Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Atrakcje

Paznokcie – pielęgnacja paznokci , lakier do paznokci , leczenie paznokci

Paznokieć jest płaskim, rogowaciejącym tworem znajdującym się na szczycie stawu palca. Składa się z rogówki, korzenia i łożyska paznokcia.  W paznokciach znajdują się zakończenia nerwowe, dla których odczuwamy ból. Paznokcie rosną bardzo powoli, w ciągu 1 dnia podrastają o około 0,1 mm, dlatego też potrzeba nawet 6 miesięcy, aby paznokieć urósł do normalnej wielkości. Paznokcie rosną szybciej niż paznokcie u stóp, a latem rosną dość szybko niż zimą.

 

Pielęgnacja paznokci

 

jak dbać o paznokcie

Jeśli Twoja rogówka ulega rozszczepieniu lub pękaniu, to jest to wynik tego, że rogówka nie ma wystarczającej ilości składników budulcowych. W tym stanie należy zacząć przyjmować witaminy E,D,C, minerały oraz zapobiegać kontaktowi dłoni z substancjami chemicznymi, np. Podczas pracy używam rękawic ochronnych.

Nie należy ich przecinać, lecz przycinać pilnikiem w jednym kierunku.  Dobrym pomysłem jest również pomalowanie paznokci, doda im to siły i zapobiegnie ich łamaniu. Zaleca się nie lakierować ich, ponieważ chemia zawarta w lakierze uszkadza i niszczy je.

Dla zniszczonych i słabych paznokci dobre są okłady z migdałów, leczenie kremami, różne kąpiele np. moczenie paznokci w oliwie z oliwek lub oleju słonecznikowym.

PRZEPIS NA LECZENIE DŁONI, SKÓRY I PAZNOKCI

 

leczenie paznokci

 

Białe plamy na paznokciach

Te białe plamki na paznokciu powstają w wyniku uderzenia lub urazu paznokcia (np. podczas pracy, manicure itp.), do płytki paznokcia dostaje się powietrze i powstaje pęcherzyk powietrza. Dlatego dobrze jest przyjmować witaminy A,D, wapń i białko.

 

białe plamy na paznokciach

 

Zażółcone paznokcie

 

 Często występują u palaczy .Można je czyścić w następujący sposób: roztworem soku z cytryny i nadtlenku wodoru.

Brązowe paznokcie

Powstają one, gdy myjemy warzywa i owoce . Użyj soku z cytryny lub rozcieńczonego octu, jeśli nie możesz oczyścić z brązu swoich paznokci.

 

Tłuste zabrudzenia na paznokciach

Jeśli naprawiałeś samochód lub farbowałeś lub malowałeś i nie możesz pozbyć się brudu , spróbuj użyć myjni ( solvina ) .

Manicure

 

jak malować paznokcie

 

  • Jak już powiedzieliśmy lakier jest doskonałym zabezpieczeniem. Lakier zawiera działanie odwadniające i kto ma kruche i łamliwe paznokcie , nie należy ich tak często malować .
  • Manicure obejmuje również codzienną pielęgnację i czyszczenie paznokci . Opiłowujemy paznokcie ( w jednym kierunku ) i dociskamy nową skórę, która rośnie obok paznokcia. Skóra wokół paznokcia nie jest nacinana. Chroni je przed zapaleniem , różnymi infekcjami i przed urazami .
  • Rośliny do cienia – 11 roślin pokojowych do cienia

Jak pomalować paznokcie

 

zniszczone paznokcie

1. usuń stary lakier na paznokciach specjalnym zmywaczem do paznokci.
2.  Wyrównaj je  za pomocą pilnika , pilnika od krawędzi do środka.
3. Namocz palce w wodzie z mydłem, aby zmiękczyć skórę.
4. Przesuń skórkę paznokcia w kierunku korzenia, aby nie przeszkadzała podczas malowania.
5. Przed nałożeniem lakieru do paznokci należy umyć paznokcie.
6. Pomaluj paznokcie w następujący sposób:

  • Nałożyć lakier bazowy, czyli lakier transparentny i pozostawić do wyschnięcia
  • Lakier kolorowy nakładamy 3 razy, przy bogatych kolorach wystarczy 2 razy.
  • Paznokcie w kształcie migdałów są łatwe do pomalowania: Malujemy je na całej powierzchni bez konieczności nakładania czegokolwiek
  • Kwadratowe kształty paznokci maluje się zostawiając wolny pasek wokół krawędzi paznokcia, aby wyglądały na dłuższe i węższe.
  • Okrągłe kształty paznokci maluje się w taki sam sposób jak kwadratowe.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button