Atrakcje

Potwory historyczne Top 10 potworów historycznych

Potwory historyczne Top 10 potworów historycznych. Historyczne potwory z całego świata .Mity i legendy o potworach i potworach .Artykuł o historycznych potworach . 

10. Oni Japan – Potwory historyczne

 

10. To japońskie potwory historyczne

Przedstawienia oni różnią się znacznie, ale zazwyczaj są oni przedstawiani jako ohydne, gigantyczne stworzenia z ostrymi pazurami, kędzierzawymi włosami i dwoma długimi rogami wyrastającymi z ich głów. W większości są humanoidalne, ale czasami wykazują nienaturalne cechy, takie jak nieparzysta liczba oczu lub dodatkowe palce u rąk i nóg. Ich skóra może mieć dowolną liczbę kolorów, ale szczególnie często spotykane są czerwony i niebieski. Ich zadziorny wygląd podkreślają jedynie przepaski, które zwykle noszą. Istnieje również bardzo oczywiste podobieństwo do diabłów w tradycji judeochrześcijańskiej.

9. Ogr Francja – Potwory historyczne

 

9. Ogr Francja Potwory historyczne


Ogr to wielki, zły i ohydny humanoidalny potwór. Ogry są często przedstawiane w bajkach i folklorze jako żerujące na ludziach i pojawiły się w wielu klasycznych dziełach literatury. Ogry często przedstawiane są z dużymi głowami, bogatymi włosami i brodami, ogromnymi brzuchami i silnymi ciałami.

Największa jaskinia na świecie – 8 największych jaskiń na świecie

8. Wampir słowiański – Potwory historyczne

 

8. Wampiry Słowiańskie potwory historyczne


Wampiry to mitologiczne lub folklorystyczne stworzenia, które znane są z tego, że żywią się ludzką krwią lub siłą życiową, ale w niektórych przypadkach mogą żerować na zwierzętach. Chociaż wampiry mają różne cechy charakterystyczne w zależności od tego, którą tradycję się czyta, w większości przypadków określa się je jako ożywione zwłoki, które odżywiają się poprzez wysysanie i spożywanie krwi żywych istot. Termin ten został spopularyzowany na początku XVIII wieku. wieku i wywodzi się z folkloru południowo-wschodniej Europy, zwłaszcza Bałkanów i Grecji. Potwory historyczne Wampiry ludowe przedstawiane były jako nieumarłe istoty, które odwiedzały bliskich i powodowały psoty lub śmierć w dzielnicach, które zamieszkiwały za życia. Nosili welony, nie mieli kłów i często mówiono, że są bladzi i czerwoni lub mają ciemne twarze.

7) Mumia egipska – potwory historyczne

 

7. mumia egipska Potwory historyczne


Mumia to zwłoki, których skóra i wysuszone mięso zostały zakonserwowane przez ekspozycję na chemikalia, ekstremalne zimno, bardzo niską wilgotność lub brak powietrza. Popularne są (głównie wysokie) pogłoski o klątwach związanych z rozbijaniem grobów zmumifikowanych ciał lub samych mumii. Te historie o klątwie ostatecznie doprowadziły do współczesnego fikcyjnego spojrzenia na chodzące mumie

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

6. Wilkołak germański

6. Wilkołak germański Potwory historyczne


Wilkołaki to mitologiczne lub ludowe osoby posiadające zdolność do przemiany w wilka lub wilkopodobne stworzenie, świadomie za pomocą magii lub po otrzymaniu klątwy.Historyczne potwory  Średniowieczny kronikarz Gervase z Tilbury wiązał przemianę z występowaniem pełni księżyca; istnieją jednak dowody, że skojarzenie to istniało wśród starożytnych Greków, co pojawia się w pismach Petroniusza. Niektóre współczesne spekulacje sugerują, że wiara w wilkołaki (i wampiry) może pochodzić z rzeczywistych przypadków medycznych osób cierpiących na porfirię.

5. Anglosaski szpak

5. Anglosaskie gobliny Potwory historyczne

Potwory historyczne Goblin to zła, złośliwa istota z folkloru, często określana jako groteskowo oszpecony lub upiorny gnom. Gobliny mogą mieć różny wzrost od krasnoluda do człowieka. Przypisuje się im różne (czasem sprzeczne) zdolności, temperament i wygląd w zależności od historii i kraju pochodzenia. W niektórych przypadkach gobliny zostały sklasyfikowane jako stale irytujące małe stworzenia.

4) Ghul na Bliskim Wschodzie

 

4) Ghul na Bliskim Wschodzie Potwory historyczne

 

Demon to potwór ze starożytnego folkloru arabskiego, który zamieszkuje cmentarze i inne niezamieszkane miejsca. W starożytnym folklorze arabskim ghule należały do diabelskiej klasy dżinów (duchów – skąd pochodzą dżiny) i podobno wywodziły się od Iblisa, muzułmańskiego księcia ciemności (szatana). Potrafiły nieustannie zmieniać formę, ale ich obecność zawsze można było rozpoznać po niezmiennym znaku: tylnych kopytach. Historyczne potwory przyciągały nieostrożnych podróżników na opustoszałe pustkowia, by ich zabić i pożreć. Stwór polował również na małe dzieci, okradał groby i zjadał zmarłych.

 

3. Banshee Celtic

3. Banshee Celtic

Według legendy Banshee zawodzi wokół domu, jeśli ktoś z domowników ma umrzeć. Gdy pojawiało się kilka banshees jednocześnie, wskazywało to na śmierć kogoś wielkiego lub świętego. Opowieści mówią niekiedy o tym, że kobieta, nawet jeśli była nazywana wróżką, była duchem, często była to konkretna zamordowana kobieta lub kobieta, która zmarła przy porodzie. Często są ubrane na biało lub szaro, często mają długie jasne włosy, które czeszą srebrnym grzebieniem. Inne historie przedstawiają je ubrane na zielono, czerwono lub czarno z szarą peleryną.

2. grecka Gorgona

2. grecka Gorgona


Potwory historyczne W mitologii greckiej Gorgona była brutalnym kobiecym potworem o ostrych kłach i włosach żywych jadowitych węży. Gorgony bywają przedstawiane jako skrzydła ze złota, miedziane pazury i kły dzików. Według mitów, ujrzenie twarzy Gorgony zamieniało wzruszonego w kamień. Homer mówi tylko o jednej Gorgonie, której głowa przedstawiona jest w Iliadzie jako uwięziona w środku wnęki Zeusa. Hezjodos zwiększa liczbę Gorgonek do trzech: Stheno (potężna), Euryale (skrajna wiosna) i Meduza (królowa) i czyni je córkami boga morza Phorcysa i Keto. Ich dom znajduje się na dalekiej stronie zachodniego oceanu; w Libii, według późniejszych władz. Z trzech Gorgonek tylko Meduza jest śmiertelna.

1. Zombie z Ameryki Łacińskiej

 

1. Zombie z Ameryki Łacińskiej

Historyczne potwory Zombie to ożywione ciało ludzkie pozbawione świadomości. W obecnych wersjach są to głównie trupy. Opowieści o zombie wywodzą się z afrokaraibskiego systemu wierzeń duchowych voodoo. Inne bardziej makabryczne wersje zombie stały się zszywką współczesnej fikcji grozy, gdzie są one przywrócone z martwych przez nadprzyrodzone lub naukowe środki i jedzą mięso lub mózgi żywych. Mają bardzo ograniczoną inteligencję i mogą nie być pod bezpośrednią kontrolą nikogo.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button