Elektrotechnika

Jak zrobić minerał , kryształ – procedura , rodzaje , instrukcje

Jak zrobić minerał , kryształ .Jak zrobić minerał , kryształ to prosty projekt naukowy . Do produkcji takich minerałów potrzebne jest precyzyjne rozwiązanie . Powstaje on przez rozpuszczenie minerału w wodzie . Najczęstszym minerałem używanym w domowych eksperymentach z kryształami jest sól, ponieważ jest łatwo dostępna .

 

Kryształki soli Jak zrobić minerał

 

Kryształy soli Jak zrobić minerał, kryształ

 

Kryształy soli są najbardziej rozpowszechnionymi kryształami . Powstają one w wyniku odparowania słonej wody , gdzie sól pozostaje w pojemniku a woda odparowuje .

Procedura

Kryształy soli są produkowane w następujący sposób : Będziemy potrzebować 4 łyżki soli , 4 łyżki wody , pojemnik , rozpuścić sól we wrzątku . Następnie wlej tę mieszankę do pojemnika , kryształki soli utworzą się w pojemniku już po 6 godzinach . Jeśli chcemy powiększyć kryształki, powtarzamy tę procedurę. 

Największy dziki pies Pierwsza dziesiątka dzikich psów

 

Kryształy ałunu Jak zrobić minerał

 

Kryształy ałunu Jak zrobić minerał , kryształ

Ałun to skrót od siarczanu glinu potasu i można go kupić w każdym sklepie spożywczym . Jest to coś podobnego do soli. Ałun tworzy kryształy na własną rękę, więc wszystko, czego potrzebujesz, to pojemnik do tworzenia mieszaniny.

Procedura Jak zrobić minerał

Wymieszaj 2 łyżki ałunu z połową szklanki wody i podgrzewaj na kuchence lub w mikrofalówce , aż ałun całkowicie się rozpuści. Wlać do czystej , żaroodpornej miski i pozostawić do odstania na 24 godziny. Na pojemniku tworzą się pojedyncze kryształki. Kryształy kamienia stają się tym większe, im wolniej stygnie roztwór. Można też jakoś zabarwić wodę wtedy kryształki też będą kolorowe .

Kryształki cukru 

 

kryształki cukru

Kryształki cukru powstają z super nasyconego roztworu .W ten sposób otrzymujemy więcej minerałów niż cząsteczek cieczy . W ten sposób powstają również cukierki.

Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów

Procedura

Podgrzej 2 szklanki wody do wrzenia, a następnie wymieszaj z 4 szklankami cukru, tak aby cały cukier się rozpuścił. Roztwór przelej do szklanego słoika. Zanurz sznurek, który jest przywiązany do ołówka, w słoiku. Słoik odstawiamy i przykrywamy papierem aż pył do niego wejdzie .Ołówek kładziemy na wierzchu słoika ze sznurkiem przywiązanym do niego tak aby był zanurzony w płynie , teraz tylko czekać .Trwa to około tygodnia , na sznurku utworzą się duże kryształki cukru .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button