styl życia

Jak handlować Bitcoinem – 10 wskazówek, aby zacząć.

Jak handlować Bitcoin: 10 wskazówek, aby nauczyć się handlować Bitcoin.  Bitcoin jest najpopularniejszym instrumentem wśród traderów handlujących na rynku kryptowalut.

 

Jak handlować Bitcoinem

 

Jak handlować Bitcoinem

 

Od czasu pierwszego odkrycia w 2009 r. odnotował gwałtowny wzrost i chociaż uważa się, że jego czasy świetności minęły, pozostaje najczęściej handlowanym aktywem cyfrowym i posiada znaczny potencjał zysku dla bystrych inwestorów.

 

Do handlu bitcoinami należy jednak podchodzić ostrożnie, gdyż wiąże się on ze znacznym ryzykiem.

 

Ponieważ jest to rynek zdecentralizowany, jest on wysoce spekulacyjny. W przeciwieństwie do walut handlowanych na rynkach walutowych, na których wartość wpływają scentralizowane rządy, aktywność gospodarcza i globalne wydarzenia, wartość bitcoina i wszystkich innych kryptowalut jest w dużej mierze określana przez podaż i popyt.

 

Ta zmienność, w połączeniu z kwestiami bezpieczeństwa, które towarzyszą cyfrowym aktywom, sprawia, że zarządzanie ryzykiem jest najważniejszym czynnikiem w strategii handlu bitcoinami. Poniższe wskazówki dotyczące handlu bitcoinami zostały zebrane, aby pomóc Ci poruszać się po rynku kryptowalut i zmniejszyć ryzyko.

10 obowiązkowych porad dotyczących bitcoinów

 

10 obowiązkowych porad dotyczących bitcoinów

Poniższe wskazówki dotyczące handlu bitcoinami nie są wyczerpujące i nie stanowią profesjonalnego doradztwa inwestycyjnego. Zamiast tego, należy użyć tego artykułu jako punktu wyjścia do badań przed użyciem jednego z wielu dostępnych kont demo, aby doskonalić swoje umiejętności handlowe przed otwarciem prawdziwej pozycji.

 

1. Zacznij od małej

 

 Zacznij od małej

Pierwszą z naszych wskazówek dotyczących handlu bitcoinami jest postępowanie z ostrożnością i rozpoczęcie od stosunkowo małej inwestycji.

Chociaż jest to ekscytujący rynek z reputacją dostarczania znacznych zysków w krótkim czasie do szczęśliwej garstki, handel bitcoinami nie jest w żadnym wypadku łatwy i wiąże się z ogromnym ryzykiem.

Kryptowaluty w ogóle są niezwykle zmienne. Unikaj pokusy wejścia z całą bronią i zamiast tego zdecyduj się na transakcje o małych stawkach, które pozwolą Ci uzyskać przegląd rynku przy minimalnym ryzyku.

 

Oczywiście, najlepszą poradą bitcoinową ze wszystkich jest to, aby nigdy nie handlować więcej niż możesz sobie pozwolić na stratę.

 

2. Wybierz bezpieczny portfel

 

Wybierz bezpieczny portfel

Twój portfel bitcoin jest repozytorium Twoich cyfrowych aktywów, więc ważne jest, aby wybrać go mądrze, aby zapewnić bezpieczeństwo i łatwość dostępu.

Istnieje kilka opcji, wszystkie z własnymi cechami i funkcjami.

Dla początkujących traderów zaleca się handel za pośrednictwem renomowanego brokera, takiego jak Coinbase, i korzystanie z udostępnionego przez niego portfela. Jeśli jednak chcesz wybrać swój własny portfel, będziesz musiał zdecydować, który typ będzie dla Ciebie odpowiedni. Jak handlować Bitcoinem?

Portfele określane są jako ciepłe lub zimne:

  • Gorące portfele są podłączane do internetu, a następnie otwierane przez hakerów
  • Zimne portfele utrzymują Twoje aktywa w trybie offline i są ogólnie uważane za bezpieczniejsze
    Jeśli chcesz natychmiastowy dostęp i tylko trzymać małą ilość bitcoins, gorący portfel powinien zrobić sztuczkę tak długo, jak dwukrotnie sprawdzić reputację dostawcy. Jeśli posiadasz bitcoiny o dużej wartości, lepiej wybrać zimny portfel.
  • Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów

W idealnej sytuacji powinieneś korzystać z obu opcji, mając do dyspozycji tylko ograniczoną ilość pieniędzy, a większość środków bezpiecznie przechowując w trybie offline.

 

3. Poznaj rynek – Jak handlować Bitcoinem

 

Poznaj rynek - Jak handlować Bitcoinem

Jedynym niezawodnym sposobem, aby stać się udanym traderem bitcoinów, jest wykonanie pracy domowej i poznanie rynku.

Są jednak kroki, które możesz podjąć, aby poszerzyć swoją wiedzę.

Analiza techniczna jest kluczową umiejętnością w badaniach, więc poświęć czas na ćwiczenia w czytaniu wykresów i identyfikowaniu wzorców, które pomogą Ci opracować strategie handlowe.

Należy również zachować ostrożność w przypadku wskazówek dotyczących bitcoinów od innych handlowców. Charakter rynku sprawia, że wiele osób czeka, aby wykorzystać niedoświadczonych. Ci sami ludzie są zbyt szczęśliwi, aby powiedzieć ci „właściwy czas na zakup” w nadziei pompowania wartości, więc mogą odejść z dużą wygraną. Nigdy nie przyjmuj porad na twarz i zrób należytą staranność przed wejściem do sklepu.

 

4) Podjęcie decyzji o strategii biznesowej

 

Podjęcie decyzji o strategii biznesowej

Zanim w ogóle zaczniesz rozważać otwarcie pozycji, powinieneś dokładnie przemyśleć, jakim typem tradera chcesz być. W dużej mierze będzie to zależało od ilości czasu, jaki masz do poświęcenia na handel i analizę rynku oraz od tego, jak szybko chcesz osiągnąć zysk.

Traderzy Bitcoinów zazwyczaj należą do jednej z czterech kategorii:

  • Najbardziej aktywni są scalperzy, którzy dokonują kilku transakcji dziennie z niewielkim zyskiem.
  • Day traderzy wchodzą i wychodzą z rynku w ciągu 24 godzin, wykorzystując krótkoterminowe ruchy rynkowe.
  • Inną techniką jest swing trading, który opiera się na dogłębnej analizie technicznej w celu wychwycenia trendów rynkowych.
  • Wreszcie, możesz być inwestorem pasywnym, który utrzymuje swoje pozycje z nastawieniem na długoterminowy zysk. Korzyści z tego ostatniego podejścia omawiamy w ósmym numerze naszych porad dotyczących handlu bitcoinami.
  • Jak czyścić biżuterię – 7 domowych sposobów

 

5. Bądź ścisły w kwestii zysków docelowych i zleceń stop loss

 

Ściśle przestrzegaj celów zysku i zleceń stop loss

Jak wspomniano wcześniej, bitcoin jest nieprzewidywalnie zmienny, bardziej niż jakikolwiek inny instrument finansowy, więc posiadanie planu i trzymanie się go jest niezbędne.

Przed otwarciem pozycji zastanów się, jaki poziom zysku byłbyś skłonny przyjąć na transakcję, na jakie straty możesz sobie pozwolić, i od samego początku ustal poziom celu i stop-loss.

Jest to jedna z najważniejszych wskazówek, ponieważ bez zdyscyplinowanego podejścia, zbyt łatwo jest narazić się na potencjalnie niszczący ruch.

 

Wielu początkujących traderów pada ofiarą chciwości i utrzymuje pozycję w celu osiągnięcia kolejnego zysku, tylko po to, by zobaczyć, jak ceny spadają, podczas gdy inni optymistycznie przekonują samych siebie, że trend spadkowy odwróci się, gdy będą spadać głębiej w strefę strat.

Ściśle przestrzegając celów zysku i zleceń stop-loss, możesz łatwo uniknąć tej pułapki i zminimalizować swoje ryzyko.

 

6. Używaj dźwigni finansowej z najwyższą ostrożnością – Jak handlować Bitcoinem

 

Używaj dźwigni finansowej z najwyższą ostrożnością - Jak handlować Bitcoinem

Dźwignia finansowa pozwala na utrzymanie znacznie wyższej stawki w transakcji, niż pozwalałby na to rzeczywisty kapitał na rachunku. Chociaż może się to wydawać kuszące i rzeczywiście może prowadzić do znacznych zysków, może również prowadzić do ogromnych strat, jeśli transakcja z wykorzystaniem dźwigni finansowej obróci się przeciwko tobie.

Skuteczne wykorzystanie dźwigni finansowej to wyważenie ryzyka i zysku, a opanowanie jej wymaga praktyki. Jak handlować Bitcoinem?

Dla początkujących bitcoinów, najlepiej jest używać dźwigni z wyjątkową ostrożnością, a najlepiej unikać jej całkowicie, przynajmniej do czasu, gdy rozwinie się pewność siebie i styl handlowy.

Tylko najbardziej doświadczeni traderzy z dogłębną znajomością rynku powinni przyjąć dźwignię jako część swojej strategii handlowej bitcoin.

 

7. Dywersyfikacja z różnymi kryptowalutami – Jak handlować z Bitcoinem.

 

 Dywersyfikacja z różnymi kryptowalutami - Jak handlować Bitcoinem.

 
Najważniejsze wskazówki dotyczące handlu bitcoinami to te, które skupiają się na ograniczaniu ryzyka, a dywersyfikacja portfela jest jedną z takich wskazówek.

Zbyt wielu początkujących traderów rozwija obsesję na punkcie potencjału bitcoina i nie zajmuje się jego wadami.

Handlując innymi kryptowalutami, zabezpieczasz swoją inwestycję. Jeśli wartość jednego z nich spadnie, Twoja strata może zostać zrekompensowana przez zysk innego.

Dywersyfikacja może również zwiększyć Twoje zyski w dobrych warunkach rynkowych. Jeśli mądrze zainwestowałeś, możesz w końcu posiadać wiele aktywów o wysokiej wartości.

Ważne jest jednak, aby nie rozcieńczać zbytnio portfela. Nadal musisz przeznaczyć odpowiednią ilość kapitału na każdą transakcję. Znajdź równowagę, która odpowiednio zwiększy Twój potencjał zysku, jednocześnie minimalizując ekspozycję w każdej z kryptowalut.

8. Kup i trzymaj Bitcoin – Jak handlować Bitcoin

 

Kup i trzymaj Bitcoin - Jak handlować Bitcoin

Jak wspomniano powyżej, istnieje kilka rodzajów strategii handlu bitcoinami. Podejście buy-and-hold jest strategią pasywną, w której pozycje utrzymywane są od kilku tygodni do lat.

Metoda ta ma kilka zalet:

Kupno i posiadanie bitcoina pozwala ominąć jego krótkoterminową zmienność. Nie jest rzadkością doświadczanie znaczących ruchów w ciągu każdego dnia, co może oznaczać, że Twoje cele stop loss i take profit są łatwo osiągane, wybijając Cię z transakcji.

To z kolei może prowadzić do over-tradingu, a ponieważ otwarcie nowej pozycji jest kosztowne, over-trading może poważnie zmniejszyć Twoje zyski.

Jako pasywny trader możesz utrzymywać otwartą pozycję i potencjalnie osiągać dobre zyski przy niewielkim zaangażowaniu czasowym, ale nadal musisz mieć solidną strategię zarządzania ryzykiem w miejscu ze starannie przemyślanymi zleceniami stop loss.

 

9. Kontroluj swoje emocje

 

Kontroluj swoje emocje

Oprócz wskazówek dotyczących handlu bitcoinami, które wiążą się z zarządzaniem ryzykiem i strategią, istnieją również czynniki emocjonalne, na które należy zwracać uwagę, przede wszystkim strach przed przegapieniem (FOMO).

Biorąc pod uwagę ekstremalną zmienność bitcoina, nie jest rzadkością, że dramatyczne skoki cenowe występują w bardzo krótkim czasie, a to może być kuszące, aby kupić w trendzie wzrostowym, obawiając się, że jeśli nie, przegapisz duży zysk.

Jednak jest to sprzeczne z najbardziej podstawową zasadą tradingu – kupuj nisko, sprzedawaj wysoko.

Jeśli bitcoin gwałtownie wzrósł, są szanse, że już przegapiłeś słodki punkt trendu wzrostowego i skończy się płacąc premię za aktywa, które nieuchronnie spadnie w wartości, co stawia cię na znacznej stracie.

Stanie się ofiarą FOMO jest jednym z głównych powodów, dla których wielu startupowych marketerów ponosi porażkę. Bądź ostrożny i zaakceptuj, że niektóre zyskowne okazje po prostu nie były przeznaczone.

 

10. Uważaj na oszustów – jak handlować Bitcoinem

 

Uważaj na oszustów - jak handlować Bitcoinem

Niestety, brak centralnej giełdy i niewielka ilość regulacji sprawia, że rynek bitcoina jest idealnym środowiskiem dla oszustów.

Fałszywe giełdy i portfele są powszechne, podobnie jak oszustwa phishingowe, w których fałszywe e-maile przekierowują Cię na fałszywe strony identyczne z platformami.  Używasz do zbierania wrażliwych danych.

 

Schematy Ponzi, które działają na zasadzie piramidy, oferują inwestorom zwiększone zyski. Którzy rekrutują kolejnych inwestorów. Należy ich unikać za wszelką cenę.

Kolejny problem to oczywiście. Malware i bez odpowiednich środków bezpieczeństwa wokół portfela bitcoin, narażasz się na ryzyko opróżnienia konta.

 

To tylko niektóre z oszustw, na które należy uważać. Ponieważ handel bitcoinami jest tak otwartym, skomplikowanym i stosunkowo nowym rynkiem. Regularnie pojawiają się nowe zagrożenia. Jak handlować Bitcoinem?

Tak więc ostatnią z naszych 10 wskazówek dotyczących handlu bitcoinami jest zachowanie rozsądku. Zwracaj uwagę na wszystko, co niepożądane i stosuj solidne środki bezpieczeństwa.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button