Atrakcje

Top 10 najbardziej inteligentnych ludzi na świecie

Mózg jest najbardziej tajemniczą częścią ludzkiego ciała. Jest to najważniejsza część naszego systemu. Ale co właściwie sprawia, że niektórzy ludzie są tak inteligentni? Niektórzy nazywają je anomaliami, inni przyjmują je jako dar. Na całym świecie jest wielu bardziej inteligentnych ludzi. A my wybraliśmy najinteligentniejszych z nich Przyjrzyjmy się ludziom o najwyższym odnotowanym IQ. 10 najbardziej inteligentnych ludzi na świecie.

10. Garry Kasparow

Garry Kasparow

Garry Kasparov ma podobno IQ równe 190.

Kasparow całkowicie oszołomił świat, gdy w 2003 roku zagrał remis z komputerem szachowym, który potrafił obliczyć trzy miliony pozycji na sekundę. Jest on arcymistrzem szachowym z Rosji. W wieku 22 lat został najmłodszym niekwestionowanym mistrzem świata, pokonując ówczesnego mistrza Anatolija Karpowa.

9. Philip Emeagwali

Philip Emeagwali


Podobno ma IQ na poziomie 190 .

Philip Emeagwali to nigeryjski inżynier, matematyk, informatyk i geolog. Był jednym z dwóch laureatów nagrody Gordona Bella z 1989 roku, przyznawanej przez IEEE, za wykorzystanie superkomputera Connection Machine do wspomagania badań pól naftowych.

8. Marilyn vos Savant

8. Marilyn vos Savant


Marilyn vos Savant ma potwierdzone IQ na poziomie 190.

W 1985 roku Księga Rekordów Guinnessa przyjęła wynik IQ vos Savanta Jest popularną felietonistką magazynu Parade. Poprzez „Zapytaj Marilyn” czytelnicy mogą przesyłać zagadki i pytania na różne tematy, które Wasp Savant może rozwiązać i na nie odpowiedzieć. Filmy wojenne

7. Mislav Predavec

7. Mislav Predavec


Mislav Predavec ma podobno IQ równe 192.

Chorwacki profesor matematyki Mislav Predavec zajął 7 miejsce. miejsce na liście 10 najbardziej inteligentnych ludzi na świecie. Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia GenerIQ. Elitarna organizacja skupiająca najinteligentniejszych ludzi na świecie. Jest również właścicielem i dyrektorem firmy handlowej.

6. Rick Rosner

6. Rick Rosner


Rick Rosner ma podobno IQ równe 192.

Na zwykły rzut oka Rick Rosner nie zostałby uznany za jednego z najbardziej inteligentnych ludzi na świecie. Ma szorstkie i twarde usposobienie, ponieważ spędził kilka lat jako bramkarz w barze. To amerykański producent telewizyjny, który najbardziej znany jest ze stworzenia programu telewizyjnego CHiP. Rosner opracował później przenośną telewizję satelitarną we współpracy z DirecTV.

5. Christopher Langan

5. Christopher Langan


Christopher Michael Langan ma potwierdzone IQ na poziomie 195.

Langan jest amerykańskim autodydaktą z IQ, które ma wynosić od 195 do 210. Media oznaczyły go jako „najmądrzejszego człowieka w Ameryce” i „najmądrzejszego człowieka na świecie” . Zaczął mówić w wieku sześciu miesięcy. Dodatkowo nauczył się czytać, gdy miał zaledwie 3 lata. Langan opracował „teorię relacji między umysłem a rzeczywistością”, którą nazywa „kognitywno-teoretycznym modelem wszechświata” (CTMU).

4. Dr Evangelos Katsioulis

4. Dr Evangelos Katsioulis
Evangelos Katsioulis ma podobno IQ równe 198.

Znany z wysokiego wyniku inteligencji. Evangelos Katsioulis jest obywatelem Grecji, który pracuje jako lekarz i psychiatra. Studiował filozofię, technologię badań medycznych i psychofarmakologię. Jest założycielem World Intelligence Network (WIN); międzynarodowej organizacji zrzeszającej społeczeństwa o wysokim IQ. Założył również AAAA.GR, pionierski zespół wolontariuszy zajmujący się identyfikacją i wspieraniem osób uzdolnionych w Grecji. Katsioulis jest również dobrym malarzem i przyzwoitym pływakiem.

3. Kim Ung-Yong

3. Kim Ung-Yong


Kim Ung-Yong ma potwierdzone IQ na poziomie 210.

Z udowodnionym IQ na poziomie 210, koreański inżynier budowlany Ung Yong jest uważany za mistrza w dziedzinie cudów dziecięcych. W wieku 6 miesięcy był w stanie mówić i rozumieć język koreański i inne języki. W wieku 3 lat potrafił już czytać w kilku językach, w tym: koreańskim, japońskim, niemieckim i angielskim, a także rozwiązywać skomplikowane zadania rachunkowe, które były pokazywane na żywo w japońskiej telewizji. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „Najwyższe IQ”

2. Christopher Hirata

2. Christopher Hirata


Hirata ma potwierdzone IQ na poziomie 225.

Christopher Hirata od dzieciństwa był geniuszem. Gdy miał zaledwie 13 lat zdobył złoty medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej. W wieku 16 lat współpracował z NASA przy jej misji podboju Marsa. W wieku 22 lat uzyskał doktorat na Uniwersytecie Princeton. Hirata jest autoryzowanym geniuszem dziecięcym. Jest amerykańskim kosmologiem i astrofizykiem. Obecnie wykłada astrofizykę w Center for Cosmology and AstroParticle Physics (CCAPP) na OSU.

1. Terence Tao

1. Terence Tao
Terrence Tao ma potwierdzone IQ na poziomie 230.
Terence Tao, obdarzony zdumiewającym IQ 230, znajduje się na szczycie tej listy najinteligentniejszych ludzi świata. Jest chińsko-amerykańskim matematykiem urodzonym w Australii. Pracuje w zakresie analizy harmonicznej, równań różniczkowych cząstkowych, kombinatoryki addytywnej, ergodycznej teorii Ramseya; teorii macierzy losowych i rachunku analitycznego. W ciągu zaledwie 8 lat, Tao zdobył 760 na SAT przed 1995, zdobył doktorat z Princeton . W wieku 20 i 24 lat został najmłodszym profesorem na UCLA. Zdobył inspirujące nagrody; takie jak Clay Research Award w 2003 roku, kilka to Becher Memorial Award w 2002 roku i Salem Award w 2000 roku.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button