Atrakcje

Figurki kolekcjonerskie – 20 najdroższych figurek kolekcjonerskich

Figurki kolekcjonerskie – 20 najdroższych figurek kolekcjonerskich na świecie. 20 najdroższych figurek i lalek kolekcjonerskich… „To nie lalka, to figurka akcji!” Jeśli nie kojarzysz tego zdania wykrzykiwanego przez Woody’ego w filmie Toy Story, coś jest nie tak. Bez obrazy dla Woody’ego, ale to, czy jest to lalka, czy figurka akcji, nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o wartość tych przedmiotów kolekcjonerskich. Kiedy firma zabawkarska produkuje figurkę akcji przez ograniczony czas lub kolekcjonerska lalka jest ozdobiona diamentami, nauczyliśmy się, że prawdopodobnie będą one dużo warte.

 

Figurki kolekcjonerskie – 20 najdroższych figurek kolekcjonerskich na świecie

 

Figurki kolekcjonerskie - 20 najdroższych figurek kolekcjonerskich na świecie

 

Sprawdź listę najdroższych figurek akcji i lalek, jakie kiedykolwiek sprzedano. Kto wie? Być może ty również posiadasz jeden z tych rzadkich klejnotów. Jeśli nie, być może zainspiruje cię to do zatrzymania starych zabawek podczas przyszłorocznej wyprzedaży garażowej.

 

Figurki kolekcjonerskie – 1. Lalka L’Oiseleur – 6,25 miliona euro

 

Figurki kolekcjonerskie - 1. Lalka L'Oiseleur - 6,25 miliona euro

 

L’Oiseleur (lub Trener Ptaków) to najdroższa lalka na świecie. Renesansowa postać gra na flecie, ma parę śpiewających ptaków i trzyma miecz u boku. Jest on obsługiwany przez skrzynię biegów i składa się z 2340 części. Nic dziwnego, że jest tak drogi!

 

2. Madame Alexander Eloise – 5 milionów euro

 

2. Madame Alexander Eloise - 5 milionów euro

 

Te lalki są jedyne w swoim rodzaju; lub można powiedzieć, że pięć w swoim rodzaju, ponieważ tylko pięć zostało wyprodukowanych. Zostały wykonane na aukcję charytatywną w 2000 roku i są ubrane w diamenty Harry’ego Winstona, futra Oscara de la Renty, ubrania Christiana Diora i kryształy Swarovskiego.

 

3. Diamond Dolls – najdroższe lalki kolekcjonerskie – 302 000 euro

 

3. Diamond Dolls - najdroższe lalki kolekcjonerskie - 302 000 euro

 

Diamentowa lalka została stworzona przez Stefano Canturi, australijskiego projektanta biżuterii. Barbie ma na sobie czarną sukienkę bez ramiączek i 1-karatowy różowy diament na szyi.

 

4. Limitowany miś Steiff „Diamond Eyes” – 193 000 euro

 

Limitowany miś Steiff Diamond Eyes - 193 000 euro

 

Niemiecka firma zabawkarska wyprodukowała go z okazji 125. rocznica pluszowego misia. Ten niedźwiedź z limitowanej edycji ma złoty pysk i szafirowe oczy.

 

5. Zestaw lalek Barbie z 1959 roku – 161 000 euro – Figurki kolekcjonerskie

 

Figurki kolekcjonerskie - 20 najdroższych figurek kolekcjonerskich na świecie

 

Ta obszerna kolekcja Barbie składa się z lalek cieszących się złą sławą w ciągu ostatnich 55 lat. Cena tylko pokazuje, jak bardzo Barbie jest naprawdę ceniona.

 

6. Prototypy G.I. Joe aka drogie figurki akcji – 200 000 euro

 

6. Prototypy G.I. Joe aka drogie figurki akcji - 200 000 euro

Prototyp tej słynnej figurki miał 21 ruchomych części. Ubrania były szyte ręcznie, a w zestawie znajdował się hełm i manierka. Stephen Geppi nabył prototyp na aukcji w 2003 roku, co było miłym dodatkiem do jego sklepu komiksowego.

 

7. Transformers Collection 1. Generations – 40 000 euro – figurki kolekcjonerskie

 

7. Kolekcja Transformers 1. generacji - 40 000 euro - figurki kolekcjonerskie

 

Amerykańska firma Hasbro i japońska firma Takara Tomy połączyły siły, aby stworzyć linię zabawek Transformers w 1984 roku. Figurki mają drobiazgowo szczegółowy wygląd i odłączane akcesoria.

 

8. Wujek ogrodnik Michael Lau – 35 000 euro

 

  Wujek ogrodnik Michael Lau - 35 000 euro

 

Ta figurka akcji została stworzona przez artystę Michaela Lau i jest oparta na komiksie z magazynu East Touch. Lau jest znany z tworzenia figurek akcji z winylowymi wzorami i istnieje tylko kilka replik „Wujka”.

 

9. Darmowe figurki akcji Star Wars – 32 000 euro – figurki kolekcjonerskie

 

9. Darmowe figurki akcji Star Wars - 32 000 euro - figurki kolekcjonerskie

 

Jako jedna z najsłynniejszych franczyz w historii, oryginalne kreacje Star Wars są szeroko śledzone. W drogiej kolekcji znajdziesz swoje ulubione postacie, zestawy i statki.

 

10. Oryginalna figurka Supermana – 25 000 euro

 

10. Oryginalna figurka Supermana - 25 000 euro

 

Jako jeden z najsłynniejszych bohaterów komiksów, ma sens, że oryginalna figurka Supermana ma tak wysoką cenę sprzedaży. Te cenne i drogie oryginały zostały po raz pierwszy wyprodukowane w latach 40. ubiegłego wieku. 20 lat. wiek.

 

11. figurka G.I. Joe Manimals Vortex – 20 000 euro

 

Figurka G.I. Joe Manimals Vortex - 20 000 euro

 

Figurki te nie były najpopularniejszymi dziełami G.I., a ich produkcja została zakończona w 1995 roku. Jednak ich ograniczona produkcja nadal zapewnia im wysoką wartość.

 

12. Winylowa obudowa Jawa – 18 000 euro

 

  Winylowa obudowa Jawa - 18 000 euro

 

Humanoidy te pojawiły się w filmie „Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja”. Materiał, z którego wykonano peleryny tych postaci, został szybko zmieniony po ich wyprodukowaniu, co sprawia, że oryginały są bardzo rzadkie i cenne.

 

13. Mego Elastic Batman – 15 000 euro – Figurki kolekcjonerskie

 

Mego Elastic Batman - 15 000 euro - Figurki kolekcjonerskie

 

Korporacja Mego stworzyła serię elastycznych zabawek w 1979 roku. Inna firma zabawkarska, Kenner, wyprodukowała wcześniej elastyczną figurkę Armstronga. Ze względu na podobieństwo produktów doszło do procesu sądowego, w wyniku którego Mego zaprzestało produkcji elastycznych figurek Batmana. Całkiem możliwe, że są tylko dwa!

 

14. Zestaw kolekcjonerski Muppetów – 9 999 euro

 

Zestaw kolekcjonerski Muppetów - 9 999 euro

 

Muppety zachowały swoją aktualność od czasu debiutu w 1955 roku. Od czasu premiery filmu Muppety w 2011 roku wartość przedmiotów kolekcjonerskich tylko wzrosła.

15. Oryginalna Barbie – 8 000 euro – Figurki kolekcjonerskie

 

Oryginalna Barbie - 8 000 euro - Figurki kolekcjonerskie

 

Być może w momencie premiery nie miała wymarzonego domu w Malibu, ale oryginalna Barbie ma znacznie wyższą cenę. Barbie z 1959 roku jest teraz warta 8000 euro, w przeciwieństwie do jej obecnych odpowiedników za 20 dolarów. Jest to jedna z najbardziej kolekcjonerskich lalek. Figurki kolekcjonerskie.

 

16. Teleskopowy miecz świetlny Darth Vader z 1978 roku – 6 000 euro

 

1978 Teleskopowy miecz świetlny Darth Vader - 6 000 euro

 

Oczywiście wysuwany miecz świetlny nie nadaje się na zabawkę. Figurka początkowo nie przypadła do gustu, więc zaprzestano jej produkcji. Oczywiście jest to jeszcze cenniejsze dla kilku osób, które posiadają jeden z tych kolekcjonerskich egzemplarzy! Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

17. figurka Star Wars Boba Fett wystrzeliwująca rakietę – 5 000 euro

 

17. figurka Star Wars Boba Fett wystrzeliwująca rakietę - 5 000 euro

 

Figurki te nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem rodziców, ponieważ zakładano, że plecak wystrzeliwujący rakiety stanowi zagrożenie dla dzieci. Oryginalny prototyp został wystawiony na targach zabawek w Nowym Jorku w 1979 roku i został sprzedany na aukcji za 150 000 euro.

18. Royal Blue Elephant Peanut Beanie Baby – 3,000 euro

 

18. Royal Blue Elephant Peanut Beanie Baby - 3,000 euro

 

Ty Warner zazwyczaj produkuje ograniczone ilości swoich czapek i Peanut nie jest wyjątkiem. Słonie zostały pierwotnie zaprojektowane w jaśniejszym niebieskim kolorze, ale wypadek przy produkcji spowodował, że niektóre z nich zostały wykonane w ciemniejszym odcieniu. Figurki kolekcjonerskie. Znaczki kolekcjonerskie – 21 najdroższych znaczków na świecie

 

19. TMNT Scratch the Cat – 1 000 euro – Figurki kolekcjonerskie

 

19. TMNT Scratch the Cat - 1 000 euro - Figurki kolekcjonerskie

 

Ta kotka pojawiła się w grze wideo Radical Rescue z 1993 roku, a jej figurka została wyprodukowana i wydana w ograniczonej liczbie, co czyni ją cennym dodatkiem do kolekcji TMNT Collectibles.

20. Lalka Ghostface – 499,99 euro

 

Lalka Ghostface - 499,99 euro

 

Fakt, że są one ozdobione 14-karatowym złotem automatycznie sprawia, że są to naprawdę drogie figurki akcji. Co więcej, ten przedmiot kolekcjonerski został stworzony przez słynną grupę rapową Wu-Tang Clan. Figurki kolekcjonerskie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button