Rośliny użytkowe

Jak przechować paprykę na zimę

Jak przechować paprykę na zimę. Konserwowanie papryki to świetny sposób, aby cieszyć się letnimi zbiorami przez cały rok. W tym poście pokażę Ci, jak przechowywać paprykę zarówno do użytku krótkoterminowego, jak i długoterminowego.

Bycie przytłoczonym zbyt dużą ilością świeżej papryki z warzywniaka to nie lada gratka. Jednakże, kiedy skończysz z większą ilością papryki niż możesz zjeść zanim się zepsuje (hmm… 15kg!?), nadszedł czas, aby znaleźć sposób na konserwację i przechowywanie papryki do późniejszego wykorzystania.

 

Jak przechować paprykę na zimę

 

Jak przechować paprykę na zimę

 

W tym poradniku na temat konserwowania papryki przedstawię Ci wszystkie moje ulubione metody na zachowanie papryki na dłużej oraz zalety każdej z nich.

 

JAK PRZECHOWYWAĆ PAPRYKĘ W LODÓWCE

 

JAK PRZECHOWYWAĆ PAPRYKĘ W LODÓWCE

Przechowywanie papryki w lodówce to świetny sposób na jej krótkotrwałe zachowanie. Aby jak najdłużej zachowały świeżość, przechowuj je w szufladzie na chrupki. Jak przechowywać paprykę.

Większość odmian wytrzyma od 1 do 2 tygodni w lodówce. Zauważyłam, że mniejsze papryki zaczynają wysychać kilka dni wcześniej niż większe. Należy również pamiętać, że zieloni będą trwać dłużej niż dojrzali (ex: czerwony, żółty lub pomarańczowy).

Jeśli nie możesz ich wykorzystać w ciągu kilku tygodni, musisz znaleźć sposób na zakonserwowanie papryki na dłużej.

JAK ZACHOWAĆ I PRZECHOWYWAĆ PAPRYKĘ NA DŁUŻEJ

 

JAK ZACHOWAĆ I PRZECHOWYWAĆ PAPRYKĘ NA DŁUŻEJ

Jeśli przyszliście szukać tego zabiegu, to jestem pewna, że macie dużo więcej papryki niż możecie od razu wykorzystać. Na szczęście istnieje wiele sposobów na przechowywanie papryki na zimę. Oto moje ulubione metody…

KONSERWOWANIE PAPRYKI

 

KONSERWOWANIE PAPRYKI

Konserwowanie papryki nie jest trudne i można to zrobić na kilka sposobów. Ja wolę je zapuszkować w wodzie, ale można je też kisić.

Jeśli chcesz spróbować zapuszkować je w wodzie, będziesz potrzebować szybkowaru. Nie daj się zastraszyć, korzystanie z nich nie jest tak trudne jak się wydaje.

Jeśli nie masz szybkowaru, spróbuj je kisić. Do tej metody nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, a procedura jest podobna do puszkowania zwykłych ogórków.

 

JAK ZAMROZIĆ PAPRYKĘ – Jak przechowywać paprykę

 

JAK ZAMROZIĆ PAPRYKĘ - Jak przechowywać paprykę

Mrożenie jest kolejnym sposobem na zachowanie wszystkich rodzajów papryki i jest bardzo łatwe. Są świetne, aby mieć pod ręką, aby dodać do przepisów przez całą zimę – używam ich do wszystkiego.

Ta metoda jest jednym z najszybszych sposobów na zachowanie wszystkich rodzajów, ale upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do długoterminowego przechowywania.

Możesz po prostu pokroić je na pół, ćwiartki lub paski i usunąć łodygę i nasiona. Umieść kawałki na blasze do ciasteczek, tak aby się nie dotykały, a następnie zamrażaj je na błysk przez około 15 do 30 minut. Dzięki temu nie będą się przyklejać.

Gdy papryka zastygnie, można ją umieścić w torbie lub innym pojemniku nadającym się do zamrażania. Pamiętaj, aby oznaczyć swój pojemnik do przechowywania, abyś wiedział, czym są później.

 

JAK SUSZYĆ PAPRYKĘ

 

JAK SUSZYĆ PAPRYKĘ

Miłą rzeczą w suszeniu papryki jest to, że nie musisz się martwić, że zajmie ona cenne miejsce w zamrażarce. Dodatkowo możesz to zrobić z każdą odmianą, którą masz.

Większe papryki trzeba najpierw posiekać, ale mniejsze można zostawić w całości, jeśli ktoś lubi. Potem wystarczy włożyć je do dehydratora lub do piekarnika na najniższym ustawieniu.

Całkowite ich wyschnięcie może zająć kilka godzin. Należy pamiętać, że im grubsza papryka, tym dłużej to potrwa.

NAPEŁNIĆ STOJAK NA PRZYPRAWY – Jak przechować paprykę na zimę

 

NAPEŁNIĆ STOJAK NA PRZYPRAWY

Jak przechowywać paprykę. Moim ulubionym sposobem na wykorzystanie ostrej papryki jest zrobienie kruszonych płatków czerwonej papryki. To proste i przypomina to, co mają w ulubionej włoskiej restauracji.

Lubię też zmielić inne rodzaje (zarówno słodkie, jak i ostre) na proszek, którym wypełniam moje słoiki z przyprawami. Możesz łatwo zrobić własny proszek chili lub jakąkolwiek inną mieszankę przypraw, którą chcesz.

 

JAK DŁUGO PAPRYKA WYTRZYMA W PRZECHOWYWANIU?

 

To, jak długo papryka będzie przechowywana, zależy od metody, którą zastosowałeś do jej zakonserwowania. Zapuszkowane będą dobre przez kilka lat. Najlepiej jednak co roku rotować swoje zapasy suszonych lub mrożonych.

 

PYTANIA O PRZECHOWYWANIE PAPRYKI – Jak przechowywać paprykę

 

PYTANIA O PRZECHOWYWANIE PAPRYKI - Jak przechowywać paprykę

 

Przechowywanie papryki jest proste i istnieje wiele możliwości. Ale nadal możesz mieć kilka pytań, więc poniżej znajdują się odpowiedzi na te, o które jestem często pytany. Jak przechować paprykę na zimę. Jeśli nie znajdziesz tu odpowiedzi, zadaj swoje pytanie w komentarzach poniżej.

 

JAK DŁUGO PAPRYKA WYTRZYMUJE BEZ LODÓWKI?

 

JAK DŁUGO PAPRYKA WYTRZYMUJE BEZ LODÓWKI

Nieschłodzona papryka może stać na blacie nawet przez tydzień, zanim zacznie wysychać. Mniejsze jednak nie wytrzymają tak długo.

Dlatego też, aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy trzymać je w lodówce zamiast pozostawiać na blacie.

 

JAK NAJLEPIEJ PRZECHOWYWAĆ PAPRYKĘ – Jak przechowywać paprykę? – Jak przechować paprykę na zimę

 

JAK NAJLEPIEJ PRZECHOWYWAĆ PAPRYKĘ - Jak przechowywać paprykę?

To zależy od tego, jak planujesz je wykorzystać i jak długo chcesz przechowywać paprykę. W puszce wytrzymują dłużej, ale jest to też najbardziej pracochłonne. Zastosowanie kilku z powyższych metod da Ci najwięcej możliwości. Jak przechować paprykę na zimę.

Przechowywanie papryki jest proste i istnieje wiele wspaniałych sposobów na jej przechowywanie. Nie bój się za każdym razem próbować czegoś nowego. To idealny sposób na wprowadzenie kawałka letniego ogrodu do kuchni na cały rok.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button