Atrakcje

Jak gotować ryż – Najsmaczniejszy ryż , Gotowanie ryżu

Jak gotować ryż – Najsmaczniejszy ryż . Nie wiesz jak ugotować ryż ? Przepis na gotowanie ryżu . Procedura gotowania ryżu . Ryż gotowany . Smaczny ryż w 25 minut . 

 

jak gotować ryż

Prawdopodobnie gotowałeś ryż i był on w jednym momencie bardzo gryzący, a w innym bardzo twardy , ale nie jesteś w tym osamotniony . Ryż łatwo zepsuć, ale z drugiej strony łatwo go też naprawić. Oto jak ugotować ryż w najlepszy sposób za każdym razem:

Jak ugotować ryż 1. Opłukać ryż

Mycie jest niewygodne , ale trwa tylko 30 sekund . Opłukanie ryżu pozwoli pozbyć się pylistej skrobi , która powoduje, że ryż jest nieprzyjemnie lepki. Ryż przełożyć na sito i przepłukać zimną wodą.

 

Jak ugotować ryż 2. Ważny jest stosunek ryżu i wody

Dla większości rodzajów ryżu, stosunek jest : 1 filiżanka ryżu do 2 filiżanek wody . Czyli stosunek ryżu do wody wynosi 1:2 , można zwiększyć lub zmniejszyć proporcje w zależności od potrzeb . ( Proporcje powinny być również podane na opakowaniu ryżu . Zamiast wody można użyć bulionu, aby uzyskać lepszy smak ryżu.

 

Jak ugotować ryż 3. Doprowadzić wodę do wrzenia

 

Ryż

Do garnka wlewamy 2 szklanki wody i doprowadzamy do wrzenia . Gdy woda zacznie się gotować wsypać ryż i szczyptę soli. Można też dodać gałkę masła , ryż smakuje lepiej .

 

4. Daj gulasz

Wymieszać ryż , zmniejszyć nieco ogień i nałożyć na garnek pokrywkę. Jeśli pozwolisz na szybkie zagotowanie , woda wygotuje się szybciej niż ryż zmięknie .

 

5. Nie należy zdejmować pokrywy

Przykryj garnek i zmniejsz ogień do minimum .Nawet jeśli masz pokusę nie zdejmuj pokrywy!!!!!!!!!!!

 

6. Odprawa w 18 minut.

 

gotowanie ryżu

Patrz na ryż, a nie na wodę. Jeśli zostaniesz z odrobiną wody nie przeszkadza , to dobrze . Ryż powinien być miękki, jeśli jest twardy pozostaw go jeszcze na minutę lub dwie. ( Spuścić nadmiar wody. Jeśli gotujesz brązowy ryż sprawdź go po 30 minutach ) .

7. Wyłączyć ogień

Wyłączyć ogień , wymienić pokrywę i pozostawić ryż w garnku do gotowania na parze jeszcze przez kilka minut. Polecamy również 5 min .

8. Wymieszać ryż

Ryż delikatnie wymieszać widelcem, aż ryż przyklei się do garnka.

 

9. Ryż jest gotowy

Bon appetit. Czytaj także :

Przepis na zrobienie domowej zupy drożdżowej .

 

Kraje azjatyckie są największymi producentami ryżu. Oprócz nich ryż produkowany jest głównie w Brazylii, USA, Egipcie i Nigerii. Eksperymenty z jego uprawą były w okresie powojennym również w Czecho-Słowacji w rejonie Zemplina.

Żelazko do włosów : Co wybrać

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button