styl życia

Jesienne tła dla pc – 43 najpiękniejsze jesienne tła

Kontekst jesieni pc. Jesień to jedna z czterech umiarkowanych pór roku. Poza tropikami jesień oznacza przejście z lata do zimy, we wrześniu (półkula północna) lub w marcu (półkula południowa). Jesień to pora roku, w której długość światła dziennego znacznie się skraca, a temperatura znacznie się ochładza. Długość dnia skraca się, a długość nocy zwiększa się wraz z upływem pór roku, aż do przesilenia zimowego w grudniu (półkula północna) i czerwcu (półkula południowa). Jedną z jego głównych cech w klimacie umiarkowanym jest uderzająca zmiana koloru liści drzew liściastych, gdy przygotowują się one do opadania.

 

Kontekst jesieni komputerów osobistych

 

Kontekst jesieni komputerów osobistych

 

Niektóre kultury uważają równonoc jesienną za „środek jesieni”, podczas gdy inne kultury z dłuższym opóźnieniem temperaturowym uważają równonoc za początek jesieni. Meteorolodzy i większość krajów o umiarkowanym klimacie na półkuli południowej) stosują definicję opartą na miesiącach kalendarza gregoriańskiego, gdzie jesień to wrzesień, październik i listopad na półkuli północnej oraz marzec, kwiecień i maj na półkuli południowej.

W krajach o wyższych szerokościach geograficznych na półkuli północnej jesień tradycyjnie rozpoczyna się wraz z równonocą wrześniową (21-24 września), a kończy przesileniem zimowym (21 lub 22 grudnia). 

 

1. Zaczyna się jesień

 

Zaczyna się jesień

Są dwie różne daty, kiedy można powiedzieć, że zaczyna się jesień. Jesień, zgodnie z orbitą Ziemi wokół Słońca, rozpoczyna się wraz z równonocą, która przypada na 22. lub 23 września.

Ważne jest jednak, aby mieć ustalone daty, które można porównać z zapisem danych klimatycznych, dlatego jesień meteorologiczna zawsze zaczyna się 1. Wrzesień.

 

2. Drzewa przygotowujące się do zimy – Tło na pc jesień

 

  Drzewa przygotowujące się do zimy - Tło na pc jesień

Jedną z najbardziej niesamowitych oznak jesieni jest odwracanie się liści. Krótsze dni to znak dla drzew, że zaczynają przygotowywać się do zimy.

Zimą nie ma wystarczającej ilości światła, aby mogła zachodzić fotosynteza, więc w miarę skracania się dni w okresie jesiennym drzewa zaczynają wyłączać swoje systemy produkcji żywności i zmniejszać ilość chlorofilu w liściach.

 

3. Chemia kolorów

 

Chemia kolorów

Chlorofil jest substancją chemiczną, która sprawia, że liście drzew są zielone, a wraz z jego wyczerpaniem inne substancje chemiczne stają się bardziej widoczne w liściach. Kontekst jesieni pc. Atrakcje Słowacji – 10 najlepszych na świecie

To one odpowiadają za żywe bursztynowe, czerwone i żółte kolory jesieni. Odpowiedzialne za to substancje chemiczne to rodzaje flawonoidów, karotenoidów i antocyjanów.

Czy wiesz, że niektóre z tych związków chemicznych są takie same jak te, które nadają kolor marchewkom (betakaroteny) i żółtkom jaj (luteiny)?

 

4. Ludzie urodzeni jesienią żyją dłużej – Tło o jesieni pc.

 

Ludzie urodzeni jesienią żyją dłużej - Tło o jesieni pc.

Badanie opublikowane w Journal of Aging Research wykazało, że dzieci urodzone w miesiącach jesiennych mają większe szanse na dożycie 100 lat niż te urodzone w pozostałej części roku.

Z ich badań wynika, że 30% stulatków urodzonych w latach 1880-1895 przyszło na świat w miesiącach jesiennych.

5. Dni są coraz krótsze

 

  Dni są coraz krótsze

Słowo equinox pochodzi od łacińskiego equi (oznaczającego równy) i nox (oznaczającego noc), przedstawiając równonoc, oznaczającą czas, w którym dzień i noc są równej długości.

Często zauważamy, że od tego momentu noce zaczynają się skracać, bo po równonocy jesiennej noce są dłuższe od dni, aż do momentu, gdy zmienia się to w równonocy wiosennej.

 

6. Data w kalendarzu – 24. Wrzesień 2303 – Tło na jesieni pc

 

Data w kalendarzu - 24 września 2303 - Tło na jesieni pc

Ogólnie rzecz biorąc, równonoc jesienna zawsze przypada na 22. lub 23 września, ale nie do końca zawsze. Kontekst jesieni pc.

Ponieważ kalendarz gregoriański nie jest całkiem w symetrii z orbitą Ziemi, równonoc jesienna bardzo rzadko wypada 24. Wrzesień. Ostatni raz zdarzyło się to w 1931 roku, a następny raz zdarzy się w 2303 roku.

7. Powrót Persefoniny

 

Powrót Persefony

W mitologii greckiej jesień zaczęła się, gdy Hades porwał Persefonę, by została królową świata podziemnego. W swoim nieszczęściu matka Persefony, Demeter (bogini urodzaju) spowodowała, że wszystkie plony na Ziemi umarły do czasu, aż jej córka mogła powrócić, co oznaczało wiosnę. Opony zimowe 195 65 r15

 

8. Jesień i jesień – Tło na pc jesień

 

Jesień i upadek - Tło na pc jesień

Zwykle myślimy o słowie „jesień” jako o północnoamerykańskiej wersji „fall”, ale tak naprawdę w Anglii rozpowszechniło się ono dopiero stosunkowo niedawno. Kontekst jesieni pc.

Pierwotnie było to skrócenie wyrażenia fall of the leaf, które było powszechne w Anglii w XVII wieku. stulecia.

Słowo autumn trafiło do języka angielskiego z francuskiego automne i weszło do powszechnego użycia dopiero w XVIII wieku. stulecia.

 

[ngg src=”galleries” display=”basic_imagebrowser”]

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button