Elektrotechnika

Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem Procedura

Procedura pierwszej pomocy w przypadku porażenia prądem . Pierwsza pomoc przy porażeniu prądem . Jak udzielić pomocy osobie porażonej prądem, Przy udzielaniu pierwszej pomocy przy porażeniu prądem zawsze należy postępować zgodnie z poniższą procedurą:

1. wybawienie strapionych,

2. kontrola funkcji życiowych (witalnych),

3) pilna resuscytacja,

4. wezwanie lekarza,

5. leczyć ewentualne urazy,

6. zgłoszenie porażenia prądem .

Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem

– polega na usunięciu działania wpływu, jaki wywarł szok elektryczny. Trzeba to zrobić szybko i przemyślanie, aby ratownik nie stał się niepełnosprawny. Jest to wyłączenie prądu elektrycznego, odholowanie lub przeniesienie poszkodowanego w bezpieczne miejsce. Procedura pierwszej pomocy w przypadku porażenia prądem .

Sprawdzanie czynności życiowych Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem

– staramy się sprawdzić, czy osoba jest przytomna, oddycha i ma krążenie (puls). Jeśli stwierdzimy, że poszkodowany jest nieprzytomny, natychmiast sprawdzamy oddech i krążenie krwi. Procedura pierwszej pomocy w przypadku porażenia prądem .

Weryfikacja oddychania

– przez wzrok, słuch lub dotyk.

Weryfikacja krążenia krwi

– jest obecnie wykrywana jedynie poprzez obserwację objawów pośrednich (niebieskawe zabarwienie skóry na obwodowych częściach ciała, chory nie reaguje kaszlem, przełykaniem, mruganiem podczas kontroli i czyszczenia jamy ustnej). Badanie krążenia krwi poprzez wykrywanie pulsu nie jest wykonywane przez świeckiego ratownika.

Przyczyny utraty włosów u mężczyzn: główni winowajcy

Jeśli stwierdzimy, że poszkodowany nie ma zachowanych funkcji życiowych, natychmiast rozpoczynamy reanimację.

Resuscytacja w nagłych wypadkach

– polega na zapewnieniu sztucznego oddychania z płuc do płuc oraz pośredniego masażu serca. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy poszkodowany ma uszkodzoną tętnicę, z której krwawi. Zatamowanie krwawienia z tętnicy jest priorytetem, ale równie ważnym jak właściwa resuscytacja.

Wezwanie lekarza

– pomoc medyczna musi być wezwana natychmiast po stwierdzeniu utraty przytomności, najpóźniej po stwierdzeniu ustania oddychania. Pomoc medyczną można wezwać dzwoniąc pod numer 112 (zintegrowany system ratownictwa) lub 155 (pogotowie ratunkowe). Badanie lekarskie jest konieczne nawet w przypadkach, gdy ewidentnie był to tylko „wstrząs”. Jednym z głównych powodów zastosowania tego środka jest to, że porażenie prądem może mieć również ukryte konsekwencje, które trudno jest później wykryć i udowodnić. Procedura pierwszej pomocy w przypadku porażenia prądem .

Laickie postępowanie z urazami Pierwsza pomoc przy porażeniu prądem .

– Jak wspomniano wcześniej, leczenie musi skupić się na zatrzymaniu krwawienia z uszkodzonej tętnicy, jeśli jest to konieczne. Dalej należy podjąć środki ostrożności, aby poszkodowany nie doznał szoku. Jeśli pomoc medyczna jest w pobliżu, zwykle inne obrażenia, takie jak złamania, oparzenia itp. nie leczymy, tylko układamy poszkodowanego w stabilnej pozycji.

Materiały na styki elektryczne

Zgłaszanie porażenia prądem elektrycznym

– Zgłoszenie szkody jest jedną z ważnych czynności, która ma na celu dokładne udokumentowanie przebiegu szkody, zeznań świadków itp. w postaci protokołu zarejestrowanego wypadku. Zgodnie z ustawą nr. 124/2006 Dz. protokół zarejestrowanego wypadku przy pracy musi być spisany w ciągu 4 dni od zgłoszenia wypadku. Procedura pierwszej pomocy w przypadku porażenia prądem .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button