styl życia

Jak zarabiać na TikTok – 7 wskazówek

Jak zarabiać na TikTok. Czy kiedykolwiek fantazjowałeś o otrzymaniu dużych pieniędzy za wygłupianie się na telefonie przez cały dzień?

Dokładnie tak się wydaje, gdy dowiesz się, jak zarabiać na TikTok. Widzimy to codziennie: są tony influencerów, którzy dzięki swoim kontom na TikTok zarabiają miliony euro rocznie.

I to nie jest żadna tajemnica. TikTok od swojego debiutu w 2016 roku rośnie niesamowicie szybko – jest pierwszą aplikacją nie należącą do Facebooka, która osiągnęła trzy miliardy instalacji. Chociaż monetyzacja konta TikTok nie jest łatwym zadaniem, jest absolutnie osiągalna, jeśli masz determinację, strategię i chęć nauczenia się, jak to zrobić.

 

Jak zarabiać pieniądze na TikTok

 

Jak zarabiać pieniądze na TikTok

 

Zarabianie na TikTok: 7 sposobów, aby zacząć już dziś. Jest wiele możliwości, aby zarobić trochę pieniędzy w swojej ulubionej aplikacji. Spójrzmy na niektóre z najlepszych strategii monetyzacji TikTok.

 

1. Zostań influencerem TikTok

 

Zostań influencerem TikTok

Znasz powiedzenie „Zbuduj to, a oni przyjdą”. Ta koncepcja dotyczy również TikTok.

Jeśli zbudujesz konto z lojalnym i zaangażowanym followersem, będziesz mógł zdobyć partnerstwa influencerskie z markami z całego świata, które chcą połączyć się z Twoją publicznością.

W ramach umowy o influencer marketing marka prosi Cię o promowanie jej produktów lub usług w swoich filmach na TikTok. Najczęstszym rodzajem zapłaty są pieniądze lub darmowe rzeczy od firmy.

Na przykład Charli D’Amelio, jedna z największych TikTokerów, jest influencerką dla P&G, jednej z największych marek.

Chociaż niektórzy myślą, że trzeba mieć miliony followersów jak Charli, żeby zostać influencerem, to tak nie jest.

Wiele marek woli współpracować z mikroinfluencerami lub influencerami o mniejszym followingu. Definicja mikro-influencera może się różnić w zależności od tego, z kim rozmawiasz i od wielkości rynku, do którego kierujesz swoje działania, ale generalnie jest to od 5 do 50 tysięcy followersów.

Jeśli chcesz stać się odnoszącym sukcesy influencerem, dobrym pomysłem jest posiadanie niszy lub konkretnego tematu czy motywu przewodniego dla swojego konta i postów. W ten sposób marki mogą jasno określić, czy dobrze pasujesz do produktów i usług, które chciałyby, abyś pomógł promować. Najwięcej followersów na Instagramie – Top 10 kont

 

2. Rozwijaj i sprzedawaj konta TikTok – Jak zarabiać na TikTok.

 

Rozwijaj i sprzedawaj konta TikTok - Jak zarabiać na TikTok.

Wiele firm chciałoby być obecnych na TikTok, ale nie mają czasu lub zasobów, aby stworzyć i rozwijać konto.

Dlaczego nie zaoferować im szybkiej ścieżki do wzrostu TikTok? Możesz to zrobić poprzez rozwój i sprzedaż kont TikTok.

Od pewnego czasu ludzie tworzą konta w mediach społecznościowych i sprzedają je, aby zarobić pieniądze. Na przykład 23-letni Ramy Halloun zarabia około 30 000 euro rocznie, korzystając z tej strategii monetyzacji TikTok.

Aby skutecznie sprzedawać konta TikTok, potrzebujesz czegoś więcej niż tylko atrakcyjnej oferty wideo na swoim koncie. Będziesz też potrzebował konkretnego skupienia i oddanych zwolenników.

Topical lub „niszowe” konta są łatwiejsze do sprzedania, ponieważ kupujący może nadal tworzyć ten sam rodzaj treści po zakupie, aby zachować zwolenników.

Na przykład, jeśli sprzedasz konto, które zawiera krótkie filmy typu unboxing, marka, której konto sprzedasz, może w przyszłości nadal publikować tego samego typu filmy.

Konta osobiste są znacznie trudniejsze do sprzedania, ponieważ zwolennicy mogą być przyciągnięci do osoby, a nie do stylu treści.

Podczas zmiany kont TikTok, będziesz musiał opracować silną strategię treści, regularnie angażować się w działania followersów i doradzać kupującym, jak uzyskać dodatkowe zaangażowanie na nowo zakupionym koncie.

 

3. Publikacja dokumentów sponsorowanych

 

Publikowanie postów sponsorowanych

 

Innym sposobem na monetyzację konta na TikTok są treści sponsorowane. Jest to sytuacja, w której marki zwracają się do Ciebie (lub Ty do nich) z prośbą o przedstawienie ich oferty w Twoim wideo. W zamian za to zapłacą Ci opłatę, która zrekompensuje Ci Twoje usługi.

 

Możesz zacząć od współpracy z mniejszymi markami, aby zbudować swoje portfolio. Dotrzyj do lokalnych firm w Twojej okolicy, aby sprawdzić, czy byłyby zainteresowane prezentacją na TikTok. Dobrym pomysłem może być pobieranie minimalnej opłaty na początku, a następnie praca do wyższej opłaty, gdy zaczniesz zdobywać uznanie jako twórca TikTok.

 

Jeśli jednak wolisz pobierać wysokie opłaty i mieć marki przychodzące do Ciebie, rozważ dołączenie do TikTok Creator Marketplace (TCM). Dla niezorientowanych, TCM to platforma współpracy, która pozwala markom łączyć się z TikTokerami i prowadzić z nimi kampanie marketingowe. Jak oszczędzać na prądzie – 10 porad, by płacić mniej

 

Musisz jednak mieć ponad 100 000 followersów, mieć ukończone 18 lat i otrzymać ponad 100 000 polubień swoich filmów w ciągu ostatnich 28 dni, aby móc się ubiegać.

 

Tak więc, jeśli jesteś nowy, najlepiej skupić się na tworzeniu kreatywnych filmów TikTok, które możesz udostępnić markom, aby uzyskać pewne wkłady sponsorskie.

 

4. Sprzedaż własnych produktów – Jak zarabiać na TikTok

 

Sprzedawaj własne produkty - Jak zarabiać na TikTok

 

Jeśli masz konto TikTok for Business, możesz dodać do swojego profilu zakładkę z zakupami i linkami do produktów.

Karta zakupowa to w zasadzie nowa funkcja wynikająca z partnerstwa TikTok z Shopify. Ma on pomóc użytkownikom TikTok posiadającym sklep Shopify promować swoje produkty za pośrednictwem aplikacji. Użytkownicy, którzy klikną na link produktu, są przekierowywani do sklepu Shopify sprzedawcy, gdzie mogą go kupić.

Chociaż nie jest to bezpośredni sposób zarabiania na TikTok, nadal zarabiałbyś pieniądze poprzez generowanie sprzedaży dla swojego biznesu.

Pro tip: Jeśli nie masz wielu followersów na TikTok, możesz promować swoje produkty, tworząc unikalne filmy TikTok. Na przykład, jeśli prowadzisz działalność związaną ze sprzedażą produktów spożywczych, możesz tworzyć 30-sekundowe filmy z przepisami i udostępniać je na TikTok. Bądź kreatywny!

 

5. Zbieranie datków

 

Zbieranie datków

TikTok ma ciekawą funkcję o nazwie monety. Jeśli zakwalifikujesz się do streamingu na żywo, możesz zbierać te monety od swoich najbardziej oddanych i uwielbiających Cię zwolenników. Możesz je potem ewentualnie wymienić na gotówkę.

Działa to tak: Powiedzmy, że Twój największy fan kupuje monety, których cena zaczyna się od 1,39 € za 100 monet (i wzrasta do 139,99 € za 1000 monet).

Jeśli prowadzisz transmisję na żywo, ten użytkownik może wysłać Ci monety lub kupić za nie prezenty. Monety i prezenty można następnie zamienić na diamenty, a diamenty na gotówkę za pomocą systemu PayPal.

Całkiem fajne, prawda?

Jedynym haczykiem jest to, że live streaming nie jest dostępny dla wszystkich. TikTok ręcznie wybiera użytkowników do transmisji na żywo, więc będziesz musiał mieć solidne konto, zanim będziesz mógł zarabiać na TikTok za pomocą tej opcji.

Chińska wersja TikTok, Douyin, ma podobną funkcję: podczas transmisji na żywo właściciel konta może zaoferować opcję „koszyka”, aby sprzedawać swoje produkty i usługi bezpośrednio podczas transmisji.

Niektórzy przewidują, że ta funkcja w końcu zawita również do TikTok – co byłoby kolejnym rewelacyjnym podejściem do zarabiania na TikTok. Buty zimowe dla chłopców – jak prawidłowo wybrać

6. Zostań Konsultantem TikTok – Jak zarabiać na TikTok-u

 

Zostań Konsultantem TikTok - Jak zarabiać na TikTok-u

 

TikTok to dla wielu firm jedna z trudniejszych do opanowania platform. Wyjątkowy charakter kanału sprawia, że trendy zazwyczaj zmieniają się bardzo szybko.

Każdy może stać się wirusową sensacją z dnia na dzień, a Ty możesz łatwo stracić część swoich zwolenników.

Dlatego konsultanci TikTok cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak zarabiać na TikTok.

Konsultanci TikTok to specjaliści zatrudniani przez marki, aby pomóc im w budowaniu obecności i zwiększaniu ruchu na ich kontach TikTok.

Jeśli wiesz, jak tworzyć trendowe filmy TikTok, możesz uczyć innych, jak robić to samo za opłatą. To świetny sposób na monetyzację swoich umiejętności przy jednoczesnym budowaniu relacji biznesowych.

Aby odnieść sukces jako konsultant TikTok, będziesz musiał wykazać się umiejętnością zdobywania tysięcy, a nawet milionów wyświetleń wideo. Musisz także wiedzieć, jak korzystać z różnych funkcji udostępniania wideo w aplikacji.

 

Jeśli masz duży sukces na TikTok, powinieneś mieć te rzeczy pokryte.

 

7. Stwórz agencję zarządzania talentami w TikTok – Jak zarabiać na TikTok.

 

  Stwórz agencję zarządzania talentami w TikTok - Jak zarabiać na TikTok.

Masz doświadczenie w zarządzaniu talentami, marketingu w mediach społecznościowych lub produkcji? Można by założyć firmę zajmującą się konsultacjami i zarządzaniem kontami dla znanych TikTokerów.

Jeśli się nad tym zastanowić, to jest to podobne do tego, że aktorzy mają menedżerów od talentów.

Jest to szczególnie przydatna usługa dla tych osób, które z dnia na dzień stają się wirusami. Kręcą niesamowite wideo, budzą się rano i BOOM! Mają więcej zwolenników niż kiedykolwiek wcześniej – ale nie mają pojęcia, jak utrzymać ten impet.

Tu właśnie wkraczasz jako menedżer talentów. Możesz pomóc influencerom:

  • znaleźć partnerstwa z markami, które pasują do ich wizerunku i zainteresowań ich zwolenników
  • negocjować w ich imieniu porozumienia i umowy
  • doradzać im w zakresie strategii treści, aby zmaksymalizować ich ekspozycję i zaangażowanie
  • wymyślać nowe i ciekawe sposoby zarabiania pieniędzy (dla Was obojga!)

Ile pieniędzy można zarobić na TikTok?

 

Ile pieniędzy można zarobić na TikTok

O ile nie trzeba mieć 20 milionów followersów, aby zarabiać na TikTok, to konto, które zarabia, musi mieć silny i zaangażowany followers.

Jeśli chodzi o strategie takie jak influencer marketing, ilość pieniędzy, które możesz zarobić, jest ogólnie związana z liczbą followersów, których masz. Nie jest tajemnicą, że znane konta mogą przynieść od kilkudziesięciu tysięcy euro do miliona euro za składkę. Jak zarabiać na TikTok.

 

Istnieje kilka narzędzi, które mogą oszacować, ile pieniędzy można zarobić na podstawie statystyk konta. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład TikTok Money Calculator od Influencer Marketing Hub.

Weźmy słynnego TikTokkera Kody’ego Antla, rozsławionego przez pojawienie się jego ojca w viralowym programie Tiger King.

Przy 28 milionach followersów i współczynniku zaangażowania 0,75%, Kody mógł zarobić nawet 27 800 euro za post.

Jeśli jesteś jeszcze na etapie mikroinfluencera, Twoje zarobki będą niższe.

Carlos Ayala na przykład ma 112 900 followersów i 3,07% engagement rate, a szacuje się, że może zarobić nawet 114 euro na jednym poście.

Pamiętaj, że Twoje zarobki będą się różnić w zależności od tego, jakiej strategii użyjesz do monetyzacji TikTok i jak wprowadzisz tę strategię w życie.

Ilu followersów potrzebujesz, żeby zarabiać na TikTok-u

 

Ilu followersów potrzebujesz, żeby zarabiać na TikTok-u

Technicznie rzecz biorąc, możesz zacząć zarabiać na TikTok mając zaledwie 1000 followersów. Musiałbyś jednak znaleźć marki chętne do sponsorowania Twoich treści.

Innym sposobem jest angażowanie się w filmy na żywo ze swoimi widzami, aby stać się ulubieńcem fanów i zdobywać giveaways.

TikTok pozwala użytkownikom wspierać swoich ulubionych twórców poprzez wysyłanie prezentów w różnych formach i kwotach. Kiedy otrzymasz prezent, zamieni się on w diament na Twoim profilu TikTok. Po zebraniu wystarczającej ilości diamentów, możesz wymienić je na gotówkę i wypłacić pieniądze za pośrednictwem PayPal lub innej obsługiwanej usługi płatniczej. Jak zarabiać na TikTok.

Minimalny limit wypłaty wynosi 100 EUR. TikTok pozwala twórcom na wypłatę do 1000 euro tygodniowo.

Oprócz tych dwóch opcji, możesz ubiegać się o dołączenie do Funduszu Twórców TikTok. Jest to program, który TikTok wykorzystuje do nagradzania twórców, którzy często publikują wysokiej jakości treści i tworzą wartość dla swoich odbiorców.

 

Poniżej przedstawiamy wymagania dotyczące funduszu TikTok Creator Fund:

 

  • Twoje konto na TikTok ma co najmniej 10 000 followersów.
  • Stworzyłeś co najmniej 100 000 wyświetleń wideo w ciągu ostatnich 30 dni.
  • Masz co najmniej 18 lat

Ta opcja najlepiej sprawdza się w przypadku twórców, którym udało się zbudować przyzwoity follow-up w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button