Atrakcje

Kiedy jest najlepszy czas na picie kawy – odpowiedź Cię zaskoczy

Kiedy jest najlepszy czas na picie kawy? Kiedy najlepiej pić kawę, aby zwiększyć produktywność? Miłośnicy kawy powiedzą Ci, że każda pora dnia jest najlepsza do picia kawy, ale eksperci twierdzą, że istnieje idealny czas na popijanie kawy, aby naprawdę czerpać korzyści z tego kofeinowego napoju.

 

Kiedy najlepiej pić kawę

 

Kiedy najlepiej pić kawę

 

Jeśli należysz do osób, które mają średnią tolerancję na kofeinę, to wypicie kawy, czy to rano, czy po południu, powinno sprawić, że poczujesz się bardziej czujny i skupiony przez najbliższą godzinę do sześciu. Można strategicznie wybrać, kiedy mieć kofeiny w oparciu o kiedy trzeba czuć się najbardziej czujny w ciągu dnia. Co dla włosów przetłuszczających się.

 

Chociaż niektóre badania wykazały, że poranek jest generalnie najlepszą porą na wypicie filiżanki kawy, eksperci twierdzą, że powinieneś wypić filiżankę 30 minut przed koniecznością wykonania ważnego zadania, takiego jak zdanie egzaminu, wygłoszenie prezentacji lub zasiadanie na ważnym spotkaniu. Z reguły im bliżej jesteś konsumpcji, tym bardziej będziesz czuł się czujny i skupiony. Osoby bardziej wrażliwe na działanie kofeiny powinny ograniczyć jej spożycie do godzin porannych, aby zapobiec zaburzeniom snu, niepokojowi, szybkiej akcji serca i innym objawom przeciążenia kofeiną.

 

Powiązane informacje:
Zdrowe śniadanie – 12 potraw na śniadanie

 

Kiedy do picia kawy

 

Kiedy pić kawę.

 

Powinieneś jednak spróbować pić kawę o różnych porach dnia, aby zobaczyć, co najlepiej działa na Twoją produktywność i przebieg pracy. Zastanów się, czy kawa ma negatywny wpływ na Ciebie, gdy jest spożywana w późniejszych godzinach dnia, na przykład po obiedzie i przed snem.  Dlaczego nie mogę zasnąć – Przyczyny problemów ze snem

 

Picie kawy rano

 

Picie kawy rano

 

Kiedy jest najlepszy czas na picie kawy? Naukowcy twierdzą również, że z biologicznego punktu widzenia poziom hormonu kortyzolu jest najwyższy wśród 8. i 9.00, 12.00-13.00 i 17.30-18.30. Dlatego też kawa powinna być spożywana między tymi godzinami – na przykład między 9.30 a 11.30. Powiedziałbym, że połowa poranka lub wczesne popołudnie to prawdopodobnie najlepszy czas na picie kawy. To właśnie wtedy poziom kortyzolu jest najniższy, a sam stymulant faktycznie przynosi Ci korzyści. Picie napoju kofeinowego, takiego jak kawa, w czasie, gdy poziom kortyzolu jest najwyższy, może nie mieć większego wpływu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button