Rośliny użytkowe

Jak przechowywać natkę pietruszki w słoiku

Jak przechowywać natkę pietruszki w słoiku. Jak przechowywać pietruszkę. Przechowywać świeżą pietruszkę: 3 sposoby na przechowywanie pietruszki. Świeże zioła, takie jak pietruszka, mogą dodać koloru i aromatu Twoim potrawom oraz poprawić ich wygląd i smak. Dowiedz się, jak przechowywać świeżą pietruszkę, abyś mógł w pełni wykorzystać to popularne zioło.

Jak przechowywać natkę pietruszki w słoiku

 

jak przechowywać natkę pietruszki w słoiku

Pietruszka jest delikatnym ziołem i wymaga łagodnego traktowania. Najlepszym sposobem na przechowywanie delikatnych ziół – do których należą kolendra, szczypiorek i koperek – jest suszenie liści i traktowanie ich jak kwiatów w pojemniku z wodą. Podczas przechowywania pietruszki postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

1. Przyciąć pietruszkę. Umieść ogórek na desce do krojenia i odetnij dolną część łodyg, usuwając dolne pół cala. Nie myć pietruszki, ale odciąć wszelkie zbrązowiałe liście, aby zachować świeżość.
2. Umieść zioła w pojemniku. Napełnij szklany słoik lub pojemnik calem wody i umieść w nim zioła. Użyj zimnej wody, aby utrzymać temperaturę ziół.
3. Świeże zioła przechowuj w lodówce. Kruche zioła należy przechowywać w lodówce luźno przykryte plastikową torebką zabezpieczoną do pojemnika gumką. Woreczek zapobiegnie utracie wilgoci przez liście i nie dopuści do zbrązowienia ziół – zbyt duża ilość tlenu spowoduje zbrązowienie ziół.
4. Zmień wodę. Zmieniaj wodę co kilka dni, aby zachować jej świeżość.
5. Przed użyciem delikatnie wypłukać zioła. Lekko opłucz pietruszkę w zimnej wodzie, a następnie przepuść ją przez salaterkę lub połóż na ręczniku papierowym, aby całkowicie wyschła; nadmiar wilgoci sprawia, że staje się oślizgła. Jak suszyć śliwki – procedura i porady
6. Zmiel ją do podania. Posiekaj pietruszkę drobno lub użyj jej jako dekoracji do pikantnych dań, takich jak pieczony drób, świeży makaron, gotowana ryba i inne.
Aby maksymalnie wykorzystać zioła, należy wybierać świeże. Kupując pietruszkę w sklepie spożywczym, należy unikać pietruszki z brązowiejącymi łodygami lub więdnącymi liśćmi. Szukaj świeżych, żywych ziół o subtelnym trawiastym zapachu. Jak suszyć grzyby – procedura i wskazówki

 

3 sposoby na przechowywanie pietruszki

 

3 sposoby na przechowywanie pietruszki

Istnieje kilka metod przechowywania, które przedłużają trwałość pietruszki płaskolistnej, dzięki czemu można się nią cieszyć w pesto, salsach i innych dodatkach lub daniach. Jak wyhodować śliwkę z pestki

 

1. Przechowywać w lodówce. Przed użyciem opłucz i osusz pietruszkę.

 

2. Suche: Usuń liście z ziół i rozłóż je na talerzu przykrytym papierowym ręcznikiem. Przykryj zioła kolejnym ręcznikiem papierowym, a następnie ponownie podgrzej je w mikrofalówce. Miękkie zioła, takie jak pietruszka, będą potrzebowały na to czterdziestu sekund, po których następują dwudziestosekundowe przerwy. Rozgnieć zioła na proszek za pomocą tłuczka i moździerza lub robota kuchennego i przechowuj w szczelnym pojemniku. Świeża pietruszka jest bardziej aromatyczna niż sucha, ale suszone zioła zachowają się przez jakiś czas i mogą być ozdobą każdej potrawy. Jak przechowywać natkę pietruszki w słoiku.

3. Zamrożenie: Posiekaj zioła i umieść je w foremkach do kostek lodu. Pokryj je neutralnym olejem, np. jasną oliwą lub olejem rzepakowym. Zamraża zioła i używa pietruszki kostki w jakaś przepisach które dzwonią dla siekanej pietruszki, tak jak sosy, zupy lub gulasze. Możesz również zamrozić je w całości: umieść je w torebce do zamrażania i trzymaj w bezpiecznym miejscu w zamrażarce, aby zioła nie uległy obiciu.

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button