Rośliny użytkowe

Jak przechowywać czosnek – zawsze świeży czosnek

Jak przechowywać czosnek? Jak prawidłowo przechowywać czosnek? Nic nie przebije ostrego i wyrazistego smaku świeżego czosnku. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo przechowywać czosnek, ponieważ gdy zacznie się psuć, będzie kiełkował i stanie się gorzki.

 

Jak przechowywać czosnek

 

Jak przechowywać czosnek

 

Niezależnie od tego, czy lubisz dodawać czosnek do marynat, czy używać go do wzbogacania przepisów na łososia, ząbek, który się zepsuł, po prostu się nie nadaje.

Jak utrzymać dłużej świeżość czosnku

 

Jak utrzymać dłużej świeżość czosnku

 

Po pierwsze, wybierz mądrze swoje ząbki czosnku. Szukaj całych główek czosnku z ciasno upakowanymi skórkami i jędrnymi ząbkami. Unikaj tych, które są miękkie i uważaj na kiełki (jasnozielone pędy kiełkujące z wierzchu każdego ząbka czosnku).

 

Czosnek o fioletowym zabarwieniu jest jak najbardziej w porządku – To po prostu zupełnie inna odmiana. urpurowy, zwany hardneck, ma zdrewniałą łodygę biegnącą przez środek główki. Czosnek z białą szyjką, czyli czosnek z miękką szyjką, nie ma tej łodygi. Te dwie odmiany mogą być stosowane zamiennie. Jak przechowywać czosnek. Jak przechowywać buraki – 4 sposoby

Bez względu na to, jaki rodzaj czosnku wybierzesz, oto jak przechowywać zapasy, aby były trwałe:

1. Przechowywać cały czosnek w temperaturze pokojowej

 

Przechowywać cały czosnek w temperaturze pokojowej

Jak przechowywać czosnek. Przechowuj całe główki czosnku w chłodnym, suchym miejscu w torbie lub misce z dobrym przepływem powietrza (na przykład torba siatkowa lub luźno tkany kosz). Przechowuj je w spiżarni lub w koszyku na blacie z dala od słońca.

2. Obrany czosnek przechowuj w lodówce – Jak przechowywać czosnek

 

Obrany czosnek przechowuj w lodówce - Jak przechowywać czosnek

Chociaż nie jesteśmy fanami przechowywania całych główek czosnku w lodówce (może to stymulować kiełkowanie), lodówka jest świetnym miejscem dla całych obranych ząbków, plasterków lub czosnku mielonego. Na przykład, jeśli posiekałeś pęczek czosnku do jakiegoś przepisu i masz jego nadmiar, przechowuj go w szczelnym pojemniku w lodówce. Zużyj go w ciągu 2 do 3 dni.

 

3. Przechowuj dużo czosnku w zamrażarce – Jak przechowywać czosnek

 

Przechowuj dużo czosnku w zamrażarce - Jak przechowywać czosnek

Masz stosy głów? Oto łatwy (i pyszny!) sposób na ich wykorzystanie: Rozgrzać piekarnik do 200°C. Z całych główek czosnku odciąć 1 cm wierzchołki; odrzucić. Umieść każdą główkę czosnku na kawałku folii, skrop oliwą z oliwek i dopraw solą i pieprzem. Zawinąć szczelnie i umieścić w naczyniu do pieczenia. Piec przez 50-60 minut, aż stanie się złotobrązowa i miękka. Pozostawić do lekkiego ostygnięcia, następnie wycisnąć czosnek ze skórek do foremek na kostki lodu, przykryć i zamrozić.

 

Alternatywnie, drobno posiekaj, zetrzyj lub wyciśnij surowe ząbki czosnku do tacek na kostki lodu, przykryj olejem i zamroź. Szybka uwaga na temat bezpieczeństwa żywności: ważne jest, aby zamrozić tę mieszaninę od razu, aby uniknąć choroby przenoszonej przez żywność. W temperaturze pokojowej nie należy przechowywać ani przechowywać w lodówce. Jak przechowywać śliwki – Najlepsze sposoby

 

4. Odwodnienie czosnku

 

Odwodnienie czosnku

Świeże, jędrne, pozbawione pęcherzy ząbki czosnku możesz wysuszyć, aby zrobić smaczne „chipy” czosnkowe, które dodają smaku wszystkiemu, od ryżu po kurczaka. Aby przygotować, obierz i przekrój goździki na pół wzdłuż, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na swoim dehydratorze. Aby odwodnić czosnek w piekarniku, susz go w temperaturze 60°C przez 2 godziny, następnie zmniejsz temperaturę do 50°C i kontynuuj suszenie przez 4 do 6 godzin lub aż czosnek będzie chrupiący. Przechowywać w szczelnym pojemniku w temperaturze pokojowej. Jak przechowywać czosnek.

Jeśli jednak torebka kupiona w sklepie bez recepty zaraz się zepsuje, mamy dla Ciebie inny pomysł. Oto kilka naszych ulubionych przepisów dla miłośników czosnku:

  • Szpinak z czosnkiem i cytryną
  • Krewetki z ząbkami czosnku
  • Pieczone czosnkowe puree z ziemniaków i kalafiora
  • Mini klopsiki z pomidorami czosnkowymi
  • Kurczak na papryce z chrupiącą ciecierzycą i pomidorami

Podsumowanie – Jak przechowywać czosnek

 

Podsumowanie - Jak przechowywać czosnek

Czosnek jest podstawowym składnikiem wielu przepisów – każdy domowy kucharz wie, że ważne jest, aby mieć go pod ręką. Całe główki czosnku można przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym, ciemnym miejscu, obrane lub pokrojone ząbki można przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce, można też zamrozić pieczony czosnek lub świeży czosnek w oleju. Dzięki różnym sposobom przechowywania (i spożywania!) świeżego czosnku, już nigdy nie będziesz musiał się bez niego obyć.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button