Atrakcje

15 ciekawych faktów o UFO

15. Większość naukowców uważa za niezwykle mało prawdopodobne (choć nie niemożliwe), że UFO istnieje i że warto to zbadać.

naukowcy zajmujący się ufo

14. Pierwsze zdjęcie UFO zostało wykonane w 1883 roku przez astronoma Jose Bonilla w Zacatecas w Meksyku.

pierwsze zdjęcie ufo

13. UFO zainspirowało wiele klubów i organizacji, takich jak Mutual UFO Network (MUFON), Center for UFO Studies (CUFOS) i UFO Research Fund. hugolin gavlovic valaska school

mufa ufo

12. Betty i Barney Hill jako pierwsi zostali uprowadzeni przez kosmitów. Twierdzili, że zostali uprowadzeni przez kosmitów z drogi w New Hampshire.

pierwsi ludzie uprowadzeni przez ufo

11. Przydomek DREAMLAND dla Area 51 został podobno zaczerpnięty z wiersza Edgara Allana Poe o tej samej nazwie.

kraina snów ufo obszar 51

10. Według niektórych fanów UFO, naprawdę istnieją mężczyźni w czerni (MIBs) i walą w drzwi świadków od czasu pierwszego pojawienia się latających spodków w 1947 roku.

mężczyźni w czerni mibs

9. W dniu 15. 8 sierpnia 2013 roku CIA ostatecznie przyznała się do istnienia Strefy 51. Ten obszar i jego okolice są ściśle ograniczone dla dostępu publicznego. Według niektórych filmów i artykułów, obcy i statki kosmiczne o futurystycznych konstrukcjach zostały znalezione żywe i martwe w tym kraju. Ale rząd wciąż zaprzecza tym twierdzeniom.

AREA 51

8. W końcu lat 30. XX wieku 20. wieku, audycja radiowa Orsona Wellsa „War of the Worlds” była tak realistyczna, że setki ludzi myślało, że Ameryka naprawdę została zaatakowana przez kosmitów i UFOnautów.

Orson Wells

7.W latach 1947-1969, 12 618 obserwacji UFO zostało zgłoszonych przez Blue Book Project. Project Blue Book był agencją badającą UFO, która miała siedzibę w Wright-Patterson Air Force Base. Nawet do dziś 701 z tych obserwacji pozostaje „niezidentyfikowanych”.

Projekt

6. Flying Saucers from Outer Space była pierwszą książką, w której użyto terminu „UFO”. Książka została napisana przez Donalda E. Keyhoe w 1953 roku.

Donald E. Keyhoe

5. Pilot Kenneth Arnold jest znany jako pierwszy, który zgłosił obserwację UFO 24. Czerwiec 1947 r. Według raportu zauważył on dziewięć obiektów w kształcie dysku, które przelatywały nad Mt. Rainer, Washington. Reporter określił je jako „latające spodki” i termin ten wszedł do głównego nurtu świadomości.

Pilot Kenneth Arnold ufo

4. W Stanach Zjednoczonych istnieje prawo, które mówi, że obywatelom USA zabrania się kontaktów z obcymi lub ich pojazdami.

prawo ufo usa

3. Do tej pory nie odnotowano wejścia UFO w atmosferę Ziemi. Mówi się, że UFO mają niezwykłe właściwości elektromagnetyczne, które zakłócają mikroprocesory negatywnie wpływając na systemy awioniczne.

atmosfera ufo

2. Ludzie na całym świecie zgłaszają, że widzieli UFO. Według badań nawet 7% ludzi na świecie widziało UFO.

ufo

1. UFO nie jest jedyną nazwą tych obiektów.Jest to również skrót UAP – unidentified aerial phenomenon. Inny termin to OVNI – używany głównie przez Hiszpanów, Portugalczyków, Francuzów i Włochów.

ufo

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button