Projekt

Doniczki do kwiatów – Zrób swoje własne domowe doniczki do kwiatów

Wiele doniczek idzie za kilkadziesiąt euro , więc postanowiliśmy zaoferować Ci kreatywne pomysły na zrobienie doniczki samemu , wiele z nich jest prawie za darmo, a nawet lepiej wyglądają niesamowicie i są wyjątkowe . Z pewnością rozjaśnią Twoje wnętrze i zewnętrze . 

 

Jak wybrać doniczkę 

 

Przy wyborze odpowiedniej doniczki należy kierować się rośliną i kształtem, który najbardziej nam odpowiada , jeśli wiesz, że roślina będzie szybko rosła , koniecznie wybierz większą doniczkę . Aż nie trzeba będzie ciągle przesadzać rośliny. Następnie wybierz kolor, który pasuje do Twojego otoczenia, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz. Czytaj także :

Rośliny do cienia – 11 roślin pokojowych do cienia

 

Jak zrobić doniczki do kwiatów 

 

Wykonanie doniczki to bardzo prosta i przyjemna rzecz , którą można włączyć do zajęć rekreacyjnych . Wystarczy trochę kreatywności i sprytnych rąk, ale nieważne, zobaczmy kilka projektów jak to powinno wyglądać: 

 

Ceramiczna doniczka i kolory wody

 

 

  Ceramiczna doniczka i kolory wody

 

Taką piękną doniczkę można zrobić wykorzystując ceramiczną zwykłą doniczkę i farbę wodną ( tempera paint ) . Postępuj tak, jak pokazano na zdjęciu. Efekt jest naprawdę czarujący. Możesz wykorzystać różne kolory i wzory … Nie jeden gość zauważy takie garnki

 

Garnki z kamyków

 

Garnki z kamyków

Bardzo kreatywne donice na kwiaty. Do wykonania potrzebne będą : puszki , pistolet do kleju ORAZ dżetony . Możesz użyć różnych rozmiarów zarówno kamyków jak i puszek a efektem będzie piękny planter za grosze , za podobny w sklepie zapłaciłabyś kilka razy więcej .

 

Garnki wykonane z wiórów drewnianych 

 

  wykonane z wiórów drewnianych .

Procedura wykonania jest taka sama jak w przypadku doniczek z kamyczkami , tylko używasz wiórków . Donica wygląda pięknie i z pewnością rozjaśni Twoje wnętrze. 

Donica z czystego drewna 

 

  Donica z czystego drewna

Procedura wykonania garnka jest prosta , wplatamy trzony przez sznurek i owijamy nimi garnek .

 

Garnki z kokosem 

 

  Garnki z kokosem

Kokos to tradycyjne danie świąteczne , ale kora kokosa może dotrzymać Ci towarzystwa na dłużej . Zainspiruj się i wykorzystaj go do zrobienia doniczki na kwiaty.

 

 

 Od szczypców i puszek

 

Garnki z pinezkami i puszki

 

Bardzo piękne i proste , do ich wykonania potrzebne będą clothespiny i puszki . Postępuj zgodnie z instrukcją na zdjęciu.

 

Garnki z muszlami morskimi 

 

Doniczki z muszelkami morskimi .

Stwórz niepowtarzalną sadzarkę. Nie będzie to niezauważalne.

 

Garnki z butów 

 

Garnki z butów .

Garnki z butów .

Garnki wykonane z butów są bardzo kreatywne i można je dobrze ozdobić , czy jak widać robiąc dziurki lub guziki , kreatywność zależy od Ciebie , mam nadzieję że pomogliśmy Ci i daliśmy nowe pomysły na wykonanie garnków .Może Cię zainteresować :

Żelazko do włosów : Co wybrać

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button