Atrakcje

Jednorożec – Co by było, gdyby jednorożce istniały!

Jednorożec – Jednorożce istnieją! Wszystko, co musisz wiedzieć o jednorożcach .

Jednorożec : 

 

Jednorożec Prawdziwy Jednorożec - Co by było gdyby jednorożce istniały

 

Jednorożec to mitologiczne zwierzę przypominające konia lub kozę z pojedynczym rogiem na czole. Jednorożec pojawił się we wczesnych mezopotamskich dziełach sztuki, a także został wspomniany w starożytnych mitach Indii i Chin.

Jednorożec – Co by było, gdyby jednorożce istniały

Historyk Ctesias (ok. 400 r. p.n.e.) opisał w literaturze greckiej zwierzę z jednym rogiem (greckie monokerōs, łacińskie unicornis) .Stwierdził, że indiańskie dzikie stworzenie było duże jak koń o białym ciele, purpurowej głowie i niebieskich oczach, a na jego czole znajdował się róg łokciowy zabarwiony na czerwono na czubku, czarny w środku i biały u podstawy. Wierzono, że ci, którzy pili z jego rogu, byli chronieni przed rozstrojem żołądka, epilepsją i trucizną. Było to bardzo mało umięśnione stworzenie i trudno było je złapać. Prawdziwym zwierzęciem stojącym za opisem Ctesiasa był prawdopodobnie nosorożec indyjski.

 

nosorożec indyjski jednorożec

 

Jednorożec w Biblii i bestia  Physiologus

Niektóre poetyckie fragmenty Biblii odnoszą się do silnej i wspaniałej rogatej bestii zwanej reʾem. Słowo to zostało przetłumaczone jako „jednorożec” lub „nosorożec” w wielu wersjach Biblii, ale wiele współczesnych tłumaczeń preferuje „dzikiego wołu” (bizon), co jest prawidłowym znaczeniem hebrajskiego reʾem. Jako zwierzę biblijne, jednorożec był interpretowany alegorycznie we wczesnym kościele chrześcijańskim. Jedna z najwcześniejszych interpretacji pojawia się w starożytnym greckim bestiariuszu znanym jako Physiologus, który stwierdza, że jednorożec jest silnym i zadziornym zwierzęciem, które można zobaczyć tylko wtedy, gdy w pobliżu znajduje się dziewica. Jednorożec wskakuje na kolana dziewicy, ta go obnaża i prowadzi do królewskiego pałacu.

 

Physiologus unicorn Jednorożec - Co by było gdyby jednorożce istniały

 

Średniowieczni pisarze przyrównywali więc jednorożca do Chrystusa, który podniósł róg zbawienia dla ludzkości i zamieszkał w łonie Marii Dziewicy. Inne legendy mówią o walce jednorożca ze słoniem, którego w końcu przebił swoim rogiem, a także o tym, że jednorożec oczyszcza swoim rogiem zatrute wody, aby inne zwierzęta mogły je pić.

 

Wodny jarmuż Narwalii - Co by było, gdyby jednorożce istniały

 

 

Podobno wykonane z rogu jednorożca – ale w rzeczywistości z rogu nosorożca lub jarmużu narwala – puchary były bardzo cenione przez ważne osoby w średniowieczu jako ochrona przed zatrutymi napojami. W sztuce średniowiecznej znajdujemy wiele znakomitych przedstawień polowań na jednorożce, nie tylko w Europie, ale także w świecie islamu i w Chinach. Co jeśli jednorożce istnieją

 

Jednorożce – one istnieją!

 

jednorożce istnieją.

 

 

Jednym z wyników ostatniego Spisu Życia Morskiego (2000-2010) było odkrycie około 1 200 nowych gatunków i około 5 000 kolejnych oczekujących na opis, co po raz kolejny potwierdza, że era odkryć jest daleka od zakończenia.
W 4. wydaniu Britannicy (1801-1809) pojawił się następujący wpis „Mammalia”. Ówczesny konsensus naukowy zakładał, że szeroka gama zwierząt lądowych, w tym nieuchwytny jednorożec, nie została jeszcze odkryta ani w pełni poznana. Jednorożce – Co by było, gdyby jednorożce istniały.Zobacz także.

Wilkołak – Legendy o wilkołakach, które cię zaskoczą

Wiara w realne istnienie jednorożców sięga mniej więcej 2000 lat wstecz, a szczególnie silna była w połowie XIX wieku. wieku, dzięki szkicowi szkieletu jednorożca napisanemu przez wielkiego filozofa Gottfrieda Wilhelma Leibniza.Jednorożec – Co jeśli jednorożce istnieją

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button