Atrakcje

Miliarderzy bez studiów TOP 10 miliarderów

Miliarderzy bez studiów. Top 10 miliarderów, którzy nie mają wykształcenia wyższego. Wykształcenie wyższe jest obecnie uważane za warunek konieczny do zrobienia udanej kariery i uzyskania wygodnych dochodów. Uzyskanie dyplomu wyższej uczelni wymaga jednak ogromnej inwestycji. Jednak rosnące czesne to kolejny powód, który zmusza ludzi do pominięcia college’u i rozpoczęcia praktycznego życia bez bardziej zaawansowanej formy edukacji. Tutaj bierzemy spojrzenie na niektóre z najbardziej udanych studentów uniwersyteckich wszech czasów. Zacznijmy więc od naszej listy 10 miliarderów, którzy wcześnie odpadli. Wszyscy ci miliarderzy to przedsiębiorcy, którzy zaczynali od zera, udowadniając, że wykształcenie wyższe nie jest konieczne dla twojej świetlanej przyszłości, jeśli masz doskonały biznesplan. Spójrz na miliardowych potentatów biznesowych, którzy ukończyli studia:

10. Ted Turner

 

Ted Turner

Ted Turner to znany potentat medialny. Tuner, który pochodzi z Ohio, jest wśród potentatów biznesowych, którzy porzucają studia. Uczęszczał do prywatnej szkoły w Chattanooga, Tennessee, a później zapisał się na Brown University. Został wyrzucony zanim uzyskał dyplom z ekonomii. Po wyrzuceniu z pracy Ted dołączył do agencji reklamowej swojego ojca. Kilka lat później zaczął inwestować swój majątek w kupowanie stacji radiowych. Po krótkim czasie zaczął czerpać zyski z tych stacji radiowych. Ted Turner uruchomił Turner Broadcasting System (TBS) w 1976 roku, a CNN wystartował jako pierwszy 24-godzinny kanał informacyjny później w 1980 roku. Wartość netto Teda Turnera wynosi 2,2 mld dolarów.

Jak stworzyć stronę internetową ? Pokażemy ci, jak to zrobić

9. Jack Dorsey

 

Miliarderzy bez studiów

Jack Dorsey od najmłodszych lat był biegły technicznie. Po zapisaniu się na Missouri University of Science & Technology, wkrótce przeniósł się na New York University. Jednak z niewiadomych przyczyn zrezygnował. Następnie założył firmę z Oklahomy, która wysyłała pojazdy za pomocą komunikatorów internetowych, co doprowadziło do jednej z największych innowacji w IT. Jack Dorsey jest jednym z najmłodszych przedsiębiorców na tej liście. Łączna wartość netto Jacka Dorseya wynosi 2,3 mld dolarów i zajmuje dziewiąte miejsce na tej liście.

8. Elizabeth Holmes

 

Elizabeth Holmes

Elizabeth Holmes jest nie tylko jedną z najbardziej utytułowanych bizneswoman, ale także jedną z tych potentatek biznesu, które wcześnie odpadają. Jest założycielką i dyrektorem generalnym firmy Theranos, która powstała w 2003 roku jako firma zajmująca się badaniem krwi. Firma Theranos wprowadziła na rynek innowacyjne urządzenie o nazwie Edison. Do pobierania próbek krwi używa raczej palców niż nakłuwania żył. Theranos to obecnie jedna z najlepszych firm z branży laboratoriów medycznych. Elizabeth Holmes początkowo była zapisana na Uniwersytet Stanforda, ale zdecydowała się opuścić semestr później po założeniu firmy Theranos. Dotychczasowa wartość netto Elizabeth Holmes to ponad 4,5 miliarda dolarów.

Prezent dla mamy na urodziny 22 wskazówka dotycząca prezentu

 

7. Ralph Lauren – Miliarderzy bez studiów

 

Miliarderzy bez studiów

Ralph Lauren jest znanym projektantem mody i właścicielem firmy Ralph Lauren Corporation, która oferuje wysokiej jakości odzież i jest znana na całym świecie. Ralph Lauren ukończył DeWitt Clinton High School i studiował biznes w Baruch College. Uznał to za stratę czasu i po dwóch latach opuścił szkołę. Następnie rozpoczął dwuletnią karierę wojskową w armii amerykańskiej. Wielką inspiracją były dla niego gwiazdy Hollywood, które zaczęły realizować swoją pasję w projektowaniu mody. Pracował jako sprzedawca w firmie produkującej krawaty i wkrótce założył swoją firmę od podstaw. Po pewnym czasie założył własny sklep odzieżowy. Ralph Lauren ma wartość netto 7 miliardów dolarów.

6. Steve Jobs

 

Steve Jobs był współzałożycielem i dyrektorem generalnym Apple Inc. i wraz ze Stevem Wozniakiem odegrał główną rolę w rewolucji komputerów osobistych. Steve Jobs już w młodym wieku przejawiał zamiłowanie do elektroniki i technologii. Po ukończeniu szkoły średniej został zapisany do Reed College w Oregonie. Ze względu na drogie czesne, zdecydował się rzucić studia po jednym semestrze, ponieważ jego przybranych rodziców nie było stać na opłaty.

Ale to nie zabiło w Steve’ie ducha do nauki. Jakiś czas później Jobs i jego przyjaciel Wozniak stworzyli podwaliny pod Apple Inc. firmę znaną na całym świecie z zaawansowanych technologicznie gadżetów i innowacji. Łączna wartość netto Steve’a Jobsa to prawie 8,3 mld dolarów.

 

5. Michael Dell – Miliarderzy bez studiów

 

Michael Dell

Michael Dell od najmłodszych lat był zdolnym uczniem. Jego inteligencja była widoczna już od wczesnej edukacji. W bardzo młodym wieku zdał też egzamin ekwiwalentny na maturę, bo dość chętnie zaczął pracować i zarabiać. Dell miał doskonały zmysł biznesowy, a swoje dochody z pracy na pół etatu inwestował w akcje i czerpał z tego przyzwoite zyski. Michael Dell porzucił Uniwersytet Teksański na pierwszym roku studiów i założył firmę sprzedającą zestawy do modernizacji komputerów, nazwaną później Dell Incorporated. Michael Dell jest założycielem i dyrektorem generalnym firmy Dell Inc. i zajmuje piąte miejsce na naszej liście. Łączna wartość netto Michaela Della według stanu na grudzień 2015 roku wynosi 19,4 mld dolarów.

4. Sheldon Adelson

 

Sheldon Adelson

Sheldon Gary Adelson jest magnatem hotelowym i odnoszącym sukcesy biznesmenem. Adelson urodził się w skromnej rodzinie. Jego ojciec był taksówkarzem, a on sam wszedł w biznes kioskowy w wieku 12 lat, kiedy pożyczył od wujka 200 dolarów, aby uzyskać licencję na sprzedaż gazet w Bostonie. Adelson rozpoczął więc swój biznes w bardzo młodym wieku. Adelson został obdarzony mentalnością środka drogi i łatwo awansował w swojej karierze biznesowej. Opuścił City College of New York, aby zrobić karierę w biznesie. Obecnie jest założycielem, prezesem i dyrektorem generalnym Las Vegas Sands. Łączna wartość netto Sheldona Adelsona wynosi 25,8 mld dolarów. Adelson zajął czwarte miejsce na naszej liście potentatów biznesowych, którzy odpadli.

3. Mark Zuckerberg – Miliarderzy bez studiów

 

Miliarderzy bez studiów

Mark Zuckerberg jest najmłodszym miliarderem na tej liście i zajmuje trzecie miejsce wśród potentatów biznesowych, którzy wcześnie ukończyli studia. Jest powszechnie znany jako odnoszący sukcesy przedsiębiorca z branży IT. Przed rozpoczęciem studiów na Harvardzie zaczął pracować na pół etatu jako niezależny programista komputerowy. W 2002 roku rozpoczął studia nad Facebookiem na Harvardzie. Później porzucił studia na Uniwersytecie Harvarda na drugim roku. Facebook osiągnął poważny status w 2006 roku i obecnie utrzymuje bazę użytkowników liczącą ponad 500 milionów osób. Łączna wartość netto Marka Zuckerberga wynosi 33,3 mld dolarów i zajmuje on trzecie miejsce na tej liście.

2. Larry Ellison

 

Larry Ellison

 

Larry Ellison został wychowany przez przybranych rodziców. Po ukończeniu szkoły średniej Ellison został zapisany na Uniwersytet Illinois. Następnie przez rok studiował na Uniwersytecie w Chicago, po czym postanowił wyjechać i przenieść się do Kalifornii. Ellison podjął się projektu stworzenia baz danych dla rządu federalnego i po dekadzie ciężkiej pracy udało mu się to. Jest założycielem i dyrektorem generalnym Oracle, jednej z największych znanych na całym świecie firm produkujących bazy danych. Ellison jest na drugim miejscu, a jego wartość netto wynosi 43 miliardy dolarów.

 

1. Bill Gates – Miliarderzy bez studiów

 

Miliarderzy bez studiów

Bill Gates jest najbardziej utytułowanym miliarderem, który porzucił szkołę. Od dziecka podziwiał komputery i bardzo się nimi interesował. Koncepcja komputerów była wówczas zupełnie nowa. Od najmłodszych lat Gates był bardzo zdeterminowany, aby poznać komputery i pracować w tej dziedzinie. Został przyjęty na Uniwersytet Harvarda i w tym okresie zaprzyjaźnił się z Paulem Allenem i Stevem Ballmerem.

Po tym jak Bill Gates opuścił Harvard, wraz ze Stevem Allenem i Stevem Ballmerem uruchomił Microsoft. Później opracowali system operacyjny Windows, dzięki któremu komputery osobiste stały się bardziej popularne i dostępne. Windows jest obecnie najczęściej używanym systemem operacyjnym na komputerach osobistych.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button