Książki

Książki o mafii – 13 najlepszych książek o mafii

Książki o mafii – 13 najlepszych książek o mafii. Przygotowaliśmy ranking 13 najlepszych książek o mafii. Można w nich przeczytać zarówno prawdziwe historie o mafii, jak i to, jakiej broni używali i czym jest mafia. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nasz ranking i wybierzesz książkę ( możesz wybrać więcej), która najbardziej Ci się podoba.

 

Książki o mafii 

 

książki o mafii

 

Ostatecznie wszystko potoczyło się inaczej. Jego własna nieodpowiedzialność, błędy i pomyłki, o których otwarcie mówi w swojej opowieści, wraz z ludzką zawiścią, zaściankowością i udawaniem, stworzyły śmiertelny koktajl, z którym po prostu nie mógł sobie poradzić.

 

 

1. Mafia słowacka: historie pisane krwią

 

Historie słowackiej mafii spisane krwią

 

Mafia słowacka to najpełniejsze ujęcie historii przestępczości zorganizowanej na Słowacji od upadku komunizmu do czasów współczesnych. Autor Ján Petrovič od początku swojej kariery dziennikarskiej zajmuje się tematem słowackiej mafii. Przygotowując ponad 400-stronicową publikację, rozmawiał z gangsterami, którzy przetrwali w podziemiu, trafili za kratki lub są obecnie wolni. Książki o słowackiej mafii. Bywał w miejscach, gdzie dochodziło do wybuchów i innych brutalnych przestępstw. Odwiedzał miejsca, gdzie podziemie grzebało białe konie i pozbywało się niewygodnych świadków. Przestudiował dziesiątki akt sądowych, a swoje ustalenia konsultował ze śledczymi, adwokatami i prokuratorami. Bonusem książki są niepublikowane wcześniej zdjęcia, mapa klanów mafijnych, unikalne infografiki oraz liczący ponad 600 wpisów rejestr członków, ofiar i bojowników z przestępczością zorganizowaną. Książka zawiera ekskluzywne wywiady z mężczyznami, którzy stali po przeciwnych stronach pola walki – szefem szefów Mikulasem Černákiem i prezydentem policji Milanem Lučanskym. Wpływy ze sprzedaży książki zostaną przeznaczone na wsparcie niezależnego dziennikarstwa. Książkę można kupić TUTAJ.

 

2. Mafia w Popradzie Książki o mafii

 

Mafia w Popradzie Książki o mafii

 

Miasto Poprad pod malowniczą scenerią Tatr Wysokich nie może przypadkowemu turyście przypominać nawet odrobiny miejsca krwawych mafijnych egzekucji, brutalnych walk i wzajemnej rywalizacji potężnych bossów. I jeszcze w latach 90. stał się skrzyżowaniem dla zorganizowanej przestępczości. Książki o mafii. Książki o słowackiej mafii. Dobrowolnie lub przymusowo przeszli przez nią nie tylko typowi przestępcy, ale także zewnętrznie rozpoznawalne gwiazdy sportowe i towarzyskie, dobrze prosperujący biznesmeni, a także politycy z najwyższych szczebli naszej słowackiej sceny politycznej. Mafiozi z Bratysławy przyjeżdżali tu wydawać zgromadzone pieniądze, osiadł tu słynny albański narkotykowy lord Baki Sadiki, jego nie-przyjaciel Harabin zaczynał tu pracę jako sędzia, mafijni bossowie Reichel i Zemba zyskali tu złą sławę. Związek ten nie ominął lokalnych polityków, w tym jednego burmistrza, i stąd Andrej Kiska wyruszył w świat, by spełnić swój amerykański sen, by wrócić tak oświecony marketingiem, że został prezydentem. A w tej książce znajdziesz jeszcze więcej… Książkę można kupić TUTAJ.

 

3. Mafia uderzyła

 

Mafia uderzyła

 

Ondrej, właściciel agencji nieruchomości, wraca na Słowację po latach emigracji z Niemiec. Jego wielkie marzenie się spełniło – po rewolucji, w ramach małej prywatyzacji, dostał wymarzony secesyjny budynek z restauracją, kawiarnią i pokojami hotelowymi w rodzinnej Bratysławie. Kiedy wykupił budynek i miał w ręku akt własności, mafia brutalnie uderzyła… Książkę można kupić TUTAJ.

 

4. Pilnuj mnie, Mafia nie zapomina

 

  Pilnuj mnie, mafia nie zapomina

 

„Bohdan, były członek ukraińskiego podziemia, od prawie dwunastu lat mieszka na Słowacji. Jego szefem jest urodzony w Rosji mafioso z Pieszczan i Bohdan jest teraz całkiem zadowolony ze swojego nowego życia. Pewnego dnia wszystko się zmieni i wygoda przed telewizorem skończy się w momencie, gdy zobaczy swoją twarz na ekranie. Oznacza to tylko jedno: ktoś z jego przeszłości wciąż go szuka.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Przeszłość, o której przez cały ten czas starał się zapomnieć, przedstawia mu rachunek i musi wybrać między ucieczką a zemstą. Jak zabójstwo jego szefa i zabójstwo byłej żony jego szefa ma się do tego, co wydarzyło się na Ukrainie dwanaście lat temu? Czy mogą być w ogóle powiązane?

 

Bohdan wybiera zemstę. Dodatkowo, choć bardzo niechętnie, podróżując na Ukrainę, musi wziąć pod swoją opiekę córkę szefa – Valerię, której w przeciwnym razie grozi pewna śmierć. Rozpieszczona młoda kobieta, dla której ochroniarz jej ojca zawsze był niemal niewidoczny, rozumie, że jej życie zależy teraz tylko od jego dobrej woli.” Książkę można kupić TUTAJ.

 

 

5. Markiz, polityka i mafia – Książki o mafii

 

Markiza, polityka i mafia - Książki o mafii

 

W przeszłości był dziennikarzem, współzałożycielem i pierwszym prezesem stacji telewizyjnej Markíza, założycielem i przewodniczącym partii politycznej Sojusz Nowego Obywatela, wiceprzewodniczącym Rady Narodowej, później wicepremierem i ministrem gospodarki. Dzisiaj? Oskarżony o zlecenie zabójstwa byłego towarzysza i fałszowanie weksli. Człowiek, który przez lata ukrywał przestępczą przeszłość, czy ofiara kłamstw, intryg i gier wywiadowczych?

 

Paweł Rusko. Jego opowieść odsłania kulisy powstawania najbardziej udanego i najchętniej oglądanego środka masowego przekazu, walki o jego ocalenie oraz zaciekłych politycznych sprzeczek, które rodziły się w nieustannej rywalizacji o pieniądze, wpływy i władzę. Przynosi nowe informacje, fakty i kontekst, które do tej pory były ukrywane przed opinią publiczną, a które w zajmujący sposób obrazują obraz tego, co może czekać odnoszącego sukcesy i znanego z mediów biznesmena na Słowacji, gdy wzniesie się na najwyższe szczeble słowackiej polityki.

Przez prawie dekadę był jednym z najbardziej wpływowych ludzi na Słowacji, a początkowo głównym filarem jego potęgi medialnej była stacja telewizyjna Markíza, która wraz z dziennikiem Narodna obroda, radiem Koliba i czasopismem Markíza tworzyła nawet w pewnym momencie najbardziej wpływową grupę medialną na Słowacji. Po wyborach w 2002 roku do jego wpływów medialnych dołączyły wpływy polityczne: jego liberalny Sojusz Nowego Obywatela, którego był przewodniczącym, stał się częścią koalicji rządzącej w rok po jej utworzeniu, a sam Paweł Rusko wydawał się mieć przed sobą długą i udaną karierę polityczną. Książkę można kupić TUTAJ. Jego „rozrachunek z przeszłością” już za kilka tygodni będzie dostępny na wyłączność dla czytelników za pośrednictwem Otto Publishing. Książkę można kupić TUTAJ.

 

6.  Bennett Mafia: Zakazana miłość

 

Bennett Mafia Zakazana miłość

 

Kiedy Riley uczęszczała do prywatnej szkoły z internatem, jej współlokatorką była Brooke Bennett – samotniczka, której wszyscy się bali. Kiedy Riley odkrywa, że Brooke jest częścią mafijnej rodziny Bennettów, a jej najstarszy brat zostaje zabity, dostaje pierwszy prawdziwy smak tego, jak niebezpieczny jest świat jej nowej przyjaciółki. Książki o mafii. Czternaście lat później, oglądając telewizję, Riley zauważa, że Brooke zaginęła, a tego samego dnia zostaje porwana przez Kaia Bennetta, starszego brata Brooke i głowę rodziny. Kai podejrzewa, że ona może wiedzieć, gdzie jest jego siostra, ale im dłużej Riley jest uwięziona, tym bardziej rośnie ich wzajemne przyciąganie. Kiedy razem wyruszają na jej poszukiwania, okazuje się, że Brooke nie do końca jest zaginiona i ma własne powody, dla których chce wciągnąć Riley w swoją historię. Tymczasem Kai i Riley pracują razem, by wyeliminować jego wrogów i stłumić jej wewnętrzne demony. Książkę można kupić TUTAJ.

 

7. Pogrzebana prawda – mafijny terror w Dunajskiej Stredzie

 

Pogrzebana prawda - mafijny terror w Dunajskiej Stredzie

 

Historia mafii na starym kontynencie nie pamięta takiej masakry, jak ta dokonana przez przestępców w marcu 1999 roku w miejscowości Dunajská Streda. Książki o słowackiej mafii. Wszystkie swoje grzechy i swoje ofiary zakopali w ziemi na południu Słowacji. Dusili swoje ofiary, aby pozostawić jak najmniej śladów, popełniając morderstwa nad tajnymi grobami, aby stróże prawa nie mogli ich złapać ze zwłokami w bagażniku.

Minęło ponad 20 lat od dziesięciokrotnego zabójstwa członków gangu Pápay i najwyższy czas, abyśmy dowiedzieli się, dlaczego na wyspie Žitná wyrosła tak okrutna grupa przestępcza, która najwyraźniej zabiła setki ludzi.

Od sipo, przez papaje, aż po satorę. Dlaczego krwawy gang zabijał się nawzajem i jak obok tej krwawej historii rozwijała się historia jednego z najsłynniejszych słowackich policjantów.

Książka Pogrzebana prawda – krwawy terror w Dunajskiej Stredzie po raz pierwszy przynosi spojrzenie na mafijny szał na południu Słowacji oczami autentycznego uczestnika wydarzeń.

 

Dávid Barak jest dziennikarzem słowacko-węgierskiego portalu informacyjnego Parameter.sk. W latach 2018 – 2019 śledził proces gangu Sátora i dzięki swoim źródłom oraz wspomnieniom Jaroslava Spišiaka, policjanta z Dunajeva-Strady, napisał historię przerażającej zbrodni na południu Słowacji. Książkę można kupić TUTAJ.

 

8. Borža – Moje życie w mafii – 1. Tom – Książki o mafii

 

  Borja - Moje życie w mafii - tom 1 - Książki o mafii

 

Borža – Moje życie w mafii – 1. Odcinek. Książki o mafii. Książkę można kupić TUTAJ.

 

9. Wory – rosyjska supermafia 

 

Wory - rosyjska supermafia .

 

Dokument o klasie przestępczej powstałej w stalinowskich obozach – zagrożeniu wykraczającym poza granice Rosji – i o łamiących prawo. Mark Galeotti jest najlepszym ekspertem w dziedzinie rosyjskiej przestępczości zorganizowanej i konsultantem rządów i policji na całym świecie. Przybliża czytelnikom fascynującą historię pająków w prawie – grupy. Która z powodzeniem przetrwała wszystkie zmiany od stalinizmu, zimnej wojny, sowieckiej okupacji Afganistanu po ostateczny upadek komunistycznego eksperymentu. Czyraki w prawie, jak często nazywana jest rosyjska mafia. Wywodzili się głównie z więzień i łagrów, gdzie rozwinęli unikalną kulturę. Jej członkowie oznaczali się misternymi tatuażami i przestrzegali tzw. „prawa złodziei” – surowego systemu. Która zakazywała wszelkiej pracy zarobkowej i jakiejkolwiek współpracy z siłami państwa. Galeotti skorzystał z dwóch dekad szczegółowych badań. Przynieść unikalne studium wiercipiętów na drodze do władzy od skromnych początków poprzez nieokiełznaną rosyjską oligarchię do nowych możliwości na całym świecie. Książkę można kupić TUTAJ.

 

10. Pablo Escobar – znienawidzony i kochany – Książki o mafii

 

Pablo Escobar - znienawidzony i ukochany - Książki o mafii

 

Jestem jak Bóg, kiedy mówię sobie, że ktoś umrze, to dzisiaj umiera”. Szczery i prawdziwy opis wydarzeń autorstwa Virginii Vallejo. Która szybko zmieniła się w opowieść o horrorze i zemście. Książki o mafii. W odważnej, rzewnej, pełnej uroku i dekadencji narracji ujawnia informacje o Pablo Escobarze. Zarówno jego życie intymne, jak i zbrodnie, które nie zostały odkryte. Opisuje powstanie przemysłu kokainowego, legendarne poczucie korupcji i terroru Escobara oraz związki jego handlu z karaibskimi dyktatorami. Kolumbijski rząd ostatniego ćwierćwiecza i amerykańskie służby specjalne. Po zerwaniu z Escobarem w 1987 roku, a zwłaszcza po jego śmierci w 1993 roku, Virginia Vallejo stała się postacią społecznie niepożądaną. Jest to drugie wydanie książki Kochałem Pabla i nienawidziłem Escobara. Książkę można kupić TUTAJ.

11. Dlaczego przerwałem milczenie

 

Dlaczego przerwałem milczenie

 

Dlaczego przerwałem milczenie i po ponad szesnastu latach za kratami mówię o wszystkich zbrodniach. Które z nich popełniliśmy w czasach, które na szczęście nigdy nie wrócą? Książki o mafii. Celem tej książki nie jest zwolnienie z odpowiedzialności za popełnione zło. Bo tak samo zadufany w sobie jak wtedy byłem, tak samo jestem dzisiaj. Chcę, żeby czytelnicy poznali mnie w ten sposób. Jaka byłam naprawdę, jak myślałam, działałam. Przez wiele lat zajmowania się moimi dyscyplinami napisano o mnie wiele.

 

Tabloidy, tygodniki i samozwańczy pisarze uwidocznili się i czerpali zyski z mojego nazwiska – „o mnie beze mnie”. Podam prawdziwe nazwiska wszystkich aktorów. Bo to jest najważniejsza misja tej książki – prawdziwa prawda napisana ręką tego, który ją przeżył. Jest dla mnie jasne, że wielu ówczesnych aktorów nie było zadowolonych. Kiedy czytają o sobie rzeczy, o których woleliby zapomnieć. Ale czekałem wystarczająco długo w tych ciężkich warunkach więziennych i straciłem najlepsze lata mojego życia oprócz mojej rodziny.

A wynik? Wszystkie te lata zdrady. Tchórzliwa postawa, intrygi, coraz to nowe oskarżenia ze strony tych, którzy powinni być mi przynajmniej wdzięczni. Milczę przez całe szesnaście lat, a oni nie siedzą tu obok mnie. Czyniąc to, wysłałem im jasny komunikat: „Czy ja się kiedyś odezwę? Nie wiem. Wiesz, kim byłem, wiesz, co się działo. Gdybym mówił, inni by poszli. Mam tylko jedno życie i po nim. Sposób, w jaki działają twardziele w podziemiu, pewnie nie byłby trudną decyzją do podjęcia.” (SME 25 Sep 2010) Ale „twardziele” z podziemia nadal byli tak tchórzliwi. To całkowicie zmąciło ich racjonalne myślenie i to jest efekt – moje przerwane milczenie. Książkę można kupić TUTAJ.

 

 

12. Polowanie na Pablo Escobara

 

Polowanie na Pablo Escobara

 

Niesławny kartel z Medellín przemycał tony kokainy do Stanów Zjednoczonych i Europy w latach 80. i 90. Na jej czele stał legendarny kolumbijski narcobarón Pablo Escobar. Kolumbia stała się strefą wojny. Zabójcy z Sicarii bezlitośnie zlikwidowali konkurencję. Książki o mafii. Ale także policjantów i zwykłych obywateli. Wszystko tylko po to, by Pablo Escobar pozostał na czele jednej z najbardziej wpływowych organizacji przestępczych wszech czasów. Escobar zarobił miliardy dolarów, kupił polityków i najzdolniejszych prawników, wystylizował się na bohatera zubożałego narodu kolumbijskiego. Przez wiele lat był nietykalny, mimo ogromnych wysiłków kolumbijskiej policji.

Steve Murphy i Javier F. Pena byli agentami przydzielonymi do kolumbijsko-amerykańskiej grupy poszukiwawczej Bloque de Búsqueda, której zadaniem było zakończenie rządów terroru Escobara. Tymczasem historia dwóch zdeterminowanych agentów została przybliżona światu dzięki serialowi Netflixa „Narcos”. Po raz pierwszy jednak wypowiedzieli się osobiście i w tej książce opowiadają o tym naprawdę. Jak uczestniczyli w ściganiu najbardziej poszukiwanego przestępcy świata. Od trudnych początków w elitarnym oddziale policji i ciężkiego szkolenia do życiowej misji w Medellín w Kolumbii. Gdzie daleko od domu służyli na linii frontu niekończącej się wojny z narkotykami. Który do dziś pustoszy Amerykę. Książkę można kupić TUTAJ.

 

13.  Amerykańska Ziemia – Książki o mafii

 

Amerykańska Ziemia - Książki o mafii

 

Lydia popełniła w swoim życiu jeden błąd, ale za to fatalny. Wyszła za mąż za dziennikarza śledczego, który miał odwagę publikować informacje o praktykach mafii. Romansowe książki o mafii. A to jest po prostu niewybaczalne w Meksyku, gdzie gangi, mafie i kartele narkotykowe zdominowały życie ludzi. Mafia zabija całą rodzinę, ratuje się tylko Lydia i jej ośmioletni syn. W desperacji wskakują do pociągu i uciekają z niebezpiecznego kraju. Książki o mafii. Wbrew swojej woli stają się migrantami i doświadczają z pierwszej ręki twardej rzeczywistości nielegalnego przemytu. To po prostu wciągająca historia! Książkę można kupić TUTAJ.

 

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button