Elektrotechnika

Dzielniki napięcia

Dzielniki napięcia wszystko o dzielniku napięcia , rezystancyjny dzielnik napięcia co musisz wiedzieć . Dzielniki napięcia to w zasadzie rezystory z tap….

Jest to w zasadzie rezystor z kurkiem dzielącym go na dwie części z rezystorami R1 i R2 połączonymi szeregowo. Dzielnik napięcia jest połączony równolegle ze źródłem i z zacisków 1,2 pobierane jest niezbędne dolne napięcie U2; napięcie to jest równe spadkowi napięcia przez część z rezystorem R2 . Dzielnik z kurkiem reprezentowanym przez biegun poruszający się po rezystorze nazywamy potencjometrem. Możemy dowolnie zmieniać stosunek rezystorówR1, R2 . Z dzielnika nieobciążonego nie pobieramy prądu, natomiast z dzielnika obciążonego pobieramy prąd, który musi być znacznie mniejszy od prądu przechodzącego przez dzielnik, aby napięcie na zaciskach wyjściowych nie spadło zbyt mocno.

Dzielnik napięcia Dzielniki napięcia wszystko o dzielniku napięcia , rezystancyjny dzielnik napięcia co musisz wiedzieć . Dzielniki napięcia to w zasadzie rezystory z tap....

You might be interested in :

Elektroliza

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button