Atrakcje

Największe stadiony piłkarskie na świecie – Top 10

Największe stadiony piłkarskie na świecie – Top 10. Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie, a dla wielu kibiców udział w meczu na stadionie piłkarskim to prawdziwa gratka. Dlatego postanowiliśmy zebrać informacje o największych stadionach piłkarskich na świecie. Oto 10 największych stadionów piłkarskich na świecie:

 

Największe stadiony piłkarskie na świecie

 

Największe stadiony piłkarskie na świecie

 

Te stadiony piłkarskie to miejsca, w których odbywają się ważne mecze i wydarzenia piłkarskie, ale także miejsca, w których kibice mogą cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami. Największe stadiony piłkarskie na świecie. Każdy z tych stadionów ma swoją własną historię i kulturę, która z pewnością spodoba się fanom piłki nożnej.

1. Rungrado 1. Stadion Majowy, Korea Północna

 

Stadion Rungrado 1 Maja, Korea Północna

 

Mogące pomieścić aż 150 000 widzów Rungrado jest 1. May Stadium w Korei Północnej – największy stadion piłkarski na świecie. Oprócz meczów piłki nożnej odbywają się tu także inne wydarzenia, takie jak występy gimnastyczne i imprezy masowe.

 

2. Camp Nou, Hiszpania

 

Camp Nou, Hiszpania

 

Camp Nou jest domowym stadionem FC Barcelony i może pomieścić 99 354 widzów. Jest to największy stadion piłkarski w Europie i drugi co do wielkości na świecie. Jak zostać gwiazdą piłki nożnej – 10 kroków jak to zrobić

 

3. Estadio Azteca, Meksyk – największy stadion piłkarski na świecie

 

Estadio Azteca, Meksyk - Największy stadion piłkarski na świecie

 

Estadio Azteca w Meksyku może pomieścić 95 500 widzów i jest stadionem domowym dwóch drużyn piłkarskich – Club América i Club Universidad Nacional. Jest to również jeden z najsłynniejszych stadionów piłkarskich na świecie, który gościł jedne z najważniejszych meczów w historii piłki nożnej, w tym finały Mistrzostw Świata w 1970 i 1986 roku.

 

4) Stadion FNB, Republika Południowej Afryki

 

Stadion FNB, Republika Południowej Afryki

 

Stadion FNB, czasami nazywany Soccer City, jest największym stadionem piłkarskim w Republice Południowej Afryki i miał znaczący wpływ podczas Mistrzostw Świata w 2010 roku. Może pomieścić 94 736 widzów i jest stadionem domowym reprezentacji RPA w piłce nożnej.

 

5. Stadion Rose Bowl, USA – Największe stadiony piłkarskie na świecie

 

Stadion Rose Bowl, USA - Największe stadiony piłkarskie na świecie

 

Rose Bowl Stadium w Pasadenie w Kalifornii może pomieścić 90 888 widzów i był stadionem domowym drużyny piłkarskiej Los Angeles Galaxy. Ponadto odbywały się tutaj inne wydarzenia sportowe, takie jak Mistrzostwa Świata w Futbolu Amerykańskim, Mistrzostwa Świata Kobiet, a także koncerty i wydarzenia kulturalne. Czy pot jest niebezpieczny dla włosów? Jak mu przeciwdziałać?

 

6) Stadion Wembley, Anglia

 

Stadion Wembley, Anglia

 

Stadion Wembley w Londynie może pomieścić 90 000 widzów i jest stadionem domowym reprezentacji Anglii w piłce nożnej. Jest to również miejsce rozgrywania ważnych meczów piłkarskich, w tym finału Ligi Mistrzów czy finału Pucharu Anglii.

 

7. Stadion Narodowy Bukit Jalil, Malezja

 

Stadion Narodowy Bukit Jalil, Malezja

 

Stadion Narodowy Bukit Jalil może pomieścić 87 411 widzów i jest największym stadionem piłkarskim w Malezji. Jest to stadion domowy malezyjskiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej i często jest miejscem koncertów i innych wydarzeń.

 

8. Gelora Bung Karno Stadium, Indonezja – Największy stadion piłkarski na świecie

 

Stadion Gelora Bung Karno, Indonezja - Największe stadiony piłkarskie na świecie

 

Gelora Bung Karno Stadium w Dżakarcie w Indonezji może pomieścić 88 083 widzów i jest największym stadionem piłkarskim w kraju. Jest to również miejsce ważnych meczów piłki nożnej i innych wydarzeń sportowych.

 

9. Stadion Azadi, Iran

 

Stadion Azadi, Iran

 

Stadion Azadi w Teheranie w Iranie może pomieścić 84 412 widzów i jest stadionem domowym irańskiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej. Oprócz meczów piłki nożnej odbywają się tu również inne wydarzenia, takie jak koncerty i wiece polityczne.

 

10. Stadion Santiago Bernabéu, Hiszpania

 

Stadion Santiago Bernabéu, Hiszpania

 

Największe stadiony piłkarskie na świecie. Stadion Bernabéu w Madrycie, w Hiszpanii, może pomieścić 81 044 widzów i jest stadionem macierzystym klubu piłkarskiego Real Madryt. Jest to również miejsce rozgrywania ważnych meczów piłkarskich, takich jak El Clásico przeciwko Barcelonie.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button