rośliny użytkowe

Najlepsze truskawki wiecznie dojrzewające – 11 odmian

Najlepsze truskawki wiecznie owocujące – 11 odmian. Każdy, kto uprawia truskawki, chce uzyskać jak najwięcej słodkich jagód! Nie chcemy tracić czasu, pieniędzy ani miejsca w ogrodzie na rośliny, które produkują tylko niewielką ilość jagód. Które odmiany produkują najwięcej truskawek?

 

Najlepsze truskawki na świecie

 

Najlepsze truskawki wiecznie dojrzewające - 11 odmian

 

Najlepsze wciąż owocujące truskawki. Szukasz najlepszych truskawek na świecie? Przygotowaliśmy 11 znanych na całym świecie odmian, które zapewnią najlepsze zbiory. Kiedy sadzić truskawki? Najlepszy czas na sadzenie

Honeoye

 

Honeoye

Honeoye to czerwcowa odmiana owocująca w połowie sezonu, która jest wyjątkowo odporna i niezwykle produktywna. Najlepiej rośnie w ciepłych temperaturach i jest szczególnie dobrym wyborem dla ogrodników uprawiających truskawki na Środkowym Zachodzie, ponieważ smak jest wzmocniony przez dojrzewanie w łagodnych warunkach.

 

Owoce są duże i bardzo smaczne, ale pojawiają się dopiero w drugim sezonie wegetacyjnym. Następnie truskawka Honeoye będzie produkować stabilnie przez kolejne 4 do 5 lat.

 

Ozark Beauty

 

Ozark Beauty

 

Ozark Beauty to wciąż raczkująca odmiana, która jest naprawdę silnym producentem.

Początkowy zbiór w każdym sezonie składa się z bardzo dużych, nieregularnych, słodkich truskawek, podczas gdy w kolejnych zbiorach przez cały sezon jagody są bardziej jednolite. Wielu ogrodników uważa Ozark Beauty za najlepszą ze wszystkich odmian truskawek, które wciąż owocują.

 

AC Wendy – Najlepsze wciąż owocujące truskawki

 

AC Wendy - Najlepsze wciąż owocujące truskawki

AC Wendy to wczesna czerwcowa odmiana, która daje bardzo wysokie plony wysokiej jakości owoców. Podobnie jak większość odmian czerwcowych, należy spodziewać się owoców w drugim roku. We wczesnym okresie kwitnienia należy zapewnić ochronę przed niespodziewanymi przymrozkami.

Jest umiarkowanie odporna na mączniaka prawdziwego. Wytwarza również wiele substancji odmładzających, dzięki czemu co sezon można sadzić coraz więcej roślin.

 

Alpine Alexandria

 

Alpine Alexandria

 

Alpine Alexandria to wiecznie owocująca odmiana dzikiej truskawki, która wytwarza wiele małych owoców. Truskawka ta nie tworzy żadnych wypiętrzeń i stanowi doskonałą roślinę okrywową. Im więcej miejsca zapewnisz tym roślinom, tym obficiej będą one produkować.

Alpine Alexandria produkuje bardzo małe truskawki – mniej niż pół centymetra wielkości, ale każdy owoc jest pełen smaku. Alpejskie odmiany truskawek produkują najsłodsze owoce ze wszystkich.

 

Alpine Yellow Wonder – najlepsze truskawki, które wciąż owocują

 

Alpine Yellow Wonder to kolejna wciąż owocująca odmiana dzikich truskawek. Rośliny te produkują małe, bladożółte truskawki, które nie przyciągają tak wielu ptaków, jak ich czerwone odpowiedniki.

Alpejskie odmiany truskawek owocują w pierwszym roku po posadzeniu. Dobrze rosną w półcieniu i nie radzą sobie dobrze w gorących obszarach ogrodu. Te małe jagody dobrze rosną w pojemnikach, skalniakach, na pełnych rabatach i na krawędziach rabat.

 

Słodki Charlie

 

Słodki Charlie

 

Sweet Charlie to wczesna czerwcowa odmiana wyhodowana na Florydzie. Obfite owoce są bardzo słodkie i mają jędrny miąższ. Duże owoce tworzą się na początku sezonu, ale w niektórych idealnych latach drugi zbiór bardzo dużych owoców tworzy się pod sam koniec sezonu wegetacyjnego.

 

Earliglow

 

Earliglow

Earliglow to najwcześniejsza odmiana czerwcowa, która daje wczesne plony. Po owocowaniu daje obfite zbiory. Jagody Earliglow są duże, soczyste, jaskrawoczerwone i aromatyczne.

Odmiana Earliglow jest niezwykle łatwa w uprawie. Będzie dobrze rosnąć w rzędach, na podwyższonej rabacie lub w pojemniku. Jest odporna na wiele różnych chorób, w tym na więdnięcie wertykalne i czerwoną plamistość.

 

Słodki Pocałunek – Najlepsze wciąż owocujące truskawki

 

Słodki Pocałunek - Najlepsze wciąż owocujące truskawki

 

Truskawka Sweet Kiss to odmiana wieloletnia. Dobrze rośnie w glebie lub w pojemnikach.

Aby uzyskać najwyższy plon, należy uszczypnąć pierwszą rozetę kwiatów w pierwszym roku wzrostu i zebrać jagody w dalszej części sezonu. Zrywaj owoce regularnie w miarę ich dojrzewania, aby zachęcić je do dalszego intensywnego owocowania przez cały sezon.

 

Smak truskawek Sweet Kiss jest bardzo słodki i pełny i wygrał wiele ślepych testów smakowych. Duże owoce są atrakcyjnie jędrne, klinowate i ciemnoczerwone.

 

Evie-2

 

Evie-2

Evie-2 oferuje jedne z najwyższych plonów spośród wszystkich odmian o neutralnej temperaturze dziennej. Jest mniej wrażliwa na cieplejsze letnie temperatury, które wpływają na odmiany neutralne w ciągu dnia.

Evie-2 produkuje duże, jędrne, słodkie, czerwone owoce w pierwszym roku wzrostu. Odmiana ta jest odporna na wiele chorób liści i dobrze rośnie w pełnym słońcu.

 

Flavorfest

 

Flavorfest to średnio wczesna odmiana czerwcowa. Truskawka Flavorfest jest odporna na czerwoną łodygę i większość chorób łodyg i liści. Jest mniej podatna na gnicie owoców botrytis niż inne średnio wczesne odmiany, dzięki czemu można spodziewać się większych zbiorów bogatych owoców. Kiedy sadzić truskawki? Najlepszy czas na sadzenie

Według doniesień smak truskawek Flavorfest jest prawie tak dobry jak Earliglow z 4 razy większymi jagodami. Jagody są jaskrawoczerwone, pulchne i niezwykle atrakcyjne.

 

Seascape – Najlepsze wciąż owocujące truskawki

 

Seascape - Najlepsze wciąż owocujące truskawki

Seascape to odmiana neutralna w ciągu dnia. Produkuje obficie, gdy temperatura wynosi od 20 do 25 stopni. Oprócz wysokiej wydajności, Seascape jest odporna na wysokie temperatury i choroby.

Duże, stożkowate truskawki odmiany Seascape są jaskrawoczerwone. Smak jest owocowy i pyszny. Odmiana ta rośnie szczególnie dobrze na południu i jest wiecznie zielona w strefach bezmrozowych.

 

Wniosek

W zależności od odmiany, truskawki mogą produkować do 3 kilogramów owoców na roślinę każdego sezonu. Wybierz odmianę, która ma tę zdolność i dobrze rośnie w Twojej strefie. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zapewnić truskawkom najlepszą możliwą opiekę. Szczęśliwej uprawy truskawek!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button