Zupy

Japońskie naleśniki – najlepszy i najsmaczniejszy przepis

Japońskie naleśniki. Odkąd po raz pierwszy zobaczyłam te gigantyczne, puszyste japońskie naleśniki, mam na ich punkcie obsesję. Z powodu mojej obsesji odwiedziliśmy prawie wszystkie miejsca z puszystymi naleśnikami. Uwielbiam jak smakują japońskie naleśniki: są lekkie, zwiewne i tak pyszne.

 

Naleśniki japońskie

 

Naleśniki japońskie

Najlepszą częścią wizyty w naleśnikarni, oprócz jedzenia naleśników, jest obserwowanie, jak fachowo kształtują, przerzucają i podają na talerze jedną porcję puszystego dobra po drugiej.

Miło popatrzeć, ale jest to też trochę żenujące, bo jestem pewna, że ludzie robiący naleśniki naprawdę nie chcą, żeby ktoś na nie patrzył. Miałbym wielki niepokój, gdyby ludzie dzień po dniu obserwowali, jak wykonuję swoją pracę. Fryzury dla rzadkich włosów

 

Naleśniki japońskie przepis

 

Naleśniki japońskie przepis

 

Puszyste japońskie naleśniki. Te gęste naleśniki są jak małe suflety: kremowe w środku, a na zewnątrz złociste i chrupiące.

 • Czas przygotowania – 15 minut
 • Czas pieczenia – 15 minut
 • Trudność – średnia

Składniki

 

Składniki

 

 • 11/2 szklanki zwykłej mąki (patrz uwaga kucharza)
 • 3 łyżki cukru pudru
 • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
 • 1/2 łyżeczki soli
 • 11/4 szklanki mleka
 • 4 łyżki stołowe niesolonego masła, roztopione i ostudzone, plus dodatkowe do podania
 • 1/2 łyżeczki czystego ekstraktu z wanilii
 • 1 duże żółtko i 3 duże białka
 • 1/4 łyżeczki śmietanki do wina
 • Nieprzywierający spray do gotowania
 • Syrop klonowy do podania

 

Procedura

 

Procedura

 

Wyposażenie specjalne: cztery okrągłe formy o szerokości 7 i wysokości 5 centymetrów

 1.  W dużej misce ubijamy razem mąkę, cukier, proszek do pieczenia i sól.
 2. Ubij mleko, roztopione masło, wanilię i żółtko w średniej misce, aż do połączenia.
 3. W innej dużej misce, ubij białka i śmietanę z tartaru za pomocą miksera elektrycznego na średnio-wysokiej prędkości, aż powstaną sztywne szczyty, około 2 minuty.
 4. Mieszaj mieszankę mleczną z mieszanką mączną aż do połączenia (nie ma znaczenia, jeśli powstanie kilka grudek). Wymieszaj jedną trzecią ubitych białek z mieszanką mąki i mleka. Następnie delikatnie wmieszaj pozostałe białka do momentu połączenia (uważaj, aby nie przesadzić z mieszaniem).
 5. Wnętrze czterech okrągłych foremek o wymiarach 3 × 2,5 cm lekko spryskać nieprzywierającym sprayem do gotowania.
 6. Rozgrzej dużą nieprzywierającą patelnię na średnim ogniu. Pokryć go nieprzywierającym sprayem do gotowania. Umieść przygotowane foremki na środku patelni i wypełnij każdą z nich 1/2 szklanki ciasta (każda foremka powinna wypełnić się mniej więcej do połowy). Przykryj patelnię pokrywką i gotuj, aż ciasto podniesie się do góry i będzie złote na spodzie, około 5 minut. Poluzować spód naleśników za pomocą łopatki. Chwyć szczypcami boki okrągłych form, aby je ustabilizować, a następnie ostrożnie je odwróć. Przykryć i piec, aż druga strona będzie złota, około kolejnych 5 minut. Przełożyć na talerz i usunąć formę. Podawać z masłem i syropem klonowym. Naleśniki powinny być zjedzone zanim się wyklują.
 7. Lekko spryskać formy do pierścieni i pokryć patelnię nieprzywierającym sprayem do gotowania i powtórzyć proces gotowania z pozostałym ciastem.

 

Notatka kucharza

 

Notatka kucharza

 

Przy odmierzaniu mąki, łyżką wsypujemy ją do suchej miarki i wyrównujemy nadmiar. (Przy nabraniu bezpośrednio z torebki mąka jest zbita i w efekcie otrzymujemy suche ciasto).
Zupa grzybowa przepis Najlepsza zupa

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button