Rośliny użytkowe

Jak najlepiej przechowywać pietruszkę?

Jak przechowywać pietruszkę. Jak przechowywać świeżą pietruszkę: 3 sposoby przechowywania pietruszki. Świeże zioła, takie jak pietruszka, mogą nadać potrawom kolor i aromat oraz poprawić ich wygląd i smak. Dowiedz się, jak przechowywać świeżą pietruszkę, aby jak najlepiej wykorzystać to popularne zioło.

Jak przechowywać pietruszkę w 6 krokach

 

Jak przechowywać pietruszkę w 6 krokach

Pietruszka jest delikatnym ziołem i wymaga łagodnego traktowania. Najlepszym sposobem na przechowywanie delikatnych ziół – takich jak kolendra, szczypiorek i koperek – jest suszenie liści i traktowanie ich jak kwiatów w pojemniku z wodą. Podczas przechowywania pietruszki należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1. Przyciąć pietruszkę. Umieść boćwinę na desce do krojenia i odetnij dolną część łodyg, usuwając dolne pół centymetra. Nie myj natki pietruszki, ale odetnij zrumienione liście, aby zachować świeżość.
2. Umieść zioła w pojemniku. Napełnij szklany słoik lub pojemnik centymetrową warstwą wody i umieść w nim zioła. Użyj zimnej wody, aby utrzymać temperaturę ziół.
3. Przechowuj świeże zioła w lodówce. Kruche zioła powinny być przechowywane w lodówce luźno przykryte plastikową torebką przymocowaną do pojemnika gumką. Worek zapobiegnie utracie wilgoci przez liście i zapobiegnie brązowieniu ziół – zbyt duża ilość tlenu spowoduje brązowienie ziół.
4. Wymiana wody. Wymieniaj wodę co kilka dni, aby zachować jej świeżość.
5. Delikatnie opłucz zioła przed użyciem. Lekko opłucz pietruszkę w zimnej wodzie, a następnie przepuść ją przez wirówkę do sałatek lub umieść na ręczniku papierowym, aby całkowicie wyschła; nadmiar wilgoci powoduje, że staje się śluzowata.
6. Zmiel ją do podania. Drobno posiekaj pietruszkę lub użyj jej jako dodatku do pikantnych potraw, takich jak pieczony drób, świeży makaron, gotowana ryba itp.
Aby jak najlepiej wykorzystać zioła, należy wybierać świeże. Kupując pietruszkę w sklepie spożywczym, unikaj pietruszki z brązowiejącymi łodygami lub więdnącymi liśćmi. Szukaj świeżych, żywych ziół o subtelnym trawiastym zapachu.

 

3 sposoby przechowywania pietruszki

 

3 sposoby przechowywania pietruszki

Istnieje kilka metod przechowywania, które wydłużają okres przydatności do spożycia pietruszki naciowej, dzięki czemu można cieszyć się nią w pesto, salsach i innych dodatkach lub potrawach.

 

1. Przechowywać w lodówce. Przed użyciem opłucz i osusz natkę pietruszki.

 

2. Wysuszyć: Usuń liście z ziół i rozłóż je na talerzu przykrytym ręcznikiem papierowym. Przykryj zioła ręcznikiem papierowym, a następnie podgrzej je w kuchence mikrofalowej. Miękkie zioła, takie jak pietruszka, będą wymagały czterdziestu sekund, a następnie dwudziestosekundowych przerw. Rozdrobnij zioła na proszek za pomocą tłuczka lub robota kuchennego i przechowuj je w szczelnym pojemniku. Świeża pietruszka jest bardziej aromatyczna niż suszona, ale suszone zioła zachowują trwałość przez pewien czas i mogą być ozdobą każdego dania. czerwona kapusta

3. Zamrozić: Posiekaj zioła i umieść je w tackach na kostki lodu. Posmaruj je neutralnym olejem, takim jak lekka oliwa z oliwek lub olej rzepakowy. Zamroź zioła i używaj kostek pietruszki we wszystkich przepisach, które wymagają posiekanej pietruszki, takich jak sosy, zupy lub gulasze. Można je również zamrozić w całości: umieścić je w torebce do zamrażania i przechowywać w bezpiecznym miejscu w zamrażarce, aby zioła nie uległy uszkodzeniu.

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button