Atrakcje

Jak upiec ciasto wielkanocne

Jeśli nie chcesz kupować korkociągu w sklepie, zrób swój własny. To nic trudnego, a dodatkowo efektem nie będą wysuszone pręty ozdobione kokardką. Według tradycji, aby korban był orzeźwiający, musi być również świeży. Twój własnoręcznie zrobiony corbac będzie elastyczny i, przy odrobinie umiejętności, ładny. A koszty? Kilka groszy za kawałek sznurka i trochę wstążki.Jak zrobić na drutach wielkanocną babkę :

Różdżki są podstawą

Na początku może to wyglądać skomplikowanie, ale gdy już będziesz miała różdżki w rękach, zobaczysz, że to praca na kilka minut, a nie jest trudniejsza niż zaplatanie warkocza. Raczej jest jeden pozytyw, wędki nie zniechęcają. Doświadczeni „dziewiarze” dziergają z większej ilości gałązek, stosując bardziej skomplikowaną technikę, lub dekoracyjnie owijają rękojeść zwaną. gruszka. Przygotowaliśmy dla Was prostszy wariant:

Potrzebne będzie 8 gałązek wierzbowych, sznurek, nożyce ogrodnicze, nóż, zwykłe nożyczki i kokardki na jedną babkę wielkanocną.Jak zrobić babkę wielkanocnąJak zrobić babkę wielkanocną?

Kiedy zacząć

Najlepszym momentem na zrobienie korbacza jest Biała Sobota przed Niedzielą Wielkanocną. Wystarczy wybrać się na spacer tam, gdzie rośnie wierzba.

Jak upiec ciasto wielkanocne

Czytaj także :

10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Wikingach

Samodzielnie wykonany korbacz:

  • jest świeża i niezmącona
  • wygląda lepiej – wychodzi taniej
  • dziergasz ją szybciej niż gdybyś poszła ją kupić (a poszukiwanie wierzby łączysz ze spacerem)
  • wyrośnie z niego drzewo.

Jak zrobić ciasto wielkanocne: 

Korbacz wielkanocny

1. Uciąć 8 gałązek wierzby o tej samej grubości (nadają się młode pędy, preferowane są cieńsze, bo grube źle się wyginają i łamią). Namocz różdżki w wodzie na około 24 godziny, będą bardziej elastyczne.

2. Ułóż różdżki tak, aby wszystkie były skierowane czubkiem do góry. Zwiąż je na cienkim końcu sznurkiem, aby się nie rozchodziły.

Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów

3. Na grubszym końcu przyciąć wszystkie pręty do tej samej długości według najkrótszego. Owiń „uchwyt” sznurkiem. Ktoś owija w bawełnę dziewiątą różdżkę, ale nie będziemy komplikować sprawy.

4. Na cienkim końcu przyciąć zielone pędy do tej samej długości, usunąć pomocniczy sznurek.

Jak zrobić ciasto wielkanocne.

5) Faza dziergania – idzie lepiej z pomocnikiem trzymającym grubszy koniec szydełka. Podziel różdżki na 4 + 4 z każdej strony.

6. Chwyć pierwszą różdżkę od prawej, przeprowadź ją przez górę i włóż od góry w środek lewych czterech różdżek (pomiędzy drugą i trzecią różdżką), a następnie przeciągnij ją przez dół w środek korkociągu.

7. Powtórzyć tę samą procedurę od lewej strony, tzn. pierwszy pręt od lewej strony z górą pomiędzy prętami po prawej stronie tak, aby na brzegu pozostały zawsze dwa pręty… a dół na środku korbaczy.Jak zrobić wielkanocny korbacz 

8. Powtórz ten proces do końca korkociągu, prawo, lewo, prawo, lewo i tak dalej. Nie należy ciągnąć ani łamać różdżek.

9. Na koniec związać pręty ciasno sznurkiem, przyciąć końce na taką samą długość i udekorować kokardkami.

10. Zanurz gruby koniec corbaca w wiadrze z wodą, aby zapobiec pękaniu corbaca. A gdy cormy się skończą, posadź je w gruncie (wystarczy je podłączyć i podlać). Można też zrobić to w większej donicy na balkonie.

Wkrótce pojawią się pędy, a za kilka lat będziesz mieć wyjątkową wierzbę z poplątanym pniem!Jak zrobić wielkanocną babkę.

knit_korbace Jak zrobić na drutach wielkanocny korbacz

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button