styl życiaZdrowie

Postanowienia noworoczne 40 pomysłów 2023

Postanowienia noworoczne 40 pomysłów właściwy początek roku, nowy rok, nowy ty! Rok 2023 jest tuż za rogiem, a po zakończeniu imprezy sylwestrowej i wypiciu koktajli z szampanem, czas zacząć myśleć o pomysłach na noworoczne postanowienia.

 

Obsah článku:

Postanowienia noworoczne

 

Postanowienia noworoczne 2023

 

Być może w przeszłości nie miałeś zbyt wiele szczęścia w dotrzymywaniu swoich noworocznych postanowień. Ale nigdy nie jest za późno, aby przewrócić nowy liść – a Nowy Rok 2022 jest do tego idealny! Jeśli potrzebujesz odrobiny inspiracji, sprawdź naszą listę postanowień noworocznych, które pomogą Ci w pełni wykorzystać rok 2022. Niezależnie od tego, czy chcesz pracować nad swoim zdrowiem fizycznym lub psychicznym, poprawić sytuację finansową, czy stworzyć bardziej znaczące relacje międzyludzkie, możesz wybrać spośród 40 osiągalnych pomysłów na postanowienia noworoczne, które warto uczynić własnymi.

 

Zabawne postanowienia noworoczne 2023

 

Zacznij regularnie zapisywać swoje osobiste myśli, uczucia i spostrzeżenia. Korzyści płynące z prowadzenia dziennika są obfite: Może pomóc zmniejszyć lęk, stworzyć świadomość i regulować emocje. Zabawne postanowienia noworoczne. Dodatkowo, w późniejszym okresie życia, z przyjemnością spojrzysz wstecz na swoje refleksje. Twoje przyszłe ja będzie ci wdzięczne!  noworoczne Postanowienia

 

Dawaj więcej komplementów

 

Vyjadrujte viac komplimentov. 

Mały komplement może przejść długą drogę. Komplement może zwiększyć pozytywność w relacjach i zwiększyć ogólne szczęście. A mówienie komplementów może być równie podnoszące na duchu jak ich otrzymywanie – więc rozjaśnij ich dzień też!

Ustaw automatyczną płatność rachunków

 

Pożegnaj się z opłatami za opóźnienia, włączając automatyczną płatność wszystkich rachunków. To świetny sposób na usprawnienie rachunków, aby zwiększyć swój wynik kredytowy, zaoszczędzić pieniądze i czas oraz nigdy nie przegapić żadnej płatności.

 

Ćwiczenie mówienia „nie”. Postanowienia noworoczne

 

Jeśli uważasz się za osobę, która lubi się podobać, wiesz, jak trudno jest czasem powiedzieć innym „nie”. Nauka delikatnego stawiania granic może naprawdę poprawić twoje relacje z samym sobą i ludźmi, na których ci zależy. Dzięki temu uwolnisz swoje ręce, aby skupić się na rzeczach, które są dla Ciebie naprawdę ważne, jakiekolwiek by one nie były.

 

Zrób listę filmów

 

Vytvorte si zoznam filmov.

Stwórz własną listę filmów lub kup zabawny plakat ze 100 kultowymi perełkami filmowymi.

 

Wysyłaj więcej pocztówek

 

Zrób komuś dzień z serdeczną kartką, niezależnie od tego, czy piszesz, aby podziękować, życzyć szczęśliwych urodzin lub wesołych świąt!

 

Zrób sobie przerwę w mediach społecznościowych

 

Robienie przerwy od mediów społecznościowych może pomóc zmniejszyć uczucia stresu, niepokoju i depresji, które wyzwala nadmierne oglądanie. Instagram uruchomił nawet nowe narzędzie „Take a Break”, które ma zachęcić młodych użytkowników do przerwania cyklu scrollowania i opuszczenia aplikacji po ustalonym czasie.

 

Spróbuj zamrozić wydatki. postanowienia noworoczne 2023

 

Zatrzymaj wszystkie swoje nieistotne wydatki na jakiś okres czasu, czy to będzie dzień, tydzień czy miesiąc.

 

Zrób coś specjalnego

 

Urobte si niečo špeciálne.

Nadszedł nowy rok i nowa okazja, aby wreszcie rozpocząć ten projekt DIY, który odkładałeś na później. Robienie czegoś kreatywnego może być relaksujące, satysfakcjonujące i zabawne! noworoczne Postanowienia.

 

Wyznaczaj cele, a nie postanowienia

 

Aż 80 procent noworocznych postanowień zawodzi w ciągu miesiąca. Unikaj tej pułapki, wyznaczając cele, które są konkretne, mierzalne i określone w czasie.

 

Spać całą noc. Postanowienia noworoczne 2023

 

Spać całą noc. Postanowienia noworoczne 2023

Zaleca się, aby dorośli spali średnio od siedmiu do ośmiu godzin na dobę. Jeśli masz problemy z zasypianiem (lub chcesz zasnąć), pomocne może być wyposażenie miejsca do spania w najwygodniejszą pościel. 

 

Zapisz się na siłownię

 

Choć może to brzmieć jak banał, podjęcie postanowienia o dołączeniu do siłowni w nowym roku może być niezwykle korzystne dla Twojego ciała i umysłu. Jeśli zmagasz się z dotarciem na siłownię lub nie wiesz, co zrobić, gdy już tam będziesz, rozważ próbę wysłania SMS-a do kogoś, kogo znasz.

 

Ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych jednorazowego użytku

 

Tworzywa sztuczne są częścią codziennego życia wielu ludzi, ale nie są dobre dla środowiska. Na szczęście możesz zrobić wszystko, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i ograniczyć (lub przynajmniej nieco spowolnić) globalne ocieplenie – to tak proste, jak używanie butelek, toreb, sztućców i misek wielokrotnego użytku.

 

Stwórz plan oszczędnościowy

 

Nawet jeśli masz tylko kilka wolnych euro każdego tygodnia, odkładanie ich w planie oszczędnościowym może przynieść Ci długoterminowe korzyści. Dobra wiadomość – zwłaszcza jeśli matematyka nie jest Twoją mocną stroną – jest taka, że oszczędzanie nie musi być skomplikowane.

 

Wyrób sobie nawyk codziennego sprawdzania konta bankowego

 

Mówiąc o pieniądzach, warto wyrobić w sobie nawyk regularnego sprawdzania swoich kont bankowych. Oprócz tego, że pomaga śledzić wydatki i wszelkie wpłaty, może również ostrzegać o wszelkich fałszywych opłatach, których zawsze należy unikać..

 

Zostań wczesnym ptakiem

 

Nawet jeśli możesz nie lubić wczesnego wstawania, to jest to sposób na zapewnienie sobie zdrowszego i szczęśliwszego życia. Oprócz tego, że mamy więcej czasu na ćwiczenia przed pracą, to podobno wcześniejsze wstawanie poprawia dietę i jakość snu, co ma bezpośredni wpływ na nastrój. noworoczne Postanowienia.

 

Więcej czytaj, mniej chodź. Postanowienia noworoczne

 

Więcej czytaj, mniej chodź. Postanowienia noworoczne

W świecie, w którym ciągle pojawiają się nowe urządzenia elektroniczne, łatwo można dać się wciągnąć w scrollowanie. Problem polega na tym, że niebieskie światło, które emitują te urządzenia, może utrudniać sen i sprzyjać uczuciu niepokoju ze względu na tendencję do porównywania. W dążeniu do poprawy jakości snu i nastroju odłóż elektronikę i sięgnij po książkę!

 

Znajdź czas na spotkania z przyjaciółmi i rodziną.

 

Im mniej czasu spędzisz na elektronice, tym więcej będziesz miał czasu na spędzenie go z rodziną i przyjaciółmi. (Tak długo, jak nie łączysz się wirtualnie!) W 2022 roku podejmij uzgodniony wysiłek, aby pokazać się dla tych, których kochasz. Będziesz zaskoczony, jak bardzo to proste połączenie może poprawić Twój nastrój i ogólne poczucie zadowolenia z życia.

 

Nie pozwól, by twoje pranie się piętrzyło

 

Wszyscy wiemy jak to jest, gdy ubrania piętrzą się tygodniami, a potem myśl o ich wypraniu nas przytłacza. Tworząc bardziej regularny harmonogram prania, możesz uniknąć tych uczuć stresu – i zawsze mieć pewność, że jesteś dobrze ubrana.

 

Wybierz swoje schody

 

Kiedy żyjesz w tak szybkim świecie jak my, windy, schody ruchome, a nawet przenośniki taśmowe na lotniskach wydają się być najlepszym sposobem na dotarcie z punktu A do punktu B. W rzeczywistości jednak, przy ilości osób próbujących wskoczyć na pokład, mogą one często wstrzymywać cię w drodze do celu. Dodatkowo, okradają cię z wysokiej jakości cardio, więc jeśli twoje ciało jest fizycznie w stanie, weź schody.

 

Pij więcej wody. Postanowienia noworoczne.

 

Pij więcej wody. Postanowienia noworoczne.

Wszyscy jesteśmy winni sięgania po kawę, lemoniadę, herbatę – cokolwiek bardziej ekscytującego niż zwykła woda. Ale zwiększenie spożycia H20 może być kluczem do świecącej skóry, bardziej zrównoważonej diety, poprawy zdolności organizmu do odbicia się od stresu po ciężkim treningu i wiele więcej. Wystarczy powiedzieć, że picie większej ilości wody jest zawsze dobrym postanowieniem noworocznym.

 

Zadbaj bardziej o swoje zdrowie

 

W tym roku nie dodawaj „diety” do listy swoich postanowień. Zamiast tego staraj się myśleć o tym, co spożywasz, jako o sposobie życia, a nie o restrykcyjnym reżimie. noworoczne Postanowienia dla dzieci.

 

Zaangażuj się w harmonogram sprzątania

 

Podobnie jak regularne pranie, regularne sprzątanie może pomóc rozładować stres. Jest coś, co można powiedzieć o efekcie, że czysty dom ma na umysł osoby. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że masz narzędzia, aby ustawić się na sukces!

 

Każdy dzień rozpoczynaj od pożywnego śniadania

 

Nawet jeśli nie jesteś rano głodna, ważne jest, aby wygospodarować czas na śniadanie. W końcu to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! Zamiast sięgać po rozbudowany bar śniadaniowy, rozważ przygotowanie czegoś ze świeżych i zdrowych składników, np. smacznego smoothie lub warzywnego omletu. Twoje ciało ci podziękuje.

 

 

Włącz się w trend pieczenia chleba

 

Prawie każdy próbował piec świeży chleb. Jeśli jeszcze nie zagnietliście ciasta, to nie ma takiej pory jak 2023, żeby wziąć się do roboty. Będziesz zszokowany tym, jakie smaczne smakołyki możesz zrobić od podstaw.

 

Wyczyść swoją szafę

 

Pewnie słyszałaś, że jeśli nie nosiłaś danej rzeczy przez sześć miesięcy, powinnaś usunąć ją ze swojej szafy. Jednak nie zawsze jest to najtrafniejszy sposób na ograniczenie swojej garderoby, ponieważ to, co nosisz, często zależy od pogody i wydarzeń. Mając to na uwadze, najlepsza rada dotycząca czyszczenia szafy, jaką kiedykolwiek otrzymałam, brzmi następująco: Jeśli dziś byś tego nie kupił, wyrzuć to. Często trzymamy rzeczy z niewłaściwego powodu, a ta metoda pomaga naprawdę rozeznać, co warto zachować.

 

Zarezerwuj wizyty u lekarza i dentysty na cały rok

 

Ile czasu minęło od ostatniej wizyty u dentysty? A co z ostatnią wizytą u lekarza pierwszego kontaktu? A co z dermatologiem lub ginekologiem? Aby zająć czymś umysł, zarezerwuj sobie terminy na początku roku i od początku umieść je w kalendarzu.

 

Wybierz się na wycieczkę

 

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to najlepszy sposób, aby poczuć się bardziej uziemionym. Postaraj się więc częściej wychodzić na zewnątrz i poznawać tereny, które być może kiedyś niechętnie odwiedzałeś. Będziesz zaskoczony transformacją, jaką może przynieść wędrówka.

 

Jedz więcej warzyw

 

Mówiono nam to jako małym dzieciom, ale wielu z nas mogło to usłyszeć ponownie. Więc powtórzmy to: Jedz. Więcej. Warzywa. Niezależnie od tego, czy dostaniesz je w lokalnym sklepie spożywczym czy na targu rolniczym, jest to lepsze rozwiązanie niż ciągłe sięganie po przetworzone fast foody i inne ciężkie posiłki.

 

postanowienia noworoczne memy
postanowienia noworoczne memy

 

Chodź na więcej spacerów. Postanowienia noworoczne.

 

 

Chodź na więcej spacerów. Postanowienia noworoczne.
Chodź na więcej spacerów. Postanowienia noworoczne.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem pieszych wycieczek, z pewnością ucieszy Cię fakt, że zwykły spacer może być korzystny dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

 

Natychmiast umyć naczynia. Postanowienia noworoczne.

 

To należy do kategorii dobrych pomysłów na postanowienia noworoczne. Bez względu na to, jak bardzo czujesz się zmęczony, poświęć dodatkowe 30 sekund na opłukanie naczyń i włożenie ich do zmywarki lub suszarki – twoje przyszłe ja będzie ci dozgonnie wdzięczne. W końcu nikt nie lubi mieć do czynienia ze stosami śmierdzących naczyń przez kilka dni po ich użyciu.

 

Zacznij inwestować. Postanowienia noworoczne.

 

Pod względem finansowym nigdy nie jest za wcześnie na inwestycje. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz wystarczającego dochodu rozporządzalnego, aby zainwestować.

 

Co tydzień próbuj nowych zdrowych przepisów. Postanowienia noworoczne.

 

Co tydzień próbuj nowych zdrowych przepisów.

Oprócz rozpoczęcia poranka od pożywnych posiłków i poświęcenia czasu na wypełnienie diety dużą ilością warzyw, znalezienie sposobów na przygotowanie zdrowszych składników jest wielkim krokiem w kierunku zdrowszego i szczęśliwszego życia. Istnieje tak wiele duplikatów przepisów w dzisiejszych czasach, że może nawet okazać się, że można przygotować swoje ulubione comfort foods w lepszy sposób. Czego tu nie lubić?

 

 

Zaplanuj comiesięczne mycie samochodu.

 

Jak często myjesz swój samochód? Czy jest to coś, co planujesz, czy coś, co pojawia się w każdej chwili? Teraz wyobraź sobie, że Twój samochód jest zawsze lśniąco czysty. Przy regularnym myciu samochodu jest to możliwe. Sztuką jest zaplanowanie ich z wyprzedzeniem i umieszczenie w kalendarzu, tak aby faktycznie można było wygospodarować na nie czas.

 

Ofiaruj swój czas. Postanowienia noworoczne.

 

Ofiaruj swój czas.

Wolontariat jest nie tylko niezbędny, by pomóc ważnym organizacjom w kontynuowaniu ich zmieniającej życie pracy, ale także daje osobistą satysfakcję. Czy zdecydujesz się na wolontariat swój czas w organizacji ratowania zwierząt, czyszczenia plaży, lub kuchni zupy, to jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będziesz żałować.

 

Znajdź czas na modlitwę. Postanowienia noworoczne.

 

Zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie są równie ważne, jeśli nie ważniejsze, niż zdrowie fizyczne. W Nowym Roku postaraj się równie mocno zadbać o swoją duszę, jak i o ciało.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button