Zdrowie

Jak zajść w ciążę – 7 porad jak szybciej zajść w ciążę

Jak zajść w ciążę – 7 porad jak szybciej zajść w ciążę. Chociaż Matka Natura ma wpływ na czas, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić – lub nie zrobić – aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę tak szybko, jak to możliwe. Przeczytaj siedem zatwierdzonych przez ekspertów porad dotyczących zajścia w ciążę

 

1. Jak zajść w ciążę

 

Jak zajść w ciążę

 

Zanim oficjalnie zaczniesz się starać, zrób badania profilaktyczne. Jak zajść w ciążę. Zapytaj swojego lekarza o witaminy prenatalne zawierające kwas foliowy, który pomaga chronić przed niektórymi wadami wrodzonymi, takimi jak rozszczep kręgosłupa. Kwas foliowy działa we wczesnym okresie ciąży, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz wystarczającą ilość kwasu foliowego, zanim zajdziesz w ciążę. Co zrobić z przerzedzającymi się włosami w czasie menopauzy.

 

Zrób to w cyklu przed rozpoczęciem starań. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, musisz je opanować, zanim będziesz mogła bezpiecznie zajść w ciążę.

 

2. Poznaj swój cykl.

 

Poznaj swój cykl

 

Ile wiesz o swoim cyklu menstruacyjnym? Prawdziwe zrozumienie pomoże ci wiedzieć, kiedy jesteś najbardziej płodna. Owulacja to najlepszy czas na zajście w ciążę. To czas, w którym można skupić się na seksie.

 

Pomaga uświadomienie sobie oznak owulacji, na przykład zmiana śluzu szyjkowego. Zazwyczaj staje się ona skąpa i śliska, gdy jesteś najbardziej płodna. U niektórych kobiet może wystąpić również ból jednostronny.

 

Zestawy do przewidywania owulacji mogą również pomóc Ci przewidzieć najlepszy czas na zajście w ciążę. Nie tylko mogą pomóc ci upewnić się, że owulacja jest w przypadku rzadkich stosunków, to powie ci, kiedy je mieć, aby zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

 

Oto jak to działa: Za pierwszy dzień miesiączki uważa się. „Rozpocznij testowanie w dziewiątym dniu i kontynuuj, dopóki nie uzyskasz pozytywnego wyniku. Jednak wiele kobiet ma dłuższe lub krótsze cykle, więc szeroki zakres może pomóc Ci być pewnym.

 

A co jeśli stosowałaś kontrolę urodzeń? Czy trzeba czekać jakiś czas, aby spróbować zajść w ciążę? Nie. Lata temu było tak, że trzeba było odczekać pewien czas po odstawieniu antykoncepcji przed próbą zajścia w ciążę, ale tak już nie jest. Starania o poczęcie można rozpocząć od razu po odstawieniu antykoncepcji. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że można zajść w ciążę przed otrzymaniem okresu, więc śledzenie owulacji może być trudne i może być trudniej ustalić datę porodu. Z tego powodu niektórzy ludzie mogą czuć się lepiej, jeśli poczekają, aż sami dostaną jeden okres.

 

3. Nie przejmuj się tym, jakie pozycje są najlepsze do zajścia w ciążę. – Jak zajść w ciążę

 

Nie przejmuj się najlepszymi pozycjami do zajścia w ciążę - Jak zajść w ciążę

 

Mitów na temat najlepszych pozycji na zajście w ciążę jest wiele, ale to tylko mity – mity. W rzeczywistości nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że pozycja misjonarska jest lepsza niż pozycja na jawie, jeśli chodzi o maksymalizację szans kobiety na poczęcie dziecka.

 

„Bardzo rzadko szyjka macicy kobiety znajduje się w nietypowym położeniu, w którym pewne pozycje mogą mieć znaczenie. Jednak niektóre pozycje, które przeciwstawiają się grawitacji, takie jak siedzenie lub stanie podczas stosunku, mogą zniechęcić plemniki do podróży w górę rzeki. To kwestia grawitacji, a nie chcesz, żeby wszystkie nasiona uciekły – a nasiona to szybkie małe bestie.

 

4. Pozostań w łóżku bezpośrednio po stosunku.

 

Zostań w łóżku zaraz po stosunku

 

Pewnie już to słyszałaś – połóż się w łóżku z nogami w powietrzu po seksie, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę. Werdykt? Nie jest to (w całości) prawda.

 

Dobrą radą jest leżenie w łóżku przez 10-15 minut po stosunku, ale nie musisz mieć nóg w powietrzu. Twoja miednica nie porusza się, gdy stawiasz stopy w powietrzu. W tym czasie nie należy chodzić do toalety. Jeśli poczekasz 10-15 minut, plemniki, które dotrą do szyjki macicy, znajdą się w niej.

 

5. Nie przesadzaj. – Jak zajść w ciążę

 

Nie przesadzaj - Jak zajść w ciążę

 

Uprawianie seksu codziennie, nawet podczas owulacji, niekoniecznie zwiększa szanse na zajście w ciążę. Ogólnie rzecz biorąc, co druga noc w czasie owulacji pomaga zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Plemniki mogą żyć w Twoim organizmie do 5 dni. Najlepszym zaleceniem jest regularny seks – kiedy masz owulację, nawet kiedy jej nie masz.

 

Mówiąc o spermie, noszenie ciasnych ubrań może negatywnie wpłynąć na liczbę plemników. Spędzanie czasu w jacuzzi lub gorącej kąpieli również może być problemem. Przyzwyczajenia Twojego mężczyzny związane z telefonem komórkowym również mogą wymagać pewnych zmian. Badanie wykazało, że mężczyźni, którzy używali urządzenia głośnomówiącego z telefonem komórkowym i trzymali telefon w pobliżu jąder, mieli gorszą jakość spermy.

 

6. Pozbądź się stresu w jakikolwiek sposób.

 

 Pozbądź się stresu w jakikolwiek sposób.

 

Staraj się nie stresować zakładaniem rodziny. Być może przewracasz oczami, gdy ktoś ci mówi: Po prostu zrelaksuj się i przyjdzie, ale stres może faktycznie zakłócić owulację. Dlatego im bardziej się relaksujesz, tym lepiej!

 

Wszystko, co pomoże Ci pozbyć się stresu jest w porządku, o ile jest zdrowe. Istnieją pewne dowody na to, że akupunktura może pomóc zmniejszyć stres i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. I choć picie zbyt dużej ilości alkoholu podczas starań o ciążę nie jest mądre, to lampka wina nie zaszkodzi.

 

7. Żyj zdrowo. – Jak zajść w ciążę

 

Żyj zdrowo - Jak zajść w ciążę

 

Ćwiczenia to zdrowy nawyk – zwłaszcza jeśli pomagają utrzymać idealną wagę. Jednak, jak ze wszystkim, zbyt wiele dobrego może być za dużo. Zbyt duża ilość ćwiczeń może spowodować, że nie będziesz miała owulacji.

 

Co to jest za dużo? Dla różnych kobiet może być różnie. Jeśli jesteś osobą intensywnie ćwiczącą, a mimo to regularnie dostajesz okres, najprawdopodobniej problemem nie jest twój reżim ćwiczeń. Menstruacja to nie pierwsza rzecz, która może Ci się przytrafić, jeśli będziesz ćwiczyć zbyt intensywnie. Pierwszą rzeczą, która się wydarzy jest to, że będziesz miał krótszą drugą połowę cyklu. Okres powinnaś mieć 14 dni po owulacji, ale zbyt intensywne ćwiczenia mogą skrócić tę fazę. Byłby to pierwszy sygnał, że należy ograniczyć swój reżim fitness. Jako najlepszy sposób, aby dowiedzieć się na pewno, ona sugeruje śledzenie, jak długo to trwa, aby uzyskać okres po owulacji.

 

Najlepszym sposobem na zwiększenie szans na zajście w ciążę, przy jednoczesnym uzyskaniu korzyści zdrowotnych wynikających z regularnych ćwiczeń, jest wykonywanie umiarkowanych ćwiczeń fizycznych – np. szybki spacer – przez dwie i pół godziny tygodniowo (lub co najmniej 30 minut przez 5 dni w tygodniu). Najsilniejszy naturalny testosteron – 5 sposobów na jego zdobycie.

 

Rzuć palenie, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę. Oprócz wszystkich innych negatywnych skutków zdrowotnych palenia, nałóg ten zmniejsza również płodność. Wpływa na poziom estrogenów i owulację.

 

I nie przejmuj się zbytnio swoim dziennym planerem. Osiemdziesiąt pięć procent kobiet zachodzi w ciążę w ciągu roku od podjęcia próby.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button